borovice- janík a walter

borovice- janík a walter

Příspěvekod alex » 06 srp 2012, 20:19

ahojte
1.borovica je jeden z mojich najnovších prírastkov od kamaráta. Bola vykopaná tento rok / asi rok bola pripravovaná na stanovišti/. Je vo vynikajúcej forme. Odlomil som hlavný kmeň a ponechal len dva spodné konáre. Na jar by som ju chcel presadiť do vzdušného substrátu a v lete urobiť ďalší zostrih- nepáči sa mi tá rovná časť v strede- ohol som ju, ale aj tak je z pohľadovej strany rovná, možno pôjde preč aj zadná vetva- obrast je veľmi ďaleko.
Chcel by som urobiť shohin s množstvom shari a jinov.
2.borovica je dar od iného kamaráta. ako semenáč bola vykopaná v lese a roky bola len zaštipovaná v kontajneri. V nádobe je cca 15-20 rokov. Prvý strih som urobil ešte u kamaráta. Minulý rok som ju tvaroval na Planinke na workshope Waltera Palla. Fotka je po druhom tohtoročnom zostrihu a vytrhaní starého ihličia.2 krát som ju hnojil granulovaným hnojivom/ zmes kuracieho, kravského a maštalného- made in Czeh/. Chel by som vedieť Váš názor.
p.s. pod sieťkou je rašeliník na podporu vytvorenia hrubšej kôry. Borovica bola dlho dosť hlboko zasadená ateraz je to jej negatívum. Ak sa mi nepodarí vytvoriť hrubšiu kôru, pokôsim sa ju zakoreniť nad zúžením.
Přílohy
0812 019.jpg
borovica 1
0812 019.jpg (102.27 KiB) Zobrazeno 873 krát
borovica2.jpg
borovica 2
borovica2.jpg (72.51 KiB) Zobrazeno 875 krát
alex
 
Příspěvky: 35
Registrován: 28 led 2011, 16:50

Re: borovice- janík a walter

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 07 srp 2012, 10:22

Alex vypadá to dobře.Jsou v kondici. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano


Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron