parviflora-moje první

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Kolacia » 30 led 2012, 18:47

Ladislav Kotál píše:........................a následné klonění koruny do leva je blbost. Koruna musí nahoru, nebo doprava.


proč je to blbost ? ......... proč musí ?
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 30 led 2012, 19:02

Ladislav Kotál píše:Jarku, a je to tu znova. Od samého začátku,bez nákresů říkám já i Jarda, že ten pohyb kmene v dolní části (jak píšeš uzlový bod)a následné klonění koruny do leva je blbost. Koruna musí nahoru, nebo doprava. Všichni se tu rozepisují o ohybech koruny, ale nikdo neřešil pohyb KMENE ve spodní části, o což šlo mě i Jardovi. Teď to máte namalovaný od mistra Naky.

Maloval jsem to já, snad jsem J.J.Naku pochopil dobře. :oops: Podle mě jde o to, jak se bude strom dál vyvíjet, podle mě se to dá upravit i bez vracení pohybu, zkusím to znovu nakreslit, jsem zvědavý, co výjde, ale příroda na poučky občas kašle a vypadá sama od sebe mistrovsky. Jinak, pokud půjde koruna nahoru, tak MUSÍ jít vrchol doprava. Tohle kreslit bylo jednoduché, ale vysvětlete mi např. jalovec od J.Campose, nebo borovice W.Palla ...
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 30 led 2012, 19:15

:shock: Tý jo,kašlu na seriály, tohle je zajímavější :shock: Jen diskutujte, tak je to spravne, tak to ma byť :jedna: Ale jestli je vrah zahradník, tak mně vážně namíchnete :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 30 led 2012, 19:18

Ladislav Kotál píše:........................a následné klonění koruny do leva je blbost. Koruna musí nahoru, nebo doprava.



proč je to blbost ? ......... proč musí ?


Souhlasím s Martinem, proč by to byla blbost a proč by nemohla jít koruna doleva? Nevím taky, proč by musela koruna jít doprava, kdyby byla větev vytažena vzhůru? (jak pak psal Jarek) :o
Opravdu existuje tolik vlivů, že se dá obhájit víceméně jakýkoli tvar. U každého stromu (teď už se nebavím ani tak o této konkrétní borovičce ale obecně) je většinou k dispozici hned několik DOBRÝCH variant tvaru, i když některé určitě zřejmější a rychleji dosažitelnější než jiné. Pokud se tedy směřuje k jednomu z těchto DOBRÝCH tvarů, který zužitkuje potenciál rostliny, tak je už jenom na tvůrci, jestli si postaví korunu tam nebo jinam.
Myslím, že by to chtělo více o jednotlivých řešeních přemýšlet a ne říkat "to nejde, to se musí", to pak vyznívá jako dost omezený a možná i netolerantní pohled na věc (nic ve zlém :P ).
Jarkovo pojetí víceméně chápu a i když bych takto netvaroval, jak už jsem psal, tak věřím, že strom po dalších letech vývoje a nezbytných úpravách se dostane do jednoho z těch DOBRÝCH tvarů.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Pavel Slovák » 30 led 2012, 19:25

re: Láďa K. - "Teď to máte namalovaný od mistra Naky."

Sketchbook J.Y.Naky vydaný bohužel až po jeho smrti ( velmi užitečná věc myslím).
IMG_0780.jpg
IMG_0780.jpg (86.27 KiB) Zobrazeno 755 krát

IMG_0781.jpg
IMG_0781.jpg (81.06 KiB) Zobrazeno 753 krát

IMG_0782.jpg
IMG_0782.jpg (39.6 KiB) Zobrazeno 755 krát
Pavel Slovák
 
Příspěvky: 25
Registrován: 09 úno 2009, 23:20
Bydliště: Vigantice

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 30 led 2012, 19:30

Lukáši!Někdo znás psal :To se musí? :?
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 30 led 2012, 19:55

od Ladislav Kotál » 30 led 2012, 17:55
Jarku, a je to tu znova. Od samého začátku,bez nákresů říkám já i Jarda, že ten pohyb kmene v dolní části (jak píšeš uzlový bod)a následné klonění koruny do leva je blbost. Koruna musí nahoru, nebo doprava. Všichni se tu rozepisují o ohybech koruny, ale nikdo neřešil pohyb KMENE ve spodní části, o což šlo mě i Jardovi. Teď to máte namalovaný od mistra Naky.

od Jarek Servus » 30 led 2012, 18:02
(...) Jinak, pokud půjde koruna nahoru, tak MUSÍ jít vrchol doprava. (...)

:arrow:

Myslím, že ta fotka a kresba jalovce of J.Naky, kterou tu vložil Pavel, určitě boří hodně pravidel toho, co se musí/nemusí, ale dohromady to funguje (i když by hypoteticky tento strom jiní lidé tvarovali jinak)...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Ladislav Kotál » 30 led 2012, 20:24

Zjistil jsem, že jsem úplný mimoň, vy o voze a já o koze. Dodiskutoval jsem....... nikdo mě nic neudělal, neublížil, neponížil, ale taky pořád nepoučil. V konečném efektu- uvidí se za 5-10 let a já se pak veřejně zbičuji. Zatím si jdu dát pilulku a panáka. Mistr Naka a jeho obrázky mě okamžitě oslovili, ale tahle borovička vůbec.Romane a ostatní, omlouvám se, asi jsem ještě neuzrál. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 30 led 2012, 22:08

To Lukáš:Ano koruna, ne to se musí!!!
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 30 led 2012, 22:48

Pavle, díky za obrázky, znám je taky a hlavně ukazují, že příroda si dělá co chce, teorie a pohyby sem, pohyby tam. Lukáši, neměl jsem napsat musí, ale měla by jako logický výsledek tlaku větru a dalších podmínek stanoviště. Výsledek diskuse je podle mě ten: uvažovat nad řešením, hledat strom v stromu, řídit se citem, pozorovat přírodu kolem sebe a stále se vzdělávat. K tomu máme od Boha nebo od přírody (jak kdo chce) rozum.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 30 led 2012, 22:55, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků