Pinus silvestris s kamenem

Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Martin Koca » 05 bře 2012, 21:40

Zdravim vsechny ctenare a prispevatele na tomto foru.

Ctu Vas tak cca. 2 roky a dneska me Lada Kotal presvedcil, ze bych nemel jen cist, ale taky neco vlozit, tak zkousim vlozit borovici lesni, kterou mam 3. rokem. Nejsem takovej profik jako vy tady na foru, takze mam vetsinou kazdej strom vyfocenej tak max. 1 x zepredu. Ani nevim, jestli se mi to povede vlozit :) Pokud ano, tak na debatu je 1. kamen u kmenu ano nebo ne 2. jina miska misto teto plastove 3. dlouha rovna pasaz mezi prvni a druhou vetvi zespoda.
Pokud se to podari, tak vlozim i aktualni fotku, protoze tahle je rok stara a za rok strom udelal docela pokrok

Zatim

MK
Přílohy
Bor-Lesni-kamen_11.JPG
Bor-Lesni-kamen_11.JPG (33.41 KiB) Zobrazeno 2544 krát
Martin Koca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 bře 2012, 18:39

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod danius » 06 bře 2012, 07:17

Ahoj.Vítám tě mezi námi.Stromek je celkem pěkný,akorát bych tu spodní větev odstranil,v horní části tu označenou taky,strom při přesazení víc napřímil a možná ucvak u tu pravou silnou a udělal z ní malý jin.Vrchol stočit trochu doleva.Jak píšeš ta dlouhá rovná pasáž mezi první a druhou větví mi zas tak rovná nepřipadá,vidím tam mírný oblouk teda aspoň na téhle fotce.Chce to opravdu více fotek.Pár obrázků pro představu
Bor-Lesni-kamen_11.jpg
Bor-Lesni-kamen_11.jpg (31.82 KiB) Zobrazeno 2443 krát
Bor-Lesni-kamenvirt1.jpg
Bor-Lesni-kamenvirt1.jpg (30.29 KiB) Zobrazeno 2443 krát
Bor-Lesni-kamenvirt2.jpg
Bor-Lesni-kamenvirt2.jpg (29.1 KiB) Zobrazeno 2445 krát
Jak se říká,vyzkoušet se má všechno,tak to zkouším.
Danius
Uživatelský avatar
danius
 
Příspěvky: 125
Registrován: 06 led 2010, 23:36
Bydliště: Sýkořice okr.Rakovník

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod vláďadošek » 06 bře 2012, 12:08

moc pěkná rostlina,určitě bych se nezbavoval spodních větví a nenechal bych sílit vršek,jinak by to chtělo lepší fota,z těchhe se moc vyčíst nedá
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 06 bře 2012, 12:35

Levá spodní větev je moc pěkným prvkem a navíc je i dost důležitá, protože rozbíjí velký negativní prostor na levé straně, čímž mimo jiné dodává stromu i mnohem lepší hloubku.
Taky bych raději počkal na aktuálnější (a hlavně kvalitnější a větší!) fotky.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Martin Koca » 06 bře 2012, 13:52

dekuji za Vase nazory, hlavni problem s fotkou je mezi zidli a klavesnici :) mel jsem to ve velikosti 1,6MB a slo mi to zkomprimovat jenom na takovouhle malou velikost, zkusim tedy nafotit jeste jednou a ze vsech stran a doufam, ze to vlozim v rozumne kvalite.. mne se ta spodni vetev libi a branil bych ji zuby nehty, ale budeme moudrejsi, az poslu vsechny fotky.. zatim MK
Martin Koca
 
Příspěvky: 3
Registrován: 05 bře 2012, 18:39

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Jarek Servus » 06 bře 2012, 16:01

Určitě bych nechal přinejmenším pravou spodní větev, stáhnul dolů a přetvaroval na druhou korunku. Na odstranění levé je taky času dost. Jinak strom postavil avrchol přetvaroval, jak navrhuje Danius, jen poslední patro ještě víc doprava.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Jarda Marek » 06 bře 2012, 21:42

Martina vítej na fóru......pro mě za 1 kamen pryč, za 2 m miska jiná určitě.....talíř otevřený... za 3 vezmi někam na tvarovačku je toho materiálu škoda.... :jedna: :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod ruda.p » 07 bře 2012, 04:05

Zdravím Martine,
1. kámen mě tam nevadí naopak mě tam doplnuje či rozbíjí ten spodek prázdna
2. miska jistě nějaká kvalitní mrazuvzdorná oválná a možná spíš kulatá je to hezký kousek tak si to zaslouží
3. větev můžeš vždy odstranit jen těžko ji zas nasadíš pokud by chyběla a proto jak tu Jarda psal
vem ji na tvarovačku, vím jen ted že v neděli 11.3. v Libčanech tam jistě poradí
a viděl jsem tam krásný modřín připravený na tvarování podobný jako bylo tady na foru modřín-elegán
ルドルフ - 魯道夫。- Ruda
606675920
Uživatelský avatar
ruda.p
 
Příspěvky: 1022
Registrován: 10 led 2012, 22:09
Bydliště: Praha
člen ČBA: ano

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Ladislav Kotál » 07 bře 2012, 21:27

Martine, ta borovice je nádherná, Já bych při přesazování ji víc postavil, tím vynikne ten uzel u báze, prohnul bych kmen ve střední části a narovnal vrchol. Trochu jsem se pokusil o nákres. Misku talíř, kámen do betonu :lol:
Přílohy
Bor-Lesni-kamen_11.JPG
Bor-Lesni-kamen_11.JPG (58.11 KiB) Zobrazeno 1938 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Pinus silvestris s kamenem

Příspěvekod Bury76 » 08 bře 2012, 11:46

Také bych neodstraňoval spodní větve, ale více bych prohnutím zvíraznil pohyb kmene v místech nasazení spodních dvou větví, jako navrhoval Láďa. Nasazení v míse bych asi neměnil jen to docílil vytvarováním, ale to takhle jen střílím naživo to bude jiné.
Přílohy
skenovat0018g.jpg
Naposledy upravil Bury76 dne 08 bře 2012, 17:43, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron