parviflora-moje první

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 02 úno 2012, 20:03

Vahada píše:Přimlouvám se za to, aby se tato diskuze uzavřela. Toto fórum je výborné hlavně proto, že tady málo promlouvají emoce a více času se věnuje faktům a zdá se mi, že žádnou další diskuzí už se žádná další fakta neobjasní. Názory jsou a budou různé a líbit se také může každému něco jiného. Když to tady čtu, tak mám dojem, že ty emoce trochu pracují.
Taky si myslím, že toto vlákno aspiruje na vlákno roku :jedna: Jsme jen lidé, každý jsme jiný a i ty emoce k tomu drobet patří ;) Ale je to diskuzní forum, tak se prostě diskutuje.Samozřejmě kdybychom u toho stromku někde poseděli, za půl hodiny máme všichni jasno. :) Jen mne trochu mrzí, a to musím dát Jardovi za pravdu, že se diskuze účastní minimum greenhornů. :( Jako by se báli, vyčkávali, nebo nemají svůj názor? :think: Jsem taky pro to to ukončit a Romanovi přeju aby mu borovička prospívala a dělala jen samou radost. :jedna: Jinak děkuji všem diskutujícím za výdrž a zapálení, které k tomu v tom nejlepším přistupovali. :clap: :jedna: Ale s jedním jste mne fakt dostali. ;) Celou dobu jsem měl za to, že vrah je zahradník, a on je to nakonec kamzík. :mrgreen: :lol: :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod petradelt » 02 úno 2012, 20:11

Opravdoví greenhorni, jenom koukají s otevřenými ústy, a tipují jak dlouho to ještě vydržíte prosazovat
svůj vlastní názor. Ten stromek kdyby to věděl, co se kolem něj děje, tak se radši na jaře nevzbudí.
Uvědomte si, že Roman je opravdový začátečník, třeba jako já, a těší ho stromek takový jaký je,
a že by tato debata pořád dokola, nějakého začátečníka někam posunula,to si nejsem jistý.
Souhlasím s Vaškem, ža další debata už nemá význam, a je možná pouze na živo, třeba v Kolíně.
Howgh
Naposledy upravil petradelt dne 02 úno 2012, 23:36, celkově upraveno 1
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 02 úno 2012, 22:44

Jardo, hodinu a půl jsem smolil odpověď a když jsem ji chtěl odeslat, tak po mě chtěl program znovu přihlášení a všechno se ztratilo. Totéž se mi stalo odpoledne, když jsem po chvílích smolil odpověď v práci.
Petře :clap: :clap: :clap: Vašku, máš pravu, ale rád bych ještě naposled Jardovi odpověděl, ale bohužel až zítra. Martine máš taky pravdu, tnhle stromek by se měl vidět naživo, prohlíželo si ho šest lidí a Romanovi nápad schválili. Jenom jedna věc u mě není vrah zahradník, ale pytlák.
Jardo, já jsem nikdy nedokázal pořádně vysvětlit svým dětem, když byly malé, proč jsou někteří lidé zjevně bez příčiny tak zlí.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 03 úno 2012, 10:14, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod vláďadošek » 03 úno 2012, 00:39

Lidičky bez urážek,tohle už bylo s Homolou,Jarda má pravdu v tom,žeJarek by měl s voje názory obhájit,ale taky je fakt že příroda na naše názory kašle a dělá si co chce navzdory pravidlům.Asi bych ale osobně taky tvaroval jinak,nemá smysl tlačit strom za každou cenu do nějakého tvaru..snad tím nikoho nepopopíchnu!
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Pavel Š. » 03 úno 2012, 09:45

Jarek Servus píše:Jardo, hodinu a půl jsem smolil odpověď a když jsem ji chtěl odeslat, tak po mě chtěl program znovu přihlášení a všechno se ztratilo. Totéž se mi stalo odpoledne, když jsem po chvílích smolil odpověď v práci.

Je to mimo téma, ale mně se to děje poslední dobou taky. Při přihlášení (podotýkám s uloženým heslem ne ručně zadávané) první pokus nic, zabere až ten druhý. To samé při odesílání odpovědi nebo zobrazení náhledu před odesláním - klik - hláška - Požadovaný dokument je nedostupný, :x vrátím se o krok zpět a už to jde. Proto si vždy celou odpověď před odesláním raději zkopíruju do schránky, jinak je v p......
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 03 úno 2012, 10:40

vláďadošek píše:Lidičky bez urážek,tohle už bylo s Homolou,Jarda má pravdu v tom,žeJarek by měl s voje názory obhájit,ale taky je fakt že příroda na naše názory kašle a dělá si co chce navzdory pravidlům.Asi bych ale osobně taky tvaroval jinak,nemá smysl tlačit strom za každou cenu do nějakého tvaru..snad tím nikoho nepopopíchnu!

Vláďo, já se snažím vždycky svoje názory obhájit, ale asi neumím vysvětlovat, nebo jsou pro někoho nepřijatelné, proto se neurazím, každý máme svůj rozum. Homola - Snad jsme nedošli až tak daleko!!! :o Na rozdíl od Homoly se snažím nikoho neurážet, ale asi jsem taky občas háklivý na slovo. Pokračování do polokaskády bylo dost logické, nemusel se výrazně měnit pohyb kmene u předpěstovaného stromu - viz první fotky, naopak postavení kmene by byl větší zásah.
Večer ještě, jak budu mít čas, budu pokračovat v odpovědi Jardovi.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 03 úno 2012, 15:49, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod vláďadošek » 03 úno 2012, 13:48

Jarku,nebylo to myšlené osobně,jen jsem tím chtěl říct že tady se má vést dialog bez vzájemného osočování,protože by nám mělo jít o stromy a ne o vlastní ega.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 03 úno 2012, 15:48

vláďadošek píše:Jarku,nebylo to myšlené osobně,jen jsem tím chtěl říct že tady se má vést dialog bez vzájemného osočování,protože by nám mělo jít o stromy a ne o vlastní ega.

Já jsem to nebral nijak osobně, ani jsem se neurazil, snad jen opět plně nepochopil. S ostatním naprosto souhlasím.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 03 úno 2012, 22:14

Jardo, snad naposled . Nejdřív jeden obrázek
b1.jpg
b1.jpg (155.71 KiB) Zobrazeno 957 krát

1. část - můj schematický nákres po prvním tvarování. Vyznačuje hlavně linie kmene a větví. Je to jen základ, od kterého se může odpíchnout další tvarování
K Tvým výtkám
ad 2 To že se během pěstování upravuje sklon kmene a pohyb kmene a větví je snad běžné. Nvíc něco podobného navvrhoval Laďa Kotál - 2. část Předpokládal jsem přitáhnout část kmene nad prudkým ohyben blíže ke kmeni, jak navrhuje Lukáš. - naznačeno - 4. část Tyhle změny vůvec neukazují na nějaké nové zásadní předělávky, nemění se charakter. Podle mě jsou běžné u většiny stromů během jejich vývoje, při přesazování ...Dovoluji si odkázat na tohle vlákno kde se o dolaďování zcela samozřejmě mluví a nikoho to nepřekvapuje. viewtopic.php?f=7&t=2564
Pokračování v dalším příspěvku.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 03 úno 2012, 22:44, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 03 úno 2012, 22:31

ad 3 Výjdeme z prvního nákresu - 1. část. Bez jakékoliv změny, jen dopěstováním současného obrostu vznikne strom ze třetí části. Omlouvám se předem, ale na první nákres se mi nevešla větev jdoucí doprava. Přitažením horní části kmene se podle mě zlepší dynamika, sníží se vrchol a více vynikne směřování do polokaskády. N celém stromě je podle mě kontroverzní jen jedna část kmene - jeho zpětný pohyb viz další nákres
b2.jpg
b2.jpg (97.53 KiB) Zobrazeno 908 krát

Tenhle zpětný pohyb vyvolal celou diskusi, někomu se strom líbí, někomu ne, ale podle mě není nepochopitelný. Celý strom a jeho dynamika mi připomíná plavce na startovním bloku v okamžiku soustředění před skokem do vody. Celá energie pohybu směřuje z nohou vpřed, kam ukazuje hlavní větev kaskády - ruce plavce. Někdo může taky namítnout, že na vás strom vystrkuje zadek - jak kdo chce, já ne. Tohle je moje verze, pokud je nepochopitelná, nedá se s tím nic dělat, neurazím se a neubude mě. Pokud se někomu strom nelíbí, je to taky normální, každému se líbí něco jiného.
ad 5 Když se sejdeme nad stromem, probíráme různé nápady a možnosti. Probereme přednosti a zápory jednotlivých řešení a na majiteli pak je, aby si vybral. Roman si vybral tohle řešení, které lépe využívá větví, a na živo se po dokončení líbilo i ostatním. Nejsem takový mistr, abych někomu vnucoval své představy a trval na svém řešení. Chci, aby se každý vyjádřil. Každý si musí najít svou cestu, své vyjádření sám. Při debatách na živo příjde třeba někdo jiný s řešením, které by mě třeba nenapadlo a je dobré. Takže jsem sice probral jako první svoji představu volně vzpřímeného stromu s pohybem vrcholu doprava, doporučil ji, taky Romanovu polokaskádu, kterážto myšlenka nás docela zaujala a dál už pracoval Roman sám. Jeho strom je možná pro někoho nehezký, nepochopitelný, pro něho je to výzva pro další pěstování - ne předělávky! a výsledek podle mě není špatný.
ad 6 Pokud je někde náklon jiný než ůvodní tak se asi vloudila chybička, omlouvám se.
ad 8 víc vysvětlit neumím, pokud strom nechápeš tak jsem ho asi nevysvětlil dostatečně. Nemusí se Ti líbit, každý máme své.
Jinak se přimluvám za prozatimní ukončení diskuse, Roman ať ho vezme třeba do Kolína, nebo ukáže za rok.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron