Borovička ze Švýcarska

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Josef Malimánek » 08 úno 2012, 23:57

To je škoda (všiml jsem si i v některých dalších starších vláknech). Ale co se dá dělat. Třeba se to časem upraví. J.
Zdraví Josef
Uživatelský avatar
Josef Malimánek
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 úno 2009, 01:25
Bydliště: 39161 Opařany

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 09 úno 2012, 21:49

Borovička v současné podobě mi připadá jakákoli jen ne harmonická :think: , momentálně kompozice vypadá jako několik nesourodých stromů a stylů v jednom, navíc v kombinaci s tou poslední miskou to taky zrovna neladí. Napadlo mě pár jiných řešení, než bych ale cokoli dalšího dodával, tak by se rád zeptal na záměr se stromem, ke kterému se směřuje, který jste s panem Marcinkem diskutovali, třeba je vše zatím jenom hrubý mezistav k jiné kompozici. Budu zvědavý na náčrtek/virtuál možného vývoje borovičky :idea:
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Jarek Servus » 10 úno 2012, 13:11

Dovoluji si poslat pro inspiraci jednu fotku z Japonska z výstavy v Kjótu. Jednalo se o Pinus thumbergrii. Tak nějak podobně bych si představoval řešení.
Přílohy
Japonsko 2010 11.-28.11 1582.JPG
Japonsko 2010 11.-28.11 1582.JPG (77.48 KiB) Zobrazeno 3924 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Jarda Marek » 10 úno 2012, 16:15

Jarku děkuji.... :clap:

Luki:
Takže Luki asi takhle, jelikož loni na jaře borovičku Juraj neviděl (byl nemocný a nedorazil) a během roku také ne tak uvidíme co na ni řekne teď.
Miska je pouze pěstební a nová příjde letos na jaře, je už hotová a doufám že dle mých představ i když ji ještě nemám doma :P
Můj záměr jsem načrtl na obrázku, doufám že je to pochopitelné a není-li ptejte se :P všechny kroky vedou k dopěstování jemného obrostu a oddrátování které proběhne při přesazení a doladění jemného větvení :P borovička jak jsem už uvedl, má hodně mrtvého dřeva které je v místech nasazení větví.
Detaily nafotím a dodám asi v sobotu… :P

Luki rád bych ale Tvoje pokračování a verze návrhů viděl, děkuji...

Jen tak mimochodem pánové jakou misku by jste volili pro tento typ stromu Vy ???
ať mám z čeho vybírat :P a děkuji za tipy :P
Přílohy
moje bor.JPG
moje bor.JPG (19.91 KiB) Zobrazeno 3884 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 10 úno 2012, 17:14

To jsi měl říct hned, Jardo, že chceš strom zasadit zpátky do hor, to bychom nemuseli řešit ani tvar, ani misku ;) :D . Mně ani tak nešlo o "příběh, legendu" stromu, která se tak řešila u Romanovy parviflorky, měl jsem na mysli další vývoj tvaru rostliny. Nebo je v plánu ponechat více méně současné rozmístění tvaru a větví?
Z té borovičky, kterou sem vložil Jarek jsem :shock: ., jelikož si oba stromy jsou svou strukturou nejen až neskutečně podobné, ale přesně něco podobného jsem měl v hlavě, když jsem nad tvou borovičkou přemýšlel, nebudu se tedy pokoušet o neumělý virtuál, když tato fotka vyjádří vše mnohem líp (akorát jsem viděl spodní kmen o něco víc vzpřímenější a smozřejmě rozmístění větví by se trochu lišilo). Když jsem jetště párkrát viděl misku, tak musím změnit názor a uznat, že by v ní strom mohl vypadat dost originálně, kdyby se celý strom posunul jakoby víc "na kopeček" tak, aby se vpravo pod kmene otevřelo více prostoru (viz virtuál) - podobně nasazená je např. tato borovička od WP http://walter-pall.de/pinesmugo_pine_nr ... index.html .
Já tedy jako zásadní krok vidím dostat hlavní kmen doprava, aby s ostatními kmeny tvořil jeden celek, + dát aspoň mírný pohyb pravému dolnímu kmínku, tak se ze stromu může stát opravdu neotřelý kousek. Všechny kmeny jsou pořád dost tenké a, i navzdory těm možným rankám a shari, při poctivé bandáži a opatrném a postupném ohýbání by nemělo být rozhýbání kmenů větším problémem.
Přílohy
posun.jpg
posun.jpg (77.63 KiB) Zobrazeno 3864 krát
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Jarek Servus » 10 úno 2012, 17:49

Sesmolil jsem v pracovní době virtual, jako misku bych použil doširoka otevřenou kulatou i nižší spíše šikmý talíř, jen nemám červenohnědou barvu, spíše bych hledal hnědší tlumený tón. Odlehčil bych tak kompozici.
Přílohy
moje%20bor2.JPG
moje%20bor2.JPG (32.32 KiB) Zobrazeno 3854 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Venca Stropek » 10 úno 2012, 18:08

Ahoj Jardo,
myslím, že by opravdu stálo za to, ještě popřemýšlet nad úhlem zasazení a případným rozhýbáním kmenů. Tenhle strom má opravdu na víc :!:
Na takový strom mi to přijde dost usedlé a jak psal Láda na straně č. 1, to zábradlí k bazénu tam je ( nic ve zlém ) :P .
Pokusím se večer něco namalovat.
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Jarek Servus » 10 úno 2012, 18:47

Souhlasím s Vencou a zkusmo jsem pohnul s kmenem nad první větví doprava. Určitě by šla rozhýbat i dolní.
Přílohy
moje%20bor2.JPG
moje%20bor2.JPG (47.3 KiB) Zobrazeno 3819 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Venca Stropek » 10 úno 2012, 19:25

Papír snese dost ( lomy, ohyby atd. ) :P , ale nereálné to určitě není. U yamadori stromů ( ale i u běžného školkařského materiálu ) je potřeba hledat víc,
než co daný materiál nabízí, i když to není na první pohled vidět. Sám podle sebe to znám, když si oči na něco zvyknou a nevidí to, coby měli vidět (možná) ;)
Přílohy
DSC04605a.jpg
DSC04605a.jpg (34.49 KiB) Zobrazeno 3801 krát
Uživatelský avatar
Venca Stropek
 
Příspěvky: 355
Registrován: 13 pro 2011, 16:48
Bydliště: Kamenný Újezd u Nýřan

Re: Borovička ze Švýcarska

Příspěvekod Jarda Marek » 11 úno 2012, 13:49

kluci dík.....
asi takhle, horní partie stromu je dost vytáhnutá a tudíš nákres Vašku by asi byl dost velký oříšek...
no vložím fotky ze všech stran jak vypadala na začátku pro představu nasazení větní a dalšího možného tvarování.....
Přílohy
bor.mar1.jpg
bor.mar1.jpg (81.59 KiB) Zobrazeno 3643 krát
bor.mar2.jpg
bor.mar2.jpg (83.58 KiB) Zobrazeno 3644 krát
bor.mar3.jpg
bor.mar3.jpg (82.45 KiB) Zobrazeno 3636 krát
bor.mar4.jpg
bor.mar4.jpg (83.69 KiB) Zobrazeno 3639 krát
bor.mar5.jpg
bor.mar5.jpg (82.81 KiB) Zobrazeno 3646 krát
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron