Borovice "Pokusná"

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 13 led 2012, 10:17

Nikde nikdy schovaná nebyla, příště musíš mít oči líp na šťopkách :lol: . Pokud se vám teda zamlouvá, tak někdy v příštích dnech zveřejním její vývoj, máme ji tak od roku 2005, nafocený progres od r. 2007.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod pájaombre » 13 led 2012, 10:28

No asi mě rozhodil ten zážitek na parkovišti :( nebo také ten přehršel pěknejch kousků,ale příště si dám pozor :evil: .Ten Vencův kousek se mi zamlouval už v Merklíně...
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Venca Stropek » 13 led 2012, 11:52

Čau Luki, díky za další možný krok, jak postupovat dál. Nafotit to samože můžu. Co se ohybů kmene týče, tak jsem zatím pro s ním hnout.
Chtěl bych nejprve vytvořit táhlejší ohyby v daných místech kmene a až po fixaci(myslím tak cca. dvě sezony) doladit, popřípadě bodově přiostřit
kde by bylo potřeba. Ale i v současé podobě s rovným kmenem tam "NĚCO" co mě také přitahuje je, ale neumím to specifikovat(asi ta kaligrafie).
Jsou to takové ty otlaky a bouličky po předešlých zákrocích, kdy se vodivé dráhy snaží dostat energii na své místo, i když jim něco překáží v cetě.
Tato místa jsou patrná hlavně naživo. Včera jsem si se stromem ještě otáčel v dílně a přistihl jsem se, že nemám potřebu nic měnit. Tak se ještě
uvidí, jak to všechno nakonec dopadne.

Ten pohled ještě nafotím.
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Venca Stropek » 06 čer 2012, 21:58

"Pokusná" se rozjela taky pěkně. Dostává řádný doping, aby nabrala síly na další zákroky. Rozhodl jsem se,
že se dám do rozhýbání toho kmene.
Přílohy
DSC05655borovice pokusná.jpg
DSC05655borovice pokusná.jpg (63.71 KiB) Zobrazeno 3211 krát
DSC05659borovice pokusná 2.jpg
DSC05659borovice pokusná 2.jpg (75.42 KiB) Zobrazeno 3209 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Venca Stropek » 22 kvě 2013, 17:06

Na konci února 2013 jsme se pustili do přepracování této zajímavé borovice. Celá operace byla poměrně náročná. Táhlé shari kladlo při ohýbání kmene značný odpor, kdy padlo i několik praskanců. Důkladná bandáž ale vše podržela. Náročnější byl ohyb v horním konci shari, protože jsme chtěli vytvořit ostřejší zlom. Tam pravděpodobně došlo k částečnému prasknutí kmene. Tyto vzniklé "újmy" budou posléze zapracovány do pasáží mrtvého dřeva a snad dodají i další punc stáří. To se ale ukáže až po odmontování celé montáže, která půjde dolů snad až příští rok. Vše bude záležet na přírůstku stromu v letošním létě. Pohledová strana nebyla pevně stanovena, protože vzniklo několik zajímavých možných pohledů.
Strom již konečně dostává výraznější charakter a snad se již brzy podaří realizovat "konečnou" podobu stromu...

Zde je kompletní fotodokumentace http://bonsai-nyrany.cz/borovice-pokusna/
Přílohy
1a.jpg
1a.jpg (58.43 KiB) Zobrazeno 2930 krát
2a.jpg
2a.jpg (60.13 KiB) Zobrazeno 2938 krát
3a.jpg
3a.jpg (59.16 KiB) Zobrazeno 2921 krát
4a.jpg
4a.jpg (64.21 KiB) Zobrazeno 2934 krát
5a.jpg
5a.jpg (59.13 KiB) Zobrazeno 2957 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Mildaprichy » 22 kvě 2013, 19:48

Teda Venco, pěknej masakr. Doufám, že jí to moc nevadilo. Ale ty určitě víš, co děláš. Jsu zvědavej, až ju odmašlíš, jak se vyloupne.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Venca Stropek » 26 kvě 2013, 12:55

Mildo, masakr obvykle končí ne zrovna šťastným koncem. My jsme provedli pouze masáž a ta má blahodárné účinky :lol: :lol: :lol: .
Ne, teď vážně. Borovice velmi pěkně přirůstá. Až se k tomu dostanu, tak aktuální stav nafotím. Teď má tak cca. 4cm přírůstky a velmi zdravou
barvu... ;)
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod pájaombre » 27 kvě 2013, 06:45

Venco :clap: jak sem již psal,tento stromek se mi zamlouval již tehdy na podzim v Merklíně,osobně mám za to,že nápad to byl malého mistra,jen vás to s dědou nechal dodělat :lol: moc dobrá práce,sem zvědav na novou pohledovku.Nejsem od zítřka v Č.R. ale zkusím vše co půjde a snad se v Merklíně sejdem.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Mildaprichy » 28 kvě 2013, 19:00

Je mně jasný, že to máš zmáknutý a nešel bys do toho bez rozmyslu. Já absolvovat takovou MASÁŽ, tak musím do špitálu.
Uživatelský avatar
Mildaprichy
 
Příspěvky: 239
Registrován: 01 čer 2009, 18:49
Bydliště: Boskovice

Re: Borovice "Pokusná"

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 14 čer 2013, 17:24

Venco pěkná práce. :jedna: Ale tak trochu přemýšlím nad tím co udělá to šari na kmeni v místě ohybu. Živé dřevo se ohybu přizpůsobí a zesílí ale mrtvé to obvykle praskne.Mrtvé dřevo pak ztrácí svoji nosnou funkci. Při odstraňování podpůrných drátů bych byl opatrný.Klidně i postupně v delším čase.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron