Borovice 3

Re: Borovice 3

Příspěvekod Venca Stropek » 01 zář 2012, 11:53

Bury,
pro mne je teď strom definitivně založen a bude se pracovat na jemném větvení, které dle mého názoru dosáhne
výstavní kvality za 4-6 let.
Rovný úsek, o kterém se zmiňuješ, jsem záměrně odkryl ( odstřihl jsem jednu větev ) aby se ukázala stavba koruny
a také větev v pozadí. Proto jsem vložil i nasvícenou fotku, kde je tato větev zřetelnější. Ta po dopěstování z části
tento prostor zaplní, ale za kmenem a tak strom získá lepší hloubku. Dále jsem se rozhodl pro odstranění této větve
také z toho důvodu, že vzikl prázdný prostor, který je v tomto místě i logický ( shari ).
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice 3

Příspěvekod pájaombre » 03 zář 2012, 10:40

Čauky Venco,tak nějak sem si tuhle tvoji borovičku představoval,s tou protaženou spodní větví :clap: je podle mého gusta,ta mrtvola se mi k celkovému vzhledu také zamlouvá,pěknej kousek je to již dnes.
Jen tak dál zdravím z jihu...
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Borovice 3

Příspěvekod Venca Stropek » 04 zář 2012, 19:42

Čauky Pájo,
jsem rád, že se líbí. Časem z toho možná něco bude :P dík.
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice 3

Příspěvekod Venca Stropek » 19 kvě 2013, 19:42

Borovice po přesazení změnila nádobu. Nasadili jsme ji na žulový placák, který si myslím ke stromu pasuje. Toto byl také poslední strom pěstovaný v akadamě a po výborných
zkušenostech u všech borovic používáme směs terramol : lupek : ekogrit : rašelina. Po oddrátování v létě ještě proběhnou úpravy mrtvého dřeva a začne se pracovat na jemném
větvení.
Přílohy
DSC00467 bor.3.jpg
DSC00467 bor.3.jpg (63.81 KiB) Zobrazeno 2708 krát
DSC00465 bor.3.jpg
DSC00465 bor.3.jpg (70.54 KiB) Zobrazeno 2713 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice 3

Příspěvekod Robert Černý » 20 kvě 2013, 09:25

Venco, abych se přiznal, tak když jsem strom viděl na prvních fotkách v začátcích, myslel jsem si, že je to o ničem a nic kloudnýho z toho nebude. Ale opak je pravdou. Prostě umíš :clap: A evidentně borovice ti jdou moc dobře.
Vždycky jsem byl skeptický k těmto kamenným miskám, ale tady to pěkně ladí.
Pěkná práce.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Borovice 3

Příspěvekod Pavel Š. » 20 kvě 2013, 10:27

Venco, prosím Tě, můžeš nějak víc přiblížit ten lupek ve směsi, popř. jaké má vlastnosti? Přiznávám, že o něm slyším poprvé.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Borovice 3

Příspěvekod Pavel Weingärtner » 20 kvě 2013, 20:55

K lupku se ještě určitě vyjádří Vašek, já sem hodím něco o specifikách lupku, který se vyskytuje u nás, protože je trochu jiný, než z dalších lokalit. Lupek, který se nachází ve Zbůchu a okolí, vzniknul jako odpadový produkt těžební
činnosti. Na rozdíl od jiných, kde se při zpracování, především pro použití ve výrobě keramiky, surovina po vytěžení vypaluje při teplotě 1250 – 1350 stupňů C, se ten náš ze Zbůchu vytvořil přirozenou cestou a to samovznícením
a dlouhodobým hořením při těžbě uhlí. Takže ho máme už pěkně hotový a připravený k použití a věřte nám, že materiál pro doplnění substrátu (samozřejmě po přehnání přes síto) je to úžasný. S Vaškem se pořád dohadujeme,
jestli má nebo nemá jeho složení vliv na barvu borky stromů. Tak vyzkoušejte a pobavíme se....za pár let.... :roll:
Uživatelský avatar
Pavel Weingärtner
 
Příspěvky: 297
Registrován: 20 zář 2009, 19:57
Bydliště: Nýřany

Re: Borovice 3

Příspěvekod Venca Stropek » 21 kvě 2013, 09:15

Roberte, díky za pochvalu! Těmto na počátku nezajímavým stromům dávám šanci se v průběhu let projevit. Je to ale běh na dlouhou trať. S borovicí z našich končin obzvlášť. Dlouhé vysoukané větve se musí několik let vracet a pak zas dopěstovávat, ale borovice mám hodně rád, tak jim ten čas dám :) . Také už jsem pěstování borovic spoustu času dal, ale pořád na tu vysněnou čekám :P . No a kamen, deska či jiná nádoba se ke stromu musí hodit, proto jsem také dopředu sháněl několik možných variant, ale k této mi prostě ta deska pasuje.

K lupku jsem se také dopracoval postupně. Tak jako asi každý jsem hledal možnosti atd., ale opět zvítězil selský rozum :lol: . Všude kolem našeho bydliště jsou haldy lupku a nálety borovice v něm rostou nádherně. Naprosto běžně nasazují pět a více pupenů, jen v čistém lupku! Ani nemluvě o barvě jehlic a kvalitě borky. Již několikaleté semenáčky jí mají pěknou rozpraskanou, mladou hodně do oranžova. Proto jsem ho prubnul i v nádobách a funguje to opravdu skvěle. Používám ho více než deset let a teď v posledních několika sezonách ve směsi s terramolem, ekogritem a rašelinou na všechy druhy stromů. I u listnáčů se projevuje výrazná kvalita v barvě listů a celková vitalita. Ostatně, kdo viděl moje stromy naživo, tak byl velmi překvapen. Také nasakuje vodu, ale především je velice ostrý a perfektně tak napomáhá tvorbě jemných kořenů. Letos na jaře Pavel Weingärtner viděl přesazování několika stromů listnatých i jehličnanů a nechápal tu kvalitu a la japan. Nádherné placky, konkrétně tato borovice má vypěstovaný bal 3cm vysoký. Tak, asi tak :P .
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice 3

Příspěvekod Pavel Š. » 21 kvě 2013, 10:03

Pánové, díky za informace.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Borovice 3

Příspěvekod Venca Stropek » 01 srp 2013, 10:54

Jedna aktuální...
Přílohy
DSC00580aa.jpg
DSC00580aa.jpg (49.7 KiB) Zobrazeno 2062 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron