Jak to dělám Já.- hnojení

Vše, kdo jak co

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Roman Hlavinka » 09 úno 2010, 21:29

ahoj.Když už sme u toho hnojení,tak sem se díval v OBI na to OSMOKOTE.Maj ho v kuličkách i volně sypaný,ale vedle leželo něco podobnýho.Je to od FLORIA--MULTICOTE NPK 18-6-12+6,35+ME.Jakej je mezi něma rozdíl :?: :?: :?: Cenově jsou skouro stejné.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 09 úno 2010, 22:09

Jakej je ten druhej nevím, ale Osmocote má pravděpodobně nějaký voskový obal, aby se živiny uvolňovaly postupně.Já ho přidávám do substrátu k Yamadori.Osmocote je žluté, a žluté s červenými.Jedno je myslím půlroční, druhé roční.Ale úplně si jistý nejsem.Kouknu a zítra dám vědět. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Pepča » 10 úno 2010, 20:57

Romane, pokud se chceš dozvědět bližší informace, zadej do vyhledávače na Internetu slovo "multicote". Koukal jsem na to a je tam dost odkazů. Nevím, jestli jsi tu poslední hodnotu napsal správně, co jsem našel tak tam bylo 6,35 Mg. Ještě v názvu je u některých označení 6M
a to by mělo značit 6 měsíců účinost. Obě hnojiva mají voskový obal a tak se hnojivé látky uvolňují postupně s ohledem na teplotu.
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 10 úno 2010, 21:14

Pepča má pravdu.To mě nedošlo. :oops: Zadej strýcu Googlovi a budeš koukat, co tam toho nalezneš. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Petr Brejška » 10 úno 2010, 22:01

Přátelé mám dotaz.Jaké máte zkušenosti s hnojivem Flortis? Sháněl jsem osmocote a bylo mi nabidnuto toto.
Uživatelský avatar
Petr Brejška
 
Příspěvky: 235
Registrován: 22 led 2010, 18:18
Bydliště: Litvínov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Jiří Svačina » 11 úno 2010, 00:18

Obalovaná hnojiva vyrábějí pod různými názvy a v trochu pozměněném složení snad všechny velké firmy které se zabývají průmyslovými hnojivy . A jako zásobní hnojivo je používají snad všechny velké školky které znám, pěstující v kontejnerech konifery. Vesměs mají v názvu koncovku to " -cote", dále čísla značící složení a dobu uvolňování živin, i třeba rychlý nebo pomalý start atd. / Ty granule nesmí být rozbité, a v půdě se nerozpadnou, jenom si z nich kořínky rostlin při teplotách nad 15°C když rostou, odčerpávají živiny... Granule se ve vodě nerozpouštějí a hnojivo neodplavuje. Ty kvalitnější jsou zpravidla trochu dražší a obsahují mimo ty základní N.P.K. i další stopové prvky které ovlivňují růst... A jsou o dost dražší v hoby krabicovém balení ...Na mých stránkách je už dlouho ofocený prospekt /v Archívu/, odkaz je už i v předchozích příspěvcích . A snad ještě k té barvě - aby se nedalo zaměnit - a třeba i šidit s délkou účinnosti jsou přidávány obarvené granule - barva značí druh - délku účinnosti. Ta je při návodu odpovídajícím použití výrobcem garantována, a je cca od 3 do 16 měsíců.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Compel Lubomír » 11 úno 2010, 01:45

Chlapi, tak mi přijde že se z toho hnojení tady rozjela celkem nepřínosná debata a kovbojka. Pochvalujete si tady ruzné názvy hnojiv ale nikdo nepíšete do čeho hnojíte. To je asi duležitý ne? Do klasických nebo moderních substrátu? Rešil bych hlavně poměr NPK a jestli chci aby kytka rostla nebo ji už mam hotovou. Pokud pěstuji v modernim substratu tak hnojime a zalivame agresivně. A je jedno jestli jsou to ruže nebo rajčata, listnáče nebo jehličnany nebo pokojovky. A pořád stejným hnojivem. Potřebuji dostat ke kytce živiny a stopové prvky. Protože málo kdo máme stromy hotové tak si myslím, že si mužem a asi i máme hnojit opravdu agresivně, samo sebou ve vegetaci. Podle mě tedy nezáleží na výrobci ani na názvu ale na poměru NPK. Zda kapalné, pevné nebo s postupným uvolnováním, je tuším jiná kategorie.
Ještě snad k hnojení čerstvě přesasazených rostlin a yamadori. Z čeho bude kytka v moderním substrátu žít prvních 14 nebo 30 dní, když se doporučuje nehnojit? Zdá se mi to jako mýtus a opravil bych to na hnojení hned po přeseuení.
Jsou to poznatky které jsem posbíral tady na foru. Včil mudrujtě. Caj Lubos
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod maros » 11 úno 2010, 07:55

Ahoj Lubomir,

podla toho co som sa docital odozaj skusenych bonsaistov pri modernych substratoch:
- nie je dolezity pomer NPK, kludne moze byt v rovnakom pomere
- kludne tomoze byt kvapalne alebo organicke s postupnym uvolnovanim, alebo aj osmocote a pod
- hnojit vela a casto (WP v nejakom svojom clanku spomomina, ze teraz hnoji asi 60x viac ako v zaciatkoch ked mal stromy v klasickom substrate)
- yamadori hnojit od prinesenia z lesa a zasadenia
howgh ;)
Uživatelský avatar
maros
 
Příspěvky: 168
Registrován: 21 kvě 2009, 00:10

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Lada Fabián » 11 úno 2010, 12:38

Rešil bych hlavně poměr NPK a jestli chci aby kytka rostla nebo ji už mam hotovou.
Myslim, že tohle je to hlavní věc podle ,které bychom se měli řídit.Hlav ně si dávat pozor u zapěstováných stromků a stromků kde dopěstováváme jemné větvení na DUSÍK a musí ho být méně!
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Jak to dělám Já.- hnojení

Příspěvekod Milan Karpíšek » 11 úno 2010, 13:11

Láďo to není až tak pravda, strom i když už je relativně hotový, potřebuješ aby pořád rostl naplno. Na takovém stromě aby si ho udržel musíš pořád obrost vyměňovat a dotváříš struktůru, na to potřebuješ plný růst aby bylo čím nahrazovat. Čím více obrostu a pokud je rostlina správným střihem a pěstováním vyvážená, přirůstá všude téměř stejně a výhony nejsou tak silné a dlouhé.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron