mugo Pavlovo

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Martin Kolacia » 07 lis 2011, 20:15

jarek: na té spodní větvi by se musel udělat ohyb pod bandáží už to není tenká větvička... takhle by to po tvarovaní určitě nevypadalo a do toho tvaru by to nějakou dobu dorůstalo .... dle mého vytažením větve ven se stromek namísto zkompaktnění více roztahuje což mu asi neprospívá (stromek se hodně subtilní) ale jak se říká co soudruh to názor :o) .

Dle mého já bych stromek příště ještě více zmáčkl aby se ta horní koruna přilepila více ke kmenu a ten spodní z ohyb ještě více zakulatil .....

jinak samozřejmě :!: miska je v současné době větší a úplně tvarově nevhodná - prostě pro pořádný strom
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Compel Lubomír » 07 lis 2011, 22:15

Tak kluci, jak je to? Pája říká: miska šitá na míru a ty Martine že miska je zcela nevhodná. Snad pořádek v názorech udělají řádné fotky jak píše Martin Iša. Jinak, mě se stromček páčí, zvlášť, pokud má ještě cestu před sebou.
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Martin Kolacia » 07 lis 2011, 23:02

misku snad pro tu koncepci která je na 1 fotu .... ale i tak jak říkám subtilní rostlina taková váha misky se nehodí
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod pájaombre » 08 lis 2011, 07:48

Pánové děkuji za postřehy,jedná se o první náznak cesty,kterou se stromek bude dále dopěstovávat :think: to protažení spodní větve nepřipadá v úvahu,stromek má bohatě nasazeno a za pár let to bude fešák.Jakou misku jsem chtěl takovou mi Láďa vyrobil,miska už neporoste,zato stromek v ní ano,(nevhodná)možná,ale mě se líbí,neřve do očí,vždy nejprve uvidím stromek,potom sklouznu pohledem na ni a jsem zpokojený,zřejmě je můj vkus pro estetiku mimo :roll:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Martin Kolacia » 08 lis 2011, 18:13

Pavle vezmi si jenom tu hmotu koruny v porovnání s miskou -ta je prostě hodně těžká a navíc je miska rovná a tím pádem ještě těžší - slušelo by tomu něco s prohnutým středem misky dovnitř - maximálně odlehčit ....
Martin Kolacia
 
Příspěvky: 400
Registrován: 21 bře 2009, 19:37
Bydliště: D. Dunajovice

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Ladislav Kotál » 09 lis 2011, 16:55

Ať se dívám, jak se dívám, pořád mi přijde nejhezčí ta první fotka před tvarováním, jen snad trochu přitáhnout ohyby a vršek směrovat víc vpravo. :think:
Martinova práce je precizní, jen jsem nepobral záměr.Taky lýkování celého stromu je pro mně asi zbytečné, nepozoruji žádné radikální ohyby - tak proč ? Asi je můj pohled ovlivněn tím, že jsem pro volnější styly a zkompaktňování stromů pomocí kroucení a ohybů je mi proti srsti.Raději se zaměřuji na pěstování obrostu , čímž dosáhnu zkompaktnění přirozenější-i když delší cestou.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Mirek Halatin » 09 lis 2011, 23:54

Na jednu stranu je pravda že zkomaktnění pěstováním je mi taky příjemnější, ale v tomto případě těch pár ohybů navíc dalo rostlině pořádný kus dramatičnosti a po pár letech pracování na obrostu to bude moc hezká rostlina. Koncept větve vybíhající před nádobu je u nás nezvyklý ale v tomto případě, myslím, velice hezky použitý. Byl zachován pohled na hezkou bázi kmene a hlavní větev není nijak do očí bijící. Misku by to chtělo určitě menší. I když tvar mi k rostlině sedí. Pěkná práce. ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Pavel Š. » 10 lis 2011, 14:42

Ladislav Kotál píše:Ať se dívám, jak se dívám, pořád mi přijde nejhezčí ta první fotka před tvarováním, jen snad trochu přitáhnout ohyby a vršek směrovat víc vpravo. :think: ...

Láďo, pod to se podepíšu. Výsledek je možná kompaktnější, ale pocitově se mi ten první tvar líbil víc .... :think:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod Lada Fabián » 10 lis 2011, 15:53

To co mi tam nesedí a je to můj pocit a názor a třeba jsem nepochopil záměr Martina ,je že na levo jin a korunka jde do prava,tak jsi představím,že rostlina dostává od přírody z levé strany pěkně zabrat a najednou v proti směru roste větev(myslím tu spodní).
Je pravda,že tento styl moc u nás není,ale vše je na majiteli.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: mugo Pavlovo

Příspěvekod pájaombre » 11 lis 2011, 15:31

Omlouvám se za spoždění,moje PC nefunguje.Moc mne potěšil Láďův názor,foto č.1 je čistě moje práce po prostřihu větví.Musím ale zároveň přiznat,že Martinova práce na tomto stromku rozhodla,naživo je stromek daleko lepší.Miska :think: asi máš Martine pravdu,řešit to budu asi tak,že ho vezmu na jaře do Kolína a společně s kamarády nějakou vybereme,no a do té krasavice musím něco dokoupit :mrgreen:
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron