Smrecek z lomu

Smrecek z lomu

Příspěvekod Roman » 26 zář 2009, 21:16

tento smrecek mam doma len druhy rok, aby som na 100 % vedel ze snim mozem robit co chcem je obsipany novymi pupenmi.pochadza z opusteneho lomu kde ich je este milion a na rok si ich donesiem aspom 20 na lesik.nieje to ziadny velikan ale skor taky maly elegantny stromcek ktory mi roby radost,misku je od ceskeho vyrobcu ale neviem konkretne ktoreho tusim nejaky manzelsky par . vyberal ju Pavel Slovak :clap: ale este nevedel naco ju chcem ale ked som odneho pocul ze je skvostna tak som nemal dovod pochybovat.tak si kludne povedzte co sa vam na nom nepaci ,ale je to len prve tvarovanie a bolo robene dva tyzne spet
Přílohy
a.JPG
pred tvarovanim
b.JPG
hned po tvarovany,zaliati ale uz bolo sero
d.JPG
z boku
d.JPG (155.46 KiB) Zobrazeno 3555 krát
e.JPG
ta skvostna myska ktora vyzera ako z tokoname
e.JPG (127.64 KiB) Zobrazeno 3564 krát
f.JPG
cely stromek je takto obsypany
f.JPG (94.67 KiB) Zobrazeno 3563 krát
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Roman » 26 zář 2009, 21:18

a este jedna fotka z dnesneho rana
Přílohy
g.JPG
g.JPG (155.54 KiB) Zobrazeno 3567 krát
Roman
 
Příspěvky: 50
Registrován: 26 dub 2009, 09:44

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Martin Kolacia » 27 zář 2009, 08:52

nepadá krapet na stranu ?
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Jarda Marek » 27 zář 2009, 19:43

Romane nelíbí se mi ty rovné větve, nemají vůbec pohyb a vrchol by se měl vracet nad nebari tak nevím :think:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Ladislav Kotál » 27 zář 2009, 20:14

Jarda i Martin řekli v podstatě vše. Já dodávám- pro mě je tam moc větví,třeba i zbytečně dlouhé. A v spodní části by měly být silné, směrem k vrcholu tenčí a tenčí.Už jen proto, že pokud jsem dobře pochopil, chceš ho použít v lesíku.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Jan Káňa » 27 zář 2009, 21:46

Ahoj Romane, kdybys náhodou měl pocit, že je stromek beznadějný, protože padá na stranu, vrchol se nevrací nad nebari, má moc větví a k tomu nesprávně seřazených podle síly, nezoufej, můžeš ho se mnou vyněnit za méně beznadějný materiál. Myslím ale, že nepatříš k těm, co by výše zmíněné kritické nedostatky vůbec považovali za nedostatky, a tak se asi nedomluvíme.
Ode mně jen primitivní "máš to pěkné".
Jan Káňa
 
Příspěvky: 6
Registrován: 17 úno 2009, 20:53

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Jirka Novák » 28 zář 2009, 08:29

Romane, elegantní rostlinka s pěkným pohybem a konicitou. Ve skutečnosti vypadá lépe než na fotce. Podle fotky bych tak min.1/3 obrostu ostříhal a zbylé větve rozpohyboval, jak ti už psali kluci. Obrost je dobře nasazen, takže už jen tím střihem posuneš stromek o dost dál.

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod tomikzlesa » 28 zář 2009, 09:19

já bych ho rozhodně zkrátil, vypadal by stabilnějši a nepůsobil jako tyčinka, kluci už to napsali, ale navíc se mi nelíbí že horní větve sou nekde delší než spodnější
Přílohy
b.JPG
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 28 zář 2009, 23:01

Smrček má ladný pohyb, který by snížením nejspíš zaniknul. Dobře, že jsi nechal víc větví, než je třeba, protože se smrky raději pomaleji (já osobně bych ještě min. rok s tvarováním počkal). Nedostatek, který by se dal vyřešit za 5 minut, je nasazení jistých větví - zajímavé, že některé větve si stáhl pěkně smrkově dolů a další tvoří ten nepěkný oblouk od kmene :). Já bych ke stromku našel ještě pár kámošů a použil ho do skupinky, charakter má i díky borce už velmi zajímavý.
Přílohy
g.jpg
g.jpg (108.23 KiB) Zobrazeno 3290 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Smrecek z lomu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 29 zář 2009, 09:08

Pěkné. :jedna: Na první tvarování pěkné.Je jasné že není vše hotovo.Evropské smrky jsou trochu citlivky.Počkat na reakci stromu.(jaro)A pokračovat jak naznačil Lukáš.Přitáhnout spodní větve.
Ať se daří.Je to elegantní stromek. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků