Borovice na první větvičku

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Jirka Novák » 06 říj 2009, 11:19

Tak to mě těší ;)

pro Pavla- co budeš mít po prvním tvarování když se teď budeš o stromek 2,3roky správně starat, zaštipovat, vracet obrost a pod? zelenou, těžkou kouli na tyčce, která ti rozhodně nebude připomínat bonsai, spíš nanuk. Po Tomíkové úpravě by to mohl být sympatický, vyvážený stromek s elegantním pohybem kmenem, který bude vidět a s negativními prostory mezi jednotlivými patry. Ale pokud Ti sedí nanuky, tak proč ne 8-)

Jirka
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Pavel Šimsa » 06 říj 2009, 12:12

Vzhledem k tomu, že jsem psal: probrat větve si nemyslím, že by to musel být nanuk. Teď má sice větší pohyb, ale myslím, že by to mohl klidně být i přísně rovný strom.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Jirka Novák » 06 říj 2009, 12:39

No, to by být mohl, ale aby při té výšce vypadal aspoň trošku věrohodně tak min. s 10x širším kmenem :lol:
Ale jestli to tam vidíš.... proti gustu žádný dišputát :jedna: Třeba už jsi o kus dál :think:
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 říj 2009, 12:45

Borovička je mnohem lépe založená než předtím, spíš než solitérně by jí to ale slušelo v nějaké skupince, je to takový útlý věchýtek :D . Další možností by bylo strom zkusit nějak výrazně rozhýbat a snížit.
Jinak větve byly a jsou dostatečně krátké na základ koruny, nějaké navrhované vracení obrostu by bylo zbytečné, protože ten teď u aktuální varianty potřebuje dorůst a ne se vracet.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Jan Adámek » 06 říj 2009, 15:23

Díky za toto téma, připadá mi hodně blízké, jelikož něco takového budu také řešit a potřebuji si to srovnat v hlavě. Jelikož jsem ůplný začátečník, odpusťte, prosím, dotazy, které se vám, zkušeným, budou zdát hloupé.
1. Zesílí kmínek po přetvarování rychleji (při stejných podmínkách zasazení)?
2. Obrazí po přetvarování kmínek pokrytý borkou?
3. Je obtížnější vypiplat stromek ve vzpřímeném stylu než dřevinku s náběhem na styl literátnátní?
4. Co je cílem (vizí) toho přetvarování?
Děkuji za trpělivost a případné fundované odpovědi.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod Vláďa Boudný » 31 kvě 2012, 10:56

Zdar Tome. Prosimtě, nemáš nějkou aktuální fotku té borovice? Zajímal by mě její posun.
Klacky v kýblu svázaný drátama???
Uživatelský avatar
Vláďa Boudný
 
Příspěvky: 558
Registrován: 04 čer 2010, 12:52
Bydliště: Plzeň

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod tomikzlesa » 02 čer 2012, 16:32

Vládo nemám, ohniště nerad fotím :x mám zato že už loni se neprobrala, ale obecně se přiznávám že boroice mi prostě nešly, ted už jo
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod kuncarladislav » 02 čer 2012, 21:24

Tomiku přisuzuješ její odchod tomu razantnímu sesazení na první,nebo byl důvod jinej?
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Borovice na první větvičku

Příspěvekod tomikzlesa » 02 čer 2012, 21:27

To ne, celkově špatná péče, jedny z mejch prvních borovic, podle toho dopadly :D ted už je to v pohodě na prvním srazu West Greenů to snad bylo vidět :think:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků