Pomóóóóóc !!!

Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod vjačo » 26 čer 2011, 11:35

Pomóóóóóc. Před dvěmi lety jsem hodně zredukoval smrk. z cca 6m na 2m a prostříhal větve. Krásně loni obrašil. I letos na jaře. Před cca 1 měsícem jsem okolo smrku položil netkanou textilii a nasypal na ni štěrk. Ale smrk začal hodně chřadnout-hnědé jehlice od vrcholu postupují dolů. I přírůstky zhnědly. Je možné, že je to způsobeno tou textilií ??? Prosím pomožte !!!!! Nerad bych o něj přišel. Díky všem kdo poradí. Nemám problém vše dát jak bylo. Vjačo
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod Peter Petrik » 26 čer 2011, 18:43

ahoj. určite poradia skúsenejší ale podľa toho čo píšeš tak je asi po ňom.
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod Ladislav Kotál » 26 čer 2011, 20:21

Pokud je to netkaná černá textilie tak v kombinaci se štěrkem, který se rozpálí :think: .Textilie ti drží vodu, nemůže se odpařovat a kořeny se pečou.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod Dobruda » 26 čer 2011, 20:29

Ahoj,
myslím si, že tkanina ani štěrk nejsou příčinou reznutí stromku. Mám tak už čtvrtý rok zasazanou jedličku, borovičku, javory, azalky a rhododendrony a nic se neděje. Jedličku jsem přivezl v kontejneru a hned šla na místo a okolí jsem přikryl a je v pohodě. Ten rez na spodku je od našeho pejska :? , ale už začala zpětně obrážet.
Přikládám obr. jedle....
Přílohy
jedle.jpg
˙˙˙ɐɯɐɥou nɹnɥzʌ ouɥɔǝsʌ ǝɾ ǝz 'ǝpɾıɹd ıɯ noqop ıupǝlsod

Jirka DOBRUSKÝ
dobrusky.jiri@seznam.cz
skype: dobruda1965
mobil: 606 70 60 65
Uživatelský avatar
Dobruda
 
Příspěvky: 368
Registrován: 19 úno 2011, 11:02
Bydliště: Praha 5 - Slivenec

Re: Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod Aleš HAMPL » 29 čer 2011, 21:27

Ladislav Kotál píše:Pokud je to netkaná černá textilie tak v kombinaci se štěrkem, který se rozpálí :think: .Textilie ti drží vodu, nemůže se odpařovat a kořeny se pečou.

Nemyslím si, že by černá netkaná textilie držela vodu. Naopak, je docela dobře propustná. Používá se vcelku běžně pod mulč jakéhokoliv druhu a problémy nebývají.
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Pomóóóóóc !!!

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 črc 2011, 09:55

Ahoj Vjačo, vidím, že z Kunčic to máš k nám do Rožnova co by kamenem dohodil, tak se klidně někdy zastav a můžem tohle i další věci probrat osobně. Stačí se ozvat na mail nebo telefon.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano


Zpět na Smrk (Picea)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků