Srnčí banx

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Jan Adámek » 06 srp 2012, 15:05

Tak pro zajímavost další banksovka. Tahle podědila krátké zakroucené jehličí.
Natvaroval ji Láďa Kotál v září 2009 v Merklíně. Letos na jaře jsem ji konečně přesadil :oops: .
Přílohy
Banx1.jpg
2009 Merklín
Banx1.jpg (150.73 KiB) Zobrazeno 1790 krát
12_BanxLada1a.jpg
2012 přesazeno
12_BanxLada1a.jpg (151.52 KiB) Zobrazeno 1789 krát
12_BanxLada2a.jpg
Jehličí
12_BanxLada2a.jpg (143.56 KiB) Zobrazeno 1783 krát
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 07 srp 2012, 10:30

re Martin:proč navrhovat nereálno ?

literát by měl mít historii , i na celkově rovnékm kmenu rány, zbytky větví , pohyb dopředu , dozadu ,krásnou borku......


Nesouhlasím. Martine tvé představy nemusí platit také pro jiné lidi. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Laco Sonoga » 07 srp 2012, 16:34

Hmmm.....asi si pod pojmom "literát" každý predstavuje niečo iné......Bunjin Gi to asi nebude.....
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 08 srp 2012, 15:08

Laco Martin Kolácia napsal naprosto správně vlastnosti které má Bunžingi mít a vyjadřovat. Ale já říkám že materiál na Bunžingi je mít nemusí. (ba téměř vždy je nemá) Záleží přece na tvůrci aby za použití pěstitelských a tvarovacich postupů tyto vlastnosti (pokud chybí)nechal vzniknout. Pokud tvůrce nezná správné postupy které u danémo materiálu dodají charakter Bunžin,je pro něho tvorba bonsaje s charakterem bunžin v tomto případě nedostupná.
Ale tato omezení jsou jeho osobní a nevztahují se třeba na mne nebo na Martina Išu a jiné lidi.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Jan Adámek » 08 srp 2012, 17:30

Jelikož vidím, že má "péče" moc daleko nevede, zeptal jsem se. Kdybych věděl, jak nejlíp zbunovat džina, tak bych tohle fórum svejma větvema nemořil a se vrhnul rovnou na ty borovice. Zatím se mi dostalo fakt dobré rady: Vytvořil literáta a pak se případně vrátit ke spodní větvi. No, asisemse moc nepoučil. Jelikož (cituji a uznávám :oops: )," .... tvůrce nezná správné postupy které u danémo materiálu dodají charakter Bunžin,je pro něho tvorba bonsaje s charakterem bunžin v tomto případě nedostupná. Ale tato omezení jsou jeho osobní a nevztahují se třeba na mne nebo na Martina Išu a jiné lidi.", budu muset opět svěřit borovici po kozlovi nejlepšímu zahradníkovi.
Ano, je to SRNEC :mrgreen: !!!
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Laco Sonoga » 09 srp 2012, 21:22

Jano, skus pozret sem: http://ofbonsai.org/techniques/styles-a ... yle-bunjin. Snad ti to pomoze.
Uživatelský avatar
Laco Sonoga
 
Příspěvky: 95
Registrován: 23 bře 2011, 12:39
Bydliště: Praha 8

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 srp 2012, 16:37

Laco díky,přesně jsi pochopil jak jsem to myslel. :D

Honzo je tam hodně možností,záleží jen na tobě kterou si vybereš. Stromek se musí líbit především tobě.Já bych si dokázal představit i stromek ze dvou spodních pater,větve tam na to máš.Ale už to není tak uplně pro mne.
Při tvojí péči když jsi to dokázal ze semínka až sem,tak za pár let to bude už zase někde jinde. ;)
Vlastně je na tom pořád co vylepšovat ostré hrany ohlazovat. A to je to co nás baví. :D
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Jan Adámek » 13 srp 2012, 11:15

Jasně, Honzo. Já se hlavně poptávám na názory, protože si té banksovky začínám po letech vážit a nerad bych se vrtnul nějakou úplně špatnou cestou. Každá je nevratná.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Srnčí banx

Příspěvekod Míla Zítek » 10 zář 2012, 23:02

Malá poznámka pod čarou pro Honzu Z.
U banksovky rostou šišky jako u všech ostatních borovic - ve shluku květových a větenvích pupenů. Jen má tu vlastnost, že u ní šišky držej na větvi podstatně déle, než je zvyklé. Mívá většinou 3 šišky v přeslenu, byť jsem jako kluk jednou na vývratu našel kouli s 27 šiškami - vypadalo to jak palcát strejdy Žižky.... Dnes už ten porost asi nestojí...
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron