Sylvestriska podzim

Sylvestriska podzim

Příspěvekod Milan Karpíšek » 04 led 2010, 14:41

došlo na první tvarování této borovice a mě zajímá jak by jste s ní naložili dál zda zachovat tu větev co jde dolů a jak ji zakomponovat.

http://bonsai-kai.cz/forum/viewtopic.ph ... 4091#p4091
Naposledy upravil Milan Karpíšek dne 04 led 2010, 17:28, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Jarek Servus » 04 led 2010, 15:21

Mám dotaz:" Ptáte se pouze dam z tohoto fóra, jak by nasvědčovala koncovka přísudku, nebo všech?"
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Aleš HAMPL » 04 led 2010, 15:28

Jarek Servus píše:Mám dotaz:" Ptáte se pouze dam z tohoto fóra, jak by nasvědčovala koncovka přísudku, nebo všech?"

Ale no tak, kdybychom tu měli řešit pravopis, nic jiného bychom už nestihli.
Aleš
Aleš HAMPL
 
Příspěvky: 101
Registrován: 26 úno 2009, 14:39
Bydliště: Dolní Čermná
člen ČBA: ne

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Jarek Servus » 04 led 2010, 15:31

Aleš HAMPL píše:
Jarek Servus píše:Mám dotaz:" Ptáte se pouze dam z tohoto fóra, jak by nasvědčovala koncovka přísudku, nebo všech?"

Ale no tak, kdybychom tu měli řešit pravopis, nic jiného bychom už nestihli.
Aleš

Tohle nebyl dotaz kvůli pravopisu, ale kvůli neomylnosti. Pravopis jsem zde nikdy neřešil.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Martin Iša » 04 led 2010, 15:44

Klídek jo :P Milane, pokud chceš slyšet nějaký názor, měl bys to vyfotit pořádně.Ze všech čtyř stran, a ne tak shora.U mě je známo, že borovice neumějáju, ale zatím, než se polepšíš:Za 1.Nelíbí se mi tam ten žížaloidní vrchol.Za 2.Nevěděl bych si rady s tím špalkem u té spodní větve.Moje představa:snížit vrchol, zakrátit tu větev, zapracovat na špalku-v budoucnu zakrýt obrostem.I když na to teď koukám, připadá mě ta koruna těžká.No nic, teprv se učím. ;)
Přílohy
Bor.M..JPG
Bor.M2.JPG
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Pavel Šimsa » 04 led 2010, 15:50

tak ne, že bych poskytl nějaká konečné řešení, ale: připadá mi, že pro obě větve tam není místo. Ta co jde nahoru mi připadá na první fotce (pohledovka?) nešťastně nasazená do pravého úhlu. Z druhé fotky je zase kmen úplně rovný.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Milan Karpíšek » 04 led 2010, 16:51

re Jarek: :think: :lol: :lol: :lol:

Martine borovice není vyfocená z vrchu jen má skoro metr musel bych leda fotit z větší dálky ale by tam bylo vidět kulový! Ty to dva pohledy si myslím stáčí ze zadu je to stejný jak ze přední akorád se dost odklání takže stejně nepoužitelný pohled.
Zamaskováním toho špalku bych si moc nepomohl, páč by tam pořád byl a to samozřejmě nechci. Jedna z varint je uříznou a vytvořit tam jen takový trn.
Ohledně toho žížaloidního vrcholu, je to pouze první tvarování a je to samozřejmě zmuchláno víc než by bylo zdrávo a to z důvodu, že po sundání bandáže a drátu se to trošku povrací. Trošku poohýbané a celá ta větev byla přizvedání točena do spirály.

Pavel: Z hlediska ohrožení větve to víc přitáhnout nešlo ale to vůbec nevadí, bude se to postupně upravovat v dalších letech. Netvaruju na ůkor rostliny ale naopak bohužel to hned nevypadá tak jak má. Na druhou stranu stačí rostlinu kousíček pootočit a nasazení vypadá uplně jinak. Ta pohledovka bude tak jak je na té první fotce ale plus minus nějaký ten stupeň.
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 04 led 2010, 18:05

No já bych řekl.Že se Milane budeš muset asi rozhodnout mezi vrcholovou větví a tou první spodní. :think: Celkově to působí na mne nějak nesourodě.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Jirka Novák » 04 led 2010, 19:26

Honzo, nemyslím si, že máš pravdu. Právě s oběma větvema to bude zajímavější, netuctové a pod.

Co třeba nějak takhle...
Přílohy
Bor_M_.jpg
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Sylvestriska podzim

Příspěvekod Jarda Marek » 04 led 2010, 20:21

Jirko návrh to špatný není, ale ten špalek si vyřešil jak ? zajímalo by mě jak si dostal tu větev o cca 5cm po kmeni níž a zbavil se toho špalku ?
Nechal bych spodní větev coby rezervu a pak ji odstranil, stejně by to tak časem asi dopadlo :think: .
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků