Smrecek z lomu

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Jan Adámek » 29 zář 2009, 13:20

Vysvětlete, prosim, naivnímu začátečníkovi, proč musí být kmen smrčku tak zohýbaný jak je vidět na obr. d a g. Mně se nejvíc líbí ten obr. hned po tvarování. Tam se ohyby jeví mému oku přiměřeně smrčkovité.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Pavel Šimsa » 29 zář 2009, 13:44

Já si dovolím na tenhle dotaz trochu zareagovat. Stromek má být prostorový, to znamená mít pohyb kmene, rozložení větví tak, aby se bylo ze všech stran patrné, že to není plochá placky , ale prostorové těleso. Míra toho pohybu je dána záměrem tvůrce. A ten zase vychází z určitých tvarových stylů a hlavně vlastního stromu. Jsou stromy rovné jak pravítko a jiné zas až bizarně zkroucené. Celkový náklon stromu, především v horní části je směrem k pozorovateli. Jako úklona. To jen velmi stručně.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Jan Adámek » 02 říj 2009, 09:19

Díky.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Compel Lubomír » 24 led 2010, 20:53

Romane, tvůj stromeček se mi líbí a je nad slunce jasné, že po prvním tvarování nebude patřit ke sbírkovým. K tomu má ještě pár let čas. Až mu naroste zel. hmota zase bude jiný a i ty poznáš co bude třeba udělat. Miska snad Kuřátková Klika. Nehledal jsem nikde v análech jen odhaduji dle tvé indicie. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Předchozí

Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků