parviflora-moje první

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 14 led 2012, 12:27

Jestli je to silvestriska, nebo parviflora je jedno, šlo mi o přiblížení stylu. Taky mi je jedno, že nejsme v Japonsku ale na Moravě, viděl jsem od větru i horší motanice u velkých stromů. Taky mi nikdy nenaskakovaly pupínky, když vidím něco nezvyklého, nebo musím přemýšlet, proč kreslíte u borovice směrování větví jak u smrku, nebo modřínu.
Počkáme rok, jak zareaguje, potom uvidíme. Taky by se k ní měl vyjářit Roman, který si vybral základní tvar. Naživo se nám zamlouval, tak počkáme a uvidíme.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarda Marek » 14 led 2012, 14:05

Jarku já nevím jaké pupínky Ti naskakujou nebo ne ale to je jen Tvoje věc a Tvého kožního lékaře..... :mrgreen:

Já to chtěl pouze vysvětlit nic víc..... a to jsem doufám napsal dost logicky....... :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Martin Iša » 14 led 2012, 16:34

Chlapi, buďme v pohodě :jedna: Ale omlouvám, pokud jsem se někoho nechtěně dotkl :oops: Když mě to nedá, a musím to nějak tady odlehčit :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Roman Hlavinka » 14 led 2012, 16:50

:think: vyjadřovat se zatím nehodlám,nechci a nebudu :think: jen mě ale trošku mrzí,že jsem s žádostí o pomoc při nasměrování požádal hnedle po podzimním zakoupení v Isabelii a nikdo se ani slůvkem až do minulého týdne nebil schopen vyjádřit a pomoct. :o což teda teď zírám :o ale i tak dík za krytiku hrubého zrna a doufám,že bude jenom ku prospěchu věci nejenom mě :o pokud to podle Vás v nadcházející sezoně rozdejchá,budem chytřejší na podzim :think:
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarda Marek » 14 led 2012, 17:30

Martin Iša píše:Chlapi, buďme v pohodě :jedna: Ale omlouvám, pokud jsem se někoho nechtěně dotkl :oops: Když mě to nedá, a musím to nějak tady odlehčit :P



Martine jsem v pohodě...jen jsem chtěl vysvětlit logiku toho kmene......protože jsem debil a tak jak jsem psal Piccasovi taky nerozumím......a vezmu-li rostlinku v mládí zkroutím ji tak že poroste v uzlu a za x let jsem vypěstoval uzel s listím ...ale logiku to nemá....viz zasazená pomlázka... :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarda Marek » 14 led 2012, 17:31

No a Romane Ty by ses hlavně měl vyjádřit.....
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 led 2012, 18:08

Romane, Tvoje původní fotky nedaly žádné řešení (alespoň pro mě). Bylo to husté a nepřehledné, větvičky tenké a vyholené.Proto jsem se nevyjadřoval.Když ale na to koukám zpětně, stejně bych šel do vzpřímeného stylu, jak jsem nakreslil. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 14 led 2012, 21:42

Martin Iša píše:
Ladislav Kotál píše:No, Romane, asi jsem zabedněnej, ale co tím chtěl básník říci ? jaký je záměr ?

No já jsem borovicový analfabet, ale vyskákali mi pupínky :P Samozřejmě to nemyslím nijak zle, jsme tu všici greenhorni :jedna: Nějak jsem to nepochopil, omlouvám se. :oops: Romane možná by jsi měl mít vlastní vizi , páč je to tvůj strom :jedna: I když je pravda, mnohokráte tady psaná, že na živo je vše jinak. ;) Mě to připadá takové divné, vždy tam necháváte (podle mne)větve navíc, co kdyby náhodou. :think: A pak je to takové všelijaké, chaotické.Já osobně bych byl za nějakou "klasiku" asi už tím budu protivnej, ale jinej už nebudu :) ;)

Jardo, třeba tyhle, jako Martinovi. mě NENASKÁKALY !!! žádné, já dokážu své názory hájit slušně a srozumitelně. :cry: :cry:
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Ladislav Kotál » 14 led 2012, 22:08

Vidím, že jsme pěkně píchli do vosího hnízda :mrgreen: Moje reakce byly slušné, bez urážek (což ostatně není můj styl). Ale stejně proč, když už jste celou borovici nadrátovali, jste ji nedali do pozic na tu polokaskádu? Nebyla to zbytečná práce ?
A za Martina : ten se hned v úvodu svého příspěvku omlouval, tak o co jde ? Že by ješitnost z kritiky ? Mám za to, že od toho tu fórum je, aby se nejen chválilo, ale i kritizovalo. Ale znovu opakuji: NIC VE ZLÉM, není to cílený útok, jen konstruktivní debata.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: parviflora-moje první

Příspěvekod Jarek Servus » 14 led 2012, 22:27

Nemluvím o Tvé reakci Laďo. Kritiku, rozbor chyb, návrh jiného řešení snesu bez problémů, ale na posměšky nejsem zvědavý. Kdybych byl uražená ješitnost, tak neodpovídám.
Dál do pozice na polokaskádu se musí dopěstovat a postupmě stáhnout. Ten prudký ohyb v místě naroubování nejde jen tak jednoduše srovnat Vrácení obrostu na opačnou stranu by dělalo nehezkou prudkou bouli vpravo. Taky jsme diskutovali tuhle možnost. Pro ilustraci přikládám fotku. Jak máš nakresleno, spodní ohyb kmene jde do protipohybu, ale nejde s ním pohnout. Větve jsou taky hodně vysoukané. Strana na fotce nejde vybrat, strom by vystrkoval na pozorovatele ten prudký dolní ohyb a z opačné strany zase břicho nad ohybem. Roman si jistě pohraje s náklonem, taky jde změnt vzhled příklonem k pozorovateli. Proto si myslím, že Roman vybral sice nezvyklé, ale nožné řešení, budoucna má vyhlídky na zajímavý strom. Já osobně jsem spíš zastáncem postupného tvarování, rok navíc mi nevadí a zásahů tady bylo dost, takže zbytečná práce to určitě nebyla.
Přílohy
Snimek 012.jpg
Snimek 012.jpg (72.49 KiB) Zobrazeno 1151 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků