Pinus mugo v zahone

Re: Pinus mugo v zahone

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 20 zář 2011, 21:59

Ahoj Maťo, já bych na borovici hned teď odstranil dvě velké větve, jak jsem naznačil - spodní v přeslenu a celý vrchol, který se mi zdá být už příliš odrostlý. Podle mě bude lepší napřímit jednu ze současných bočních větví na nový vrchol. Na fotce jsem znázornil svou představu - v žádném případě neříkám, že by tohle měla být pohledovka, jenom je to na tomto obrázku vcelku dobře zřetelné, co kde pryč :D
Pak bys mohl ještě vystříhat některé vidlice na koncích větví, ponechat vždy jen 2 větvičky. Na jaře přesadit a o dalších zásazích přemýšlet až příští pozdní léto¨.
Přílohy
IMG_0717res.JPG
IMG_0717res.JPG (145.93 KiB) Zobrazeno 789 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Pinus mugo v zahone

Příspěvekod Matej Cukan » 21 zář 2011, 09:02

Ahoj Lukasi, dakujem za dalsiu moznu variantu. Ked sme pri tych razantnych rezoch napadla ma este jedna. Zrezat to na spodnu vetvu. Odstranit lavu a kmen (zlta farba) nad prvym praslenom a z tej rozvetvenej pravej urobit novy vrchol. Viem ze je to velmi razantne a mugo by prisiel o 60-70% obrastu. A to by asi uz nerozchodil. Napadlo ma to len preto ze druhy praslen je dost zhrubnuty oproti hrubke kmena pod nim. :?
Přílohy
IMG_0717res11111.JPG
IMG_0717res11111.JPG (76.39 KiB) Zobrazeno 727 krát
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Re: Pinus mugo v zahone

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 25 zář 2011, 22:45

Asi bych teď raději volil postupnou redukci, ať má strom na zotavení i po následném přesazení dost obrostu. Jestli sesadit až na první, toť otázka, kterou nejlépe zodpovědět až při důkladném prozkoumání stromu na živo ;) . Určitě bych ale teď až tak razantní nebyl, není třeba.
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Pinus mugo v zahone

Příspěvekod Matej Cukan » 26 zář 2011, 08:10

Dakujem vsetkym za rady. Tak som to cez vikend dokonal. Nechal som ju vyssiu, neskracoval som ju na spodnu vetvu. Prestrihal som koncove vetvy "na dve" . Musim uznat, ze mne samotnemu sa paci :-) Uz sa tesim ako ju na jar vykopem zo zahona a v jeseni natvarajum. Myslim, ze bude z coho vychadzat. Teda aspon z mojho pohladu :think: . Fotky som nestihol urobit, snad to stihnem dnes a potom zhodnotite. Dik este raz.
Uživatelský avatar
Matej Cukan
 
Příspěvky: 56
Registrován: 21 srp 2010, 20:13
Bydliště: Liptov, Slovensko

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků