parviflora-moje první

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 16 led 2012, 09:38

Nedá mi to, a nakreslil jsem další variantu, která počítá s jednou větví vpravo a s dopěstováním vrcholu. Taky polokaskáda, ale konzervativnější, která využívá stávající obrost.
Přílohy
Sn%C3%ADmek%20017.jpg
Sn%C3%ADmek%20017.jpg (75.96 KiB) Zobrazeno 1322 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 25 led 2012, 10:32

Nechci samozřejmě srovnávat úrověň stromů, to ani nejde, jde mi jen o tolik diskutovaný pohyb kmene. Nemusím ani hledat vzor v Japonsku Jak je vidět, Jorge Camposovi ty prudké úhly a protipohyb kmene nevadí.
Přílohy
2012-01-23_163931.jpg
2012-01-23_163931.jpg (54.49 KiB) Zobrazeno 1085 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Ladislav Kotál » 25 led 2012, 11:56

Mě prudké úhly a protipohyby taky nevadí, ale nelze srovnávat jalovec s borovicí. To je stejné jako brambory a okurky :mrgreen:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 25 led 2012, 13:15

Budu hodnej, slibuju :) Tady si myslím, že se srovnává nesrovnatelné. :think: Podle mého měla být borovička nejdříve přesazena (páč, kdo ví jak dlouho je v tom "substrátu")Třebas i s novým náklonem, v kvalitním propustném substrátu a po zapěstování v novém teprv něco muchlat.Všichni víme, že základem je, aby rostlina prosperovala, takzvaně "jela"!Pak už je asi na pěstiteli, jak to zmuchlá, páč je to jeho rostlina, a musí z ní mít radost hlavně on!Takto bych to asi udělal já,greenhorn, který se má neustálo co učit :jedna: A ve finále je to vlastně jedno, jak si to uděláte.Musíte ale počítat s tím, když to dáte na forum, že ohlasy nemusí být vždy pozitivní.Ale opravdu klucí, neberte ten život tak vážně.Vždyť vlastně o nic nejde.Přeju vám to nejlepší, hezký den a já jdu do sebe hodit něco kofeinu :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 25 led 2012, 13:42

Nesrovnávám borovici a jalovec, ale pohyby kmene. Ty jsou možné u všech stromů. Příroda je dokáže nakroutit i u listnáčů. Například denně jezdím kolem bříz na větrném stanovišti u silnice, které mají větve a kmeny nakroucené tak, že to nevymyslíš. Taky ani náznakem nesrovnávám kvalitu obou stromů. Jde mi o to, že Romanův nápad nebyl zas tak špatný a dá se za pár let očekávat zajímavý výsledek.
Jinak souhlasím s Martinem, že to tvarování bylo asi trochu uspěchané a trpělivost je nade vše. To už si musí každý osahat sám.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarda Marek » 25 led 2012, 15:41

No nechtěl sem, ale musím...... :P
Píšeš Jarku že Ti jde o pohyb kmene..... nebudu psát o nesrovnatelnosti nesrovnatelného tak daleko jako Ty opravdu nejsem, jen jsem po Tobě chtěl vysvětlit ten pohyb.
Roman s tváří uraženého tvůrce se k tomu vyjadřovat nebude a Ty jako tvarovač ses mi k tomu vyjádřil....slovy dětí na písku "maminko to já né, to on" jsem se nedozvěděl nic :cry: .

No a teď k tomu pohybu můžeš být tak hodný a dát mi sem pro srovnání nějakou tu borovici ? To víš my pomalu chápající nebo dokonce nechápající to nenáme jednoduché a vím že vy s náma těžké, proto se dopředu omlouvám za své jednání nicméně vysvětlit ten pohyb a postavení pořád chci :oops:

Děkuji.....
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 25 led 2012, 17:49

Jarda Marek píše:No nechtěl sem, ale musím...... :P
Píšeš Jarku že Ti jde o pohyb kmene..... nebudu psát o nesrovnatelnosti nesrovnatelného tak daleko jako Ty opravdu nejsem, jen jsem po Tobě chtěl vysvětlit ten pohyb.
Roman s tváří uraženého tvůrce se k tomu vyjadřovat nebude a Ty jako tvarovač ses mi k tomu vyjádřil....slovy dětí na písku "maminko to já né, to on" jsem se nedozvěděl nic :cry: .

No a teď k tomu pohybu můžeš být tak hodný a dát mi sem pro srovnání nějakou tu borovici ? To víš my pomalu chápající nebo dokonce nechápající to nenáme jednoduché a vím že vy s náma těžké, proto se dopředu omlouvám za své jednání nicméně vysvětlit ten pohyb a postavení pořád chci :oops:

Děkuji.....

Asi se nechápeme navzájem. No co už. Nebyl jsem tvarovač, pouze vysvětlovač. :( Roman si to opravdu natvaroval sám, vysvětlil nám proč to tak vidí (já třeba kaskády a polokaskády moc nemusím) a protože jsem si stromek prohlédl na místě, tak jsem se zapletl do diskuse. A co setýče srovnávání nesrovnatelného, snad jsem napsal, že to ani nejde: Tak daleko jako Ty opravdu nejsem a pořád se jenom učím. :( Snaším se přitom poctivě pochopit názor ostatních, ale asi jsem ještě nechápavější než Ty, protože pořád nechápu, proč tolik emocí a napadání. :(
Myslím, že nejlépe ty pohyby vysvětlil Pavel Slovák, já to lépe nedovedu, ani nechápu, pouze vnímám citem. :twisted:
Prohledám svoje fotky a fotky ostatních a určitě něco najdu.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 25 led 2012, 18:27

Přidávám na ukázku tenhle odkaz od Waltera Palla
http://walter-pall.de/pineseuropean_bla ... index.html Tím ani náznakem nenaznačuji, že bych v podstatě zapěstovaný semenáček po prvním tvarování srovnával s tímhle mistrovským kusem. Budu pokračovat v hledání a určitě si vzpomenu na další.
Když už jsem byl na stránkách W.Palla narazil jsem na další vynikající strom. http://walter-pall.de/pinesmugo_pine_nr ... index.html Zase chci jen ukázat prudké úhly u borovice, ne srovnávat nesrovnatelné.
Do třetice další strom od téhož mistra. http://walter-pall.de/pinesmugo_pine_nr ... index.html
Doufám, že při troše hledáním najdu další mistry z Evropy.
Opět opakuji, nesrovnávám se sním ani náznakem. W.Pall by určitě lépe než já dokázal vysvětlit ty prudké ohyby.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarda Marek » 25 led 2012, 19:05

Ahoj Jarku :P
nehledej emoce kde nejsou :P a dopředu jsem se omluvil :oops: a jestli to bylo málo omluvám se opět :oops:

Jestliže se nechápem neznamená že si to nemůžem vysvětlit. :P ..od toho to tu je :P

Tak ještě jednou.......já chci pouze vysvětlit pohyb kmene z tohoto obrázku který si načrtl Ty a u kterého se jaksi mě nedostává vysvětlení co tím básník chtěl říct.

Pavlovi děkuji za vysvětlení, ale pokud si to přečteš tak mluví o Láďově nebo Lukášově návrhu no a mě pořád uniká smysl Tvůj viz obrázek taky Tvůj.

Jelikož jste nad tím mudrovali společně a dali dohromady dílo pro mě nevysvětlitelné chtěl bych a moc bych Tě prosil o vysvětlení.

Obrázky které vkládáš jsou pro mě sice hezký vzor (a dokážu si je odůvodnit) ale jaksi se k tomuto obrázku opravdu nehodí :oops: ten si opravdu odůvodnit nedokážu :( proto Tě prosím o vysvětlení pohybu stromu a k tomu natočené koruny a to vlastními slovy.......

Doufám že jsem jako opět nikoho nenapadl , slovně neurážel a nebo nedej bůh u někoho rozproudil emoce.......to bych opravdu nerad :P
Přílohy
Sn%25C3%25ADmek%2520017[1].jpg
Sn%25C3%25ADmek%2520017[1].jpg (58.62 KiB) Zobrazeno 1226 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod pájaombre » 26 led 2012, 07:49

Čauky pánové,čím déle si pročítám příspěvky k tomuto stromku je mi vše jasné až po poslední Lukášův příspěvek :? další pokračování mi bohužel hlava nebere :blednu: asi bych navrhnul aby Roman vzal stromek na jaře do S.Kolína.Tam se sejdete u kulatého stolku ke společné debatě,na klid zbraní obětuji 1Ldomášovky (meruňka) a to by bylo aby z té borovičky nebyl kráááásnej javor :lol:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků