Smrček

Re: Smrček

Příspěvekod Jirka Novák » 04 srp 2009, 08:48

tak jsem si dneska o půl hoďky přivstal, něco se smrkem udělal a už musím letět. Byla tam problematická místa, jiny a shari už nestíhám, takže to zatím vypadá takhle. Co Vy na to?

Jardo, jak to že sám? Teď jsem koukal na fotky z nějaké akce a byl jsi tam dost aktivní :lol: A tohle je přece nejlepší škola, ne?

Mildo, slušné, ale u smrků mám raději ne tak zakulacený habitus. Trošku jako smrky v přírodě. Navíc tím Tvým snížením bych přišel o pokračování pohybu v horní části, což by bylo škoda...
Přílohy
smrk po1.JPG
smrk po1.JPG (111.51 KiB) Zobrazeno 1274 krát
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Smrček

Příspěvekod tomikzlesa » 04 srp 2009, 09:27

pěkné,a le osobně mi tam vadí to spodní "křídlo" co tvoří ty spodní větvě, osobně bych šel do mého nákresu a až si strom udělá víc zeleně vypadal by snad dobře..
Přílohy
smrk po1.JPG
smrk po1.JPG (52.13 KiB) Zobrazeno 1268 krát
smrk po1.JPG
po růstu asi ...
smrk po1.JPG (56.91 KiB) Zobrazeno 1259 krát
Naposledy upravil tomikzlesa dne 04 srp 2009, 09:35, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Smrček

Příspěvekod Pavel Šimsa » 04 srp 2009, 09:34

Tak to mě Jirko tvůj výsledek hodně mile překvapil. Sice mi ten přeslen dole taky vadí, ale zatím by tam podle mě chyběl. Podle mě moc povedené.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Martin Iša » 04 srp 2009, 09:39

Tak já bych zase odstranil tu pravou nejsilnější. ;) Takhle mě to moc padá doprava.Nehledě na to , že ta větev jde skoro z vnitřního oblouku.Tu levou spodní bych nechal růst a sílit.Toť moje představa. :)
Přílohy
smrk po1.JPG
omluvte můj první virtual
smrk po1.JPG (59.08 KiB) Zobrazeno 1238 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 srp 2009, 09:51

Tak vidím, že už jsem virtuál před tvarováním nestihl :) . Pěkná práce, kdy bylo ponecháno i dost obrostu, ty jiny a shari bych už určitě teď vypustil dělal nejdříve v zimě. Můj první nápad, když jsem strom uviděl byl: strom ani tak moc nenaklánět, ten úplně spodní pohyb v náklonu strom "podkopává" a ten má opticky tendenci padat doleva. Jinak koruna je pěkně postavená, snad bych taky zvažoval lehké snížení a to hlavně kvůli shari, které by úplně vrchní větvičku stejně odrovnalo, větve bych akorát ještě o něco více stáhnul, aby strom působil méně bonsajověji a více přírodněji :D. Důležitým prvkem je hlavní spodní větev, která by se mohla v budoucnu klidně přetvořit na jakousi poolokorunu tak, jak to bývá u starých smrků běžné.
A kdo že to rozdává smrky? ;)
Přílohy
smrkkag.jpg
smrkkag.jpg (31.95 KiB) Zobrazeno 1236 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Jarda Marek » 04 srp 2009, 09:52

Na první tvarování té koule je to pěkné.
Tome nevím, ale myslím že Tvůj návrh bude pro strom dalším stadiem někdy za 4-6 let, teť ten stromek splňuje poměr zeleně a kmene a je koukatelný.
Jirko tak jsem to myslel, jen mi vadí u té spodní vítací že není rozvlněná a svírá s kmenem pravý úhel, což ta rovina ještě zdůrazňuje a vrchol trochu do leva. Vzhledem k tomu, žes to měl coby ranní rozcvičku pěkné :jedna:
Mildo nevím, ale mě to přijde takové těžké(návrh)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 srp 2009, 10:43

Jirko :clap: :clap: na první tvarování super. To je styl, který mám rád. Jen tu pravou spodní chce dotvarovat, asi přihnout ke kmeni nahoře a rozvlnit.V budoucnu ji "napatrovat" . Podle mě tam musí být. :jedna: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Petr Syrový » 04 srp 2009, 11:56

Tak jestli je to za půl hodiny tvarování tak se určitš okolo stromku bude chodit ještě nějaký den a budou se vychytávat mouchy.Bys s tím mohla jít klidně na závody v rychlotvarování :lol: . To mi připomíná poslední Libčany kde se nesoutěžilo v tvarování ale ''závodilo'' neboť bylo málo času.
Nejvíc se mi líbí návrh Martina Iši protože mi přijde nejlogičtější ke stavbě kmenu.Představuji si osamocený strom který pohybem kmene jde proti větru.Celá pravá strana je menší protože je na návětrné straně a opačně levá delší rostoucí v klidu schovaná v závětří .
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Re: Smrček

Příspěvekod Pavel Šimsa » 04 srp 2009, 12:10

No já nevím, nejlogičtější. Spíš by mi přišlo logické kdyby strom rostl PO větru a ne proti.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Smrček

Příspěvekod Petr Syrový » 04 srp 2009, 12:14

No jo!Takže celý obráceně! :oops: To je tak když rychleji píšu než přemejšlím. :oops:
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

PředchozíDalší

Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků