sháním drcenou lávu

Vše co souvisí s bonsajovým uměním...

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 25 led 2010, 02:24

Petře já se hlásím. ;) Stejně jsme chtěly s Jardou za tebou zajet.A kecat se dá i po práci.
Navrhni termín.Ať to nějak vypilujem. :jedna:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jiří Svačina » 25 led 2010, 11:46

No já mám na hlídání smečku Kavkazských pasteveckých psů a druhý Jirka několik krásných Tibetských dog.

Petře já trochu pletu dohromady lávu a pemzu. Láva občas bývá jen k dekoraci, pemza zase k použití i na posyp chodníků...Ti kaktusáři měli skladem drcenou ... Najdu a vložím odkaz... :think: - tak doplnění asi po hodině hledání . O jiném zdroji u nás zatím nevím...
http://www.palkowitschia.cz/sukulenty/c ... oto=pumice
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Petr Krásný » 25 led 2010, 19:26

Ahoj Honzo, termín najdeme při otevírání jara, budu jenom rád, když se přijedete podívat, pokud nemáš navigaci, popíšu Ti to.
Petr K. z Proboštova
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 27 led 2010, 12:50

Petře děkuji.Mám na severu určité zázemí. ;) Prosím napiš mi na e-mail až budeš vědět přesnější termín.
e-mail:posly@seznam.cz
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Milena » 27 led 2010, 14:51

Kluci, já nechtěla zpovídat o místu bydliště z podobných důvodů. Jen jsem vyčetla, že někdo chce pomoct s přesazováním. Tak to sakra jo potřebuju vědět, jestli je z okruhu 50 km nebo pětiset km. Nemusíte se taky bát, že bych se ze zvědavosti objevila neohlášená, vím, co se sluší a patří. Takže směr Teplice mě coby pomocnici nepotáhne. Jo a taky jsem psala, že stačí okres, aby člověk věděl..
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Jarda Marek » 27 led 2010, 16:14

Pro Milenu :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod vopat » 28 led 2010, 10:24

Ahoj Petře, abychom se vrátili k té drcené lávě: V Ústí prodávají drcenou lávu v novém zahradním centru, které máš asi 10 km od baráku. Je to v Předlicích u takového kostelíka na hlavní silnici z Chabařovic do Ústí. Mají to na paletě v 1 m3 pytli. Bohužel ta zrnitost je cca 8 - 15 mm - chce to vidět (já ji ještě drtím, ale jde to mizerně). Možná to budou mít i v tom novém zahradnictví v Teplicích u Dvořáka. Jinak mám takový pocit, že jsme se v minulosti setkali po pracovní stránce, když jsme u vás v obci dělali úpravu potoka a tenkrát ještě nešťastná odvodnění. To prosívání kompostu - nikdo nechce na brigádu, protože toho má každý doma dost a dost. Ale i při pracovním setkání se člověk učí a nějaká akce by byla určitě vítanou změnou - P.S. třeba máš lepší prosívačku :P .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Petr Krásný » 28 led 2010, 14:50

Ahoj Vláďo, hlava už mi tak neslouží :naughty: a tak až se uvidíme, tak se mi snad rozsvítí. Jinak s tím kompostem, kdybys mě znal trochu víc, pochopil bys tento můj malý vtípek. Já si namíchám a proseju vždycky zásobu na den, dva , alespoň se u toho nepředřu, ale s tím seminářem o přesazování jsem to myslel vážně a je mi jedno u koho, menší skupina s samozřejmě může sejít i u mě. S tou lávou - u Dvořáka prodával vloni pouze 12 lt. pytle , ta frakce je zřejmě stejná jakou uvádíš. Na radu Jirky Svačiny jsem si klikl na ty WWw a tam je jeden dodavatel z Ředhoště, který nabízí vcelku sympatické velikosti ( v 25 lt. pytlích, nebo 1m3).
Do toho Ústí se podívám, vím kde to je.
Ahoj Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod vopat » 29 led 2010, 10:19

Ještě dodám, že to v tom zahradnictví prodávají na váhu a kilo stálo tuším asi 7-8 korun. Pokud budeš pro "velký zájem" pořádat nějaký přesazovací seminář, rád se zúčastním (té lopaty se také nebojím :P ). Jinak jezdím docela pravidelně do Teplic do laborky Povodí Ohře, takže není problém s osobním kontaktem. Pokud jsi ten Petr Krásný, který pracoval na Statku a spolupracoval s Ing. Hnízdilovou, tak se nepletu. Já byl tenkrát (1990) dvacetiletý ucho, který se teprve učilo, takže chápu, že si mě nepamatuješ.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: sháním drcenou lávu

Příspěvekod Petr Krásný » 29 led 2010, 18:18

Ano jsem to já. Stejně si myslím, že na mě má velký vliv pan skleroza, naštěstí u tebe zatím nezaťukal na dveře. Stejně se co nejdříve do toho zahradnictví podívám, ta cena vypadá velmi dobře. Po kontrole termínů akcí zkusím stanovit termín malého přesazovacího semináře pro cca 5 lidí a domluvíme se na zajištění.
Zatím ahoj Petr K.
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Daruji, sháním, prodám, vyměním...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron