1.tvarování borovice

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Martin Iša » 30 lis 2011, 18:55

Nic proti, ale já bych si dovolil tvrdit. že u Pavla je to o něčem jiném. ;) Diskutujme, máte někdo taky nějaký názor? :twisted: Jé, mě je tu opravdu fajn :jedna: Sakra, tak pište, přehánějte, jen ať se něco děje :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Jarda Marek » 30 lis 2011, 20:19

Tady souhlasím s Martinem :jedna: ta Pavlova práce je o jiném materiálu a jiné práci ......
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 lis 2011, 21:05

Já bych to viděl nějak takhle: :P Ale je to jen plácání hubou a čmárání myší. Ukázaná vždy platí :lol: .Strom si zasluhuje opravdu fundovanou , nezbrklou a kvalitní radu, třeba i s tvarovačkou. Byla by škoda ho zničit :jedna:
Přílohy
BO-C.jpg
BO-C.jpg (92 KiB) Zobrazeno 1076 krát
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Compel Lubomír » 30 lis 2011, 22:37

Je vidět,že matroš je to krásnej ale zároveň hodně náročnej. Ostřílení borci se ještě nevyjádřili.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Fero » 01 pro 2011, 08:48

Pridám aj ja svoj názor. Martin píše "ta Pavlova práce je o jiném materiálu a jiné práci " - to je možno pravda, ale aj táto borovica má potenciál aby sa z nej dal vytvoriť strom prípomínajúci starú borovicu. Martinove i Láďove kresby sú síce pekné , ale sklonom konárov i i ceľkovým navrhovaným tvarom pripomínajú skôr smrek. Taktiež by som doporučoval neuponáhlať to.
Fero
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 říj 2010, 08:23

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 01 pro 2011, 11:10

Větve musí dolu to jasný. Láďuv návr je v pohodě. Ale provedení vyžaduje správný postup.(zabránit tak vzniku oblouků na větvích)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Martin Iša » 01 pro 2011, 11:24

Fero píše:Pridám aj ja svoj názor. Martin píše "ta Pavlova práce je o jiném materiálu a jiné práci " - to je možno pravda, ale aj táto borovica má potenciál aby sa z nej dal vytvoriť strom prípomínajúci starú borovicu. Martinove i Láďove kresby sú síce pekné , ale sklonom konárov i i ceľkovým navrhovaným tvarom pripomínajú skôr smrek. Taktiež by som doporučoval neuponáhlať to.

Tož to mám radost, že se diskutuje. :jedna: Ano, borovice má velký potenciál, to je bez debat.A už to tu bylo probíráno několikráte, že tyhle "malůvky" jsou většinou jen takový nástin.Stejně to bývá naživo většinou jinak.A konáre jsou jedna věc, a obrost druhá. ;) Ferko, zkus nastínit tedy tvarově borovici :jedna:
Přílohy
BO-C.jpg
BO-C.jpg (148.59 KiB) Zobrazeno 996 krát
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Fero » 01 pro 2011, 12:21

Nič v zlom a prečo tá zdrobnelinka? Veď si chcel diskutovať. Vyjadril som len svoj názor a pocit.
Mimochodom, použil si Láďovu kresbu na Tvojich kresbách tie konáre idú od kmeňa pod ostrým uhlom. Ospravedlňujem sa, na Ládovej kresbe ten sklon + tebou dokreslený obrast už borovicu pripomínajú.
Fero
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 říj 2010, 08:23

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Martin Iša » 01 pro 2011, 12:53

Jejda, nechtěl jsem se tě dotknout :naughty: Omlouvám se, pokud jsem to blbě podal. :oops: A ty malůvky jsem dal právě do uvozovek, páč to jsou jen takové náčrty z jedného fota a většinou narychlo ;) A samozřejmě diskutujme :naughty: Votom to tu je a víc hlav víc názorů :jedna: A hlavně že je mír ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: 1.tvarování borovice

Příspěvekod Fero » 01 pro 2011, 13:11

Ešte k tomu tvaru. Páči sa mi pohľadová strana z prvej fotografie a smerovanie k niečomu takému ako je výsledný tvar "borovice s jednou větví"od P. Slováka.
Fero
 
Příspěvky: 18
Registrován: 21 říj 2010, 08:23

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník