borovice-miminko

Re: borovice-miminko

Příspěvekod Jarda Marek » 07 kvě 2015, 20:17

Mugo je pro mě jeden z nej materiálů :-)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: borovice-miminko

Příspěvekod Jiří Svačina » 08 kvě 2015, 02:26

:think: ...ale tady přece vůbec nešlo o druh P.mugo, proti tomu ani jeden z nás nic neměl...ani o rostlinku ze školky, které já naopak propaguji....jen o počáteční způsob pěstování......a ta rostlina jako výchozí materiál není špatná.....i když , tak jako snad u všech druhů jsou některé klony P. mugo rychle a s dlouhými jehlicemi rostoucí....a je i celá řada vhodnějších, drobných kultivarů s krátkými jehličkami.....ale je třeba se v nich vyznat a k tomu umět si je naroubovat....ale .... jde o to, že třeba jak píše Milena, za těch několik desítek let a několika cyklech volná půda - nebo veliká miska, by například ten její strom mohl mít při výšce a průměru cca do metru, průměr kmene v nebari snad 15 - 20 cm.....a vhodně tvarovaný být špičkovou rostlinou.....a i když tu zmíněnou rostlinu vůbec neznám, dovolím si předvídat že nejspíš ty parametry nemá..... A nejde o to, ty asiaty kopírovat, konec konců oni P. mugo - kleč většinou ani neznají . ...vůbec nejde o některý konkrétní druh, jde o to se naučit a používat to co ti asiati s borovicemi a i dalšími rostlinami pěstovanými pro bonsaje - určenými do misek..... umí - a to jak co se týče viditelného stáří - tak zapěstování korun - patýrek - obláčků ... - alespoň se jim přiblížit.....nebýt dlouho jen někde na počátku cesty....moje generace celu řadu informací mnoho let neměla dostupnou....ale..... je každého volba co a jak bude dělat...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: borovice-miminko

Příspěvekod ruda.p » 08 kvě 2015, 19:17

Jak se tu mihlo nejde o druh jde o to pokud v tom něco vidíš to co druhý ne, tak to vyzkoušej a čas ukáže z každého stromku i semenáče časem vyroste a natvaruje to co má v sobě každý strom ;) já před časem na procházce z pařezu odebral mladou borovičku jen tak, že si jí vezmu na památku z výletu a teď jsem našel v ní něco co mě uchvátilo :?: měl jsem jí 2 roky v květináči než jsem jí tímto způsobem ztrestal ;)
Přílohy
IMG_2844.JPG
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: borovice-miminko

Příspěvekod Milan Pecháček » 15 kvě 2015, 12:36

To je hezký!!! :clap:
Milan Pecháček
 
Příspěvky: 85
Registrován: 27 kvě 2014, 18:26
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: borovice-miminko

Příspěvekod Jarda Marek » 21 kvě 2015, 18:57

Jirko děkuji za skvělou osvětu :clap: :jedna: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron