Pokus o literát a borovice čahoun

Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Lojza Sedlák » 06 srp 2011, 15:59

Tak přátelé po delší době přikládám něco z mého ničení stromků.Samozřejmě jako vždy to není nic moc,nebo spíš k ničemu,ale snažím se na něčem učit.Budu vám vděčný za vaše názory,co jsem udělal špatně.Dobře asi nebude nic. :clap:
pokud mě bude chtít tlouci tak to pochopím,jenom ne do hlavy,již tak jsem dost blbej! Do hlavy néé !!! :naughty:
Čahouna jsem také zformoval,nebo spíš z deformoval.Zlomit kmen se bojím a tak mě z toho prozatím vznikl srp jen přidat kladivo.Navíc se mě různě překrucoval,že jsem kolem něj musel udělat lešení jako při stavbě nějaké výškové budovy.Takže to ukázat snad ani nemohu. :mrgreen:
Přílohy
DSCF1965.jpg
před mým zásahem
DSCF1965.jpg (75.89 KiB) Zobrazeno 2435 krát
DSCF1969.jpg
po zásahu
DSCF1969.jpg (98.67 KiB) Zobrazeno 2418 krát
DSCF1971.jpg
a ještě trochu jiný pohled
DSCF1971.jpg (90.86 KiB) Zobrazeno 2420 krát
DSCF1967.jpg
čahoun
DSCF1967.jpg (94.52 KiB) Zobrazeno 2439 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Ladislav Kotál » 06 srp 2011, 22:03

Lojzo, ty potřebuješ kolegu (pokročilého) v okolí jako sůl. Jinak je ale vidět že tě to baví :clap: :jedna: . Podle mě jsi ji měl protrhat staré jehličí a nechat ji ještě chvíli v klidu.
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Lojza Sedlák » 06 srp 2011, 23:26

Láďo dík,myslíš že mám to moje mordování oddělat a raději ještě více protrhat staré jehličí?Zmordoval jsem je dnes,tak snad by to tak nevadilo pokud bych to zítra zase oddělal.Od jara je mám v těch miskách,jinak údajně 5 roků žily v takových igelitových sáčcích asi tak 12 krát 12 cm.Dostal jsem je od jednoho známého,který pracuje v zahradnictví a obě tam měly být někde zapomenuté.Jaký druh je na fotkách nevím,ale ten čahoun by měla být borovice černá,což pro bonsaj asi není to nejvhodnější,navíc cela koruna je složena pouze z větví v přeslenu.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Jarda Marek » 07 srp 2011, 00:36

Lojzo vem je do Merklína a mrknem naně naostro ;)
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Ladislav Kotál » 07 srp 2011, 08:28

Lojzo, nic neoddělévej, nebo je odděláš :naughty:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Lojza Sedlák » 07 srp 2011, 10:00

Jardo,
já bych moc rád přijel a dokonce jezdil pravidelně.A to nejen proto,že mě to baví čím dál víc a také bych se tam něco přiučil,ale hlavně mít možnost být ve společnosti takových skvělých a kamarádských lidiček je k nezaplacení,zvláště v dnešní době kdy se každý honí jen za penězi a to kamarádství se nějak vytrácí.Pro mě to ale znamená tam i zpět kolem 600 km a to bych momentálně zdravotně těžko zvládal a navíc i finančně.Takže to nejde a v mém okolí nic takového se nekoná.
Já bych měl možnost zajistit na podobnou akci dost velkou výstavní halu,kde není problém ani v nepříznivém počasí něco takového konat.Nevím ale kam dát o této možnosti např.inzerát a zda v naších končinách by se našel někdo kdo by byl ochoten radit ostatním jako to děláte vy.
Láďo,
víš mě stále nějak chybí ta vaše schopnost mrknout na stromek a hned poznat jakým směrem a hlavně jakým postupem k té představě směřovat.Navíc jsem stále dost netrpělivý,to mám z toho mého chovatelství kdy během jednoho roku člověk pozná výsledek svého snažení.Takže to dělám spíš tak,že courám po netu,různě čtu , prohlížím fotky a pokud se něco podobá některému z mých stromků tak se potom snažím ho k tomu nějak napodobit.Takto ale asi nefunguje.
Nevím zda se to smí,ale přidávám fotky vzorů kam bych ty moje borovičky chtěl směřovat.
Přílohy
QDSC_2200DNGw.jpg
QDSC_2200DNGw.jpg (55.39 KiB) Zobrazeno 2263 krát
czechia_2009_dsc_7415v.jpg
czechia_2009_dsc_7415v.jpg (43.17 KiB) Zobrazeno 2267 krát
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Roman Hlavinka » 07 srp 2011, 12:56

jak píše Láďa,není nad osobní kontakt a koukání na ruce.Jeliko nejsi první a nebudeš zdaleka ani poslední,co neuvádějí místo bydliště,je těžké Tě zařadit do nějaké skupiny.Pokud si ale myslím,z Kterého Budíšova jsi,tak to nemáš daleko do Brna.Tam je celkem velká základna dobrých lidiček.A nebo si projít zdejší adresář a podívat se po lidech z okolí,ten už se ale taky dlouho neaktualizoval.
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Lojza Sedlák » 07 srp 2011, 13:15

Ano jsem z toho u Třebíče a jelikož ten druhý se píše nad Budišovkou tak tu Třebíč již neuvádím.O tom Brně a také o Jihlavě vím a na jejich výstavy se snažím jezdit.Že by se tam ale konaly podobné akce jako v Merklíně nebo u vás na Prostějovsku mě nějak uniká.Možná ale hledám na špatných místech.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Roman Hlavinka » 07 srp 2011, 13:37

skus se zaměřit a kouknout na stránky p.Svačiny
Uživatelský avatar
Roman Hlavinka
 
Příspěvky: 1172
Registrován: 18 říj 2009, 16:27
Bydliště: Olomoucko
člen ČBA: ne

Re: Pokus o literát a borovice čahoun

Příspěvekod Richard » 30 srp 2011, 22:38

Lojzo, pan Jiří Svačina je výborný člověk, co ti určitě poradí. Má bohaté dlouholeté zkušenosti nejen s bonsaiemi. A máš to kousek. Vřeje ho doporučji.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Risa
Uživatelský avatar
Richard
 
Příspěvky: 56
Registrován: 26 úno 2011, 20:55
Bydliště: Rosice u Brna

Další

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron