potencionalne yamadori - ano ci nie?

Re: potencionalne yamadori - ano ci nie?

Příspěvekod Matej Cukan » 22 říj 2011, 14:28

Ta borovica rastie v trave, ale na skoro komplet strkovom podlozi. Je to vlizko pri rieke, uz som v tej lokalite raz kopal, pojde to celkom lahko. Horsie bude udrzat ten bal, lebo ako viete strk pokope sam dost dobre nedrzi ;) .
Ano, prave ta tretia fotka je dovod preco by som ju chcel vykopat a tiez borka a konicita.
Dik Mirku za podporu. Dufam, ze ju uvidis niekedy o rok u Lukasa Sirotneho. Inak tomu Jalovcu, co sme pokrutili sa dari v pohode, zniesol ten (pre mna ako zaciatocnika, dost dramaticky) zostrih v pohode. A na ten vacsi jalovec sa chystam na jar, dofam ze mi Lukas a ty opat pomozete. Dik este raz.
Vlado, urcite mas pravdu, ze sa lepsie zakorenene a s vacsim obrostem daju zohnat v zahradnictvach ale su zvasca rovne a ani nahodou nemaju takuto borku a hrubku kmena. Alebo chodim do zlych zahradnictiev :think:
Kazdopadne dik vsetkym za nazory, na jar sa bude kopat.
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: potencionalne yamadori - ano ci nie?

Příspěvekod petradelt » 22 říj 2011, 17:41

Taky jsem slyšel o kopání v zimě. to by se nerozpadlo, ale byla by to asi robota. :think:
Sám jsem to ještě nezkoušel.
Vykopat si teď okolo stromku strouhu, která se zasype tuším listím,
a když to zamrzne, tak vyndat v celku.
Jak říkám, je to teorie, nevím jestli to tu již někdo vyzkoušel.
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: potencionalne yamadori - ano ci nie?

Příspěvekod Mirek Halatin » 23 říj 2011, 21:00

Nemá smysl jakkoliv zasahovat do půdy kolem borovic teď v tomto období. Jednorázové pečlivé přesazení na jaře je daleko schůdnější cesta ;)
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: potencionalne yamadori - ano ci nie?

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 24 říj 2011, 11:33

Já se taky přidám s doporučením zkusit stromek vykopat - spodní část kmene s přechodem na první větev je ucházející. Měl bych ale mírné obavy ohledně množství kořenů, jak už zde bylo zmiňováno, v trávě borovice většinou tvoří pár vytáhlých kořenů a ujímavost je pak spíše špatná :? . No ale ty musíš znát nejlíp, jaké jsou na stanovišti podmínky. Přeju hodně zdaru a ať se borovice ujme!
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků