Borovice trojka

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 16 srp 2011, 16:21

Misku udělám, jen potřebuju průměr cca ?
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Vladimír Vinický » 17 srp 2011, 08:15

Díky, dnes změřím a zítra sdělím.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Vahada » 18 srp 2011, 11:21

Vláďo, já bych jí nechal, myslím že tenhle stromek se musí vidět, podle obrázků si netroufám. Jsem pro něco netradičního.
Vašek Hadrava
vahad@tiscali.cz
Uživatelský avatar
Vahada
 
Příspěvky: 616
Registrován: 20 lis 2009, 16:46
Bydliště: Bílina okr.Teplice

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Vladimír Vinický » 19 srp 2011, 08:17

Láďo, zatím je v pěstební misce o vnitřních rozměrech 36x27x10 cm. Myslím, že první miska na přesazení by mohla být kulatá o vnitřním průměru cca 28 cm a výšce cca 8 cm. Glazura matná, barva a provedení podle tvého uvážení, ty si poradíš.
Letos nechám stromek již bez zásahu, bo byl na jaře přesazen, tak ať vydejchne, ale každopádně se jej budu snažit držet v pozici, ve které sám rostl v přírodě, poučka, nepoučka. Ještě jednou díky za vaše nápady.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 srp 2011, 09:02

OK :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 19 srp 2011, 12:08

Taky bych se přimlouval za rozmístění kmenů do prostoru a snad i ještě lepší rozhýbání, dokud to ještě jde. Možná i zvážit menší snížení? ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Vladimír Vinický » 19 srp 2011, 12:48

Jak už jsem psal, ke snížení určitě dojde, rozhýbaná je myslím dost a to rovnou z přírody. Je to jen první tvarovačka a protože byla letos vlastně i prvně přesazována, tak jsem nechtěl radikálnější úpravy dělat - např. snižování. Šlo mě jen o prvotní výběr větví a základní uspořádání. Právě pokud jde o tzv. neuspořádanost jednotlivých kmenů, tak to se mi na ní nejvíce líbí, (i když ne z každé strany jdou kmeny přes sebe). Až dostane kulatou misku bude pohled zase jiný - může si každý vybrat, neboť nyní jsem dělal fotky pouze podle pěstební nádoby (čelo, boky, zadek), neudělal jsem fotku z možné pohledové strany. Ty tři kmeny znamenají vlastně život - vychází z jednoho hnízda a i přes různě křivolaké cesty, se přece jen na vrcholu znovu k sobě obrací a vzájemně se uklání a děkují si, že jsou spolu a mohou se tak vzájemně lépe ochránit před nepřízní osudu.
Udělám ještě fotku vizuelně vzájemně nepropletených kmenů.
Díky za reakce.
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Petr C » 20 srp 2011, 19:00

Každý zásah do koruny ovlivní celý budoucí vzhled stromku. Nemůžeš si to pak rozmyslet, ty větve už budou chybět, budou pryč. Měl by jsi tedy fotit ne jen tak náhodně, ale z uvažované pohledové strany. Pokud si ještě neví š rady tak alespoň z více pohledů než ze čtyř. Teprve podle vybrané pohledové strany lze nejlépe sesazovat a zasahovat dokoruny. Přestože je to tvé právo a už tě na to několikrát upozornili, ani já si to neodpustím a zkusím tě zviklat. Jdeš naprosto proti zásadám tvarování a estetiky a snad se dá říct i proti přírodě (i když známe z přírody všelijaké věci). Alespoň to neuspěchej, je to pěkný materiál.
Petr C
 
Příspěvky: 177
Registrován: 12 úno 2009, 12:33
Bydliště: blízko Brna

Re: Borovice trojka

Příspěvekod Vladimír Vinický » 22 srp 2011, 12:57

Děkuji za reakce, k té pohledové straně mám zase takový názor, že se vždy snažím, aby byl stromek koukatelný z více stran, ne jen z jedné - pohledové a z dalších stran aby na mě koukal zmrzačený strom. Ale tady příroda nabídla sama svůj názor na věc, tak jsem jen trochu pomohl. Teď již ho nechám, už jsem psal, že byl letos přesazený a tak ho nechci dál zatěžovat, počkám si co sám ukáže. Přikládám jednu fotku u které se kmeny nepřekrývají, neříkám, že to bude pohledovka. Výhledově půjde do kulaté misky a bude umístěn na podstavec tak, aby si každý tu svou "pohledovku" vybral sám.
Přílohy
Borovice trojka 20.08.11.jpg
Borovice trojka 20.08.11.jpg (106.14 KiB) Zobrazeno 821 krát
..........................................................
"Pod vedením přírody nemůžeme chybit."
Uživatelský avatar
Vladimír Vinický
 
Příspěvky: 369
Registrován: 04 úno 2009, 12:09
Bydliště: Šumava
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron