Borovička ze školky

Borovička ze školky

Příspěvekod 001čolek » 31 led 2013, 14:10

Zdarec
Dnes je u nás jako na jaře,dokonce i tak dvě hodinky svítilo sluníčko. Tohle je moje borovička,mám ji už tři roky a od zakoupení (kdy jsem ji "odborně" prostříhal větve :roll: :roll: :oops: ) na ní nebylo sáhnuto. Dnes už bych skoro věděl kterou střihnout a kterou spíš ne a jak,ale stalo se ...příliš začátečnického zápalu a potřeba něco "vytvarovat" ji hned na samém začátku dlouhé cesty k bonsaji myslím vrátilo o sezonu /dvě zpět. No nic,stalo se,nejsem jistě první ani poslední (když to tu tak čtu ;) )

Takže ... je mi jasné,že fotky by měly být lepší,ale já a můj fotoaparát lépe fotit neumíme (všimněte si,jak to svádím i na fot'ák,fikané,co??? :lol: ),tak si pro začátek musím vystačit s tímhle. Myslím,že by borovička zase až tak zásadní změnou projít neměla,podle mne si říká o klasický trjůhelníkový tvar,který z části od přírody už má (zase si povšimněte,že si nepřisvojuju k tomuto žádnou zásluhu..toto ale myslím upřímně,ne jako Standa Gross :lol: ) ,jen snad dál makat na zahustění a vracení obrostu hlavně na té spodní pravé větvi a nějaké to pomuchlání drátem,nasměrování větví a větviček do správných směrů. Tam už jsem mimo,takže vzhledem k dlouhé zimě vás prosím o zapojení vašich brilantních 3D bonsajistických mozků o nějaké ty návrhy ??? Já ji potom vezmu na Greensraz a tam ji můžeme dát co proto :P .

Děkuji uctivě již předem ......

Zdeněk
IMG_1206.jpg
IMG_1206.jpg (98.57 KiB) Zobrazeno 3447 krát

IMG_1207.jpg
IMG_1207.jpg (102.97 KiB) Zobrazeno 3438 krát

IMG_1208.jpg
IMG_1208.jpg (102.53 KiB) Zobrazeno 3440 krát

IMG_1210.jpg
IMG_1210.jpg (113.71 KiB) Zobrazeno 3446 krát
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod Robert Černý » 31 led 2013, 14:51

Ahoj Zdendo,

píšeš, že jí máš tři roky. Přesazoval jsi jí od tý doby?? Ptám se proto, že to vypadá jako by byla v nějakej hlíně. Myslím, že kdybys jí na jaře přesadil do propustnýho a příští jaro jí začal mordovat, tak na tom bude líp než když jí teď dáš záhul tvarováním a za rok zas přesazováním. Ale pokud je ve správném substrátu, tak beru zpět.

Jinak pohledovka by se mi zamlouvala z tý první fotky. Možná, že by neuškodilo jí nafotit ze všech čtyřech stran a ze zhora jako bonus ;)
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod 001čolek » 31 led 2013, 16:31

Ahoj

Nee.v té hlíně je od zakoupení...ale je to celkem propustná zahradní směska,při zalévání to saje jako blázen...takže myslíš v dubnu vyndat,rozčesat a zmenšit koř. bal a zasadit do antuky??? Tak to bude další sezona v háji :roll: :roll: ,ach jo......
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod Bury76 » 31 led 2013, 18:04

Čau Zdendo
Jelikož spodní dvě větve jsou příliš silné vůči kmenu viděl bych to na dvě možnosti. S nimi a bez hlavního kmene, nebo bez nich a z hlavním kmenem. Záleží jen na tobě jek se rozhodneš. Vše se dohromady neslučuje.
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod Roman Hlavinka » 31 led 2013, 19:28

:think: podle fotky 1208 bych sám za sebe z pravé spodní vytvořil jin,na jaře přesadil do provizorní,ale již pěstební misky,řádně celou sezonu krmit,protrhat jehličí a modlit se,aby se krásně opupínkovala :think:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod Compel Lubomír » 31 led 2013, 20:32

Na pokojovkách vás budu dusit ale na borovicích :think: hm to ještě néééé. Rád se ovšem kouknu :P .
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod 001čolek » 31 led 2013, 20:45

Re Bury
Ono to Michale vypadá v reálu mnohem lépe,já už nevím jak to mám fotit :roll: ...ale touhle cestou se mi jít opravdu nechce ...

Re Roman
No tak to už se mi vůbec nechce dělat a ani to v tom popravdě (já sám za sebe) nevidím ... tím ale neříkám,že by to nešlo..

Ach jo,to zase bude rozhodování ... :roll: :roll: :think:
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod Venca Stropek » 31 led 2013, 21:34

Zdeňku,
když borovici vyčistíš a protrháš tak zjistíš, že ani není co tvarovat! Opravdu bych se v tomto případě raději zaměřil na přesazení a následné pěstování.

001čolek píše:Tak to bude další sezona v háji :roll: :roll: ,ach jo......


Dovolím si nesouhlasit :naughty: , čas je náš největší přítel :!: Nespěchat, důkladně si nachystat materiál na následé tvarování. To by měl být začátek
bonsajové praxe. Tím si ale zřejmě musí každý projít... :P
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod 001čolek » 31 led 2013, 22:36

Re Venca
....asi to tak dopadne.
Zdeněk 001colek@seznam.cz

Někdy méně znamená více....
..........................................................................................

Kdo ví, je vyhnán z ráje blbosti. (Jan Werich)
Uživatelský avatar
001čolek
 
Příspěvky: 453
Registrován: 10 srp 2011, 22:25
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Borovička ze školky

Příspěvekod PSt » 03 úno 2013, 13:00

Jednoznačný souhlas s Vencou. Všeliké kvaltování pro hovado dobré jest. :D
Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod
PSt
 
Příspěvky: 125
Registrován: 27 bře 2012, 18:19
Bydliště: Nebeského 1909 Mělnik

Další

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron