pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Pavel Šimsa » 09 črc 2016, 18:11

A já si rovnou už řeknu o video.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod petradelt » 11 črc 2016, 09:52

Jo jo, moc pěkné, také se těším na video, Martin nejen že umí dělat stromky, ale dokáže svou práci i perfektně nafotit.. :clap:
Jsem zvědavý, po zhlédnutí videa, za které se taky přimlouvám, jaká je opravdová velikost stromku. ;)
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod pájaombre » 12 črc 2016, 11:08

Čauky přátelé,borku sem okouk na živo,Marťa to má zmáknutý,podle mě ho ale ani video nevystihne :think: Chodil sem kolem něj celkem dlouho,prcek to není,ale tak akorát.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Martin Kolacia » 12 črc 2016, 13:40

je to velikost tak akorát , žádná těžká váha, samozřejmě že obrost se musí ještě dost vylepšit ..... je to kytka na začátku cesty .... tady je 360 video https://www.youtube.com/watch?v=iHLxJAzWkrU
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Roman Hlavinka » 12 črc 2016, 15:43

:jedna: :jedna: :jedna: Martine,moooc pěkná práce :jedna: asi se budu muset zastavit,až pojedu k pájovi :P
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Pavel Šimsa » 12 črc 2016, 17:12

Tak já budu po videu jen za malého šťourala. Strom se mi moc líbí, z té změti něco (správného ) vybrat - klobouk dolů. Možná je to jen "optika", ale ten levý jin jako kdyby se rozšiřoval (možná tím rozvětvením na konci to tak vypadá). Celkově mi připadají mohutné, u pravého bych oželel skoro celý, zakrývá mi část stromu. Asi se vyvinou časem. A nebo s nimi budeš spokojený. líbí se mi to prostorové vytvarování.
Zase pěkný strom.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Roman Hlavinka » 12 črc 2016, 18:36

Pavle,jak píše Martin hned v prvním příspěvku---bude se s nima pracovat,nebo půjdou uplně pryč---ten vrchní je taková--balda--ale ty spodní trošku zjemnit a pro mně --ano-- :jedna:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Martin Kolacia » 15 črc 2016, 10:39

Děkuji Vám za prozatimní komentáře , ukazují mi že strom se asi vydal správným směrem .
... zaujalo mě ovšem, že si asi přehnaně všímáte jinů. Jiny jsou řekl bych třešnička na dortu .... ovšem musí se říci na hotovém dortu. Dokud není dort hotový , třešnička není důležitá. Strom ve výstavbě má jiny neodpovídající ke koruně , která se postupem času zahustí a jiny se "ztratí" , potlačí se jejich optický význam. Odstraňovat jiny lze kdykoliv, ale pokud ho odstraníte , už ho tam znova nenalepíte. Narážím na to , že se mi už párkrát stalo , že jsem přehodnotil celkovou koncepci a strom jsem udělal úplně jinak , např. z druhé strany nebo ho otočil úplně naopak do kaskády. A pak je někdy jin který je přebytečný na dobrém místě a zcela vhodný. K odstranění by mělo docházet až když si myslím že mám hotovou koncepci která mě uspokojuje a v téhle koncepci mi tam to dřevo neladí. Do jisté míry ale v roli odstranění hraje taky to co v koncepci stromu pěstitel cítí a chce zachovat. Například u tohoto stromu se dá zachovat koncepce bujného stromu kdys více kmeny který si už ale celkem vytrpěl a ty kmeny už tam nejsou zbyly jen pahýly.....

K zamyšlení je taky ten fakt , že se v době tvarování udělá práce na mrtvém dřevě které pak zraje a stárne ...s postupem času se z dobře udělaného jinu stane originální prvek , který u mnoha nalezených yamadori pěstitel nechce odstranit , protože už by ztratila rostlina autenticitu a "cenu".
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: pinus mugo - borovice kleč - ZIMOLIJAVEC

Příspěvekod Pavel Šimsa » 02 srp 2016, 20:12

Přehnaně všímáme jinů, ... co jinýho bys tam chtěl "kritizovat" :-). A pochvalu jsme tam na všechno ostatní dali.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron