BOROVICA ;D

Re: BOROVICA ;D

Příspěvekod Jurino » 24 úno 2011, 20:01

Môžem sa pripojiť k Láďovi. Mne srnčia a vysoká okúsala asi 10 stromčekov, ktoré som mal pripravené. Lákajú ich nejaké látky zo živice ktorá sa z nich vylučuje (neviem či si to ešte správne pamätám ale mylím, že lesník mi vravel, že je to kôli silici hlavne borovice, lebo je antiseptická) či už pri poškodení alebo rašení nových výhonov. Preto lesníci mladým tromčekom zatierajú hlavne vrcholové konáriky, aby nedochádzalo k okusu. Sused sa pred 3 rokmi rozhodol, že na lúke ktorú nevyužíva nasadí smreky. Minulú jar mu ich doslova vyholili. Všetky nové výhony na poslednom vetvení a vrchole ohryzené. Takže úplne stagnovali, lebo sa mu tam naučili chodiť a aj prerašenie v prebehu roka mu obhrýzli.
Juraj
Jurino
 
Příspěvky: 112
Registrován: 02 čer 2010, 16:13
Bydliště: SK, Veľké Rovné

Re: BOROVICA ;D

Příspěvekod Boris » 24 úno 2011, 21:19

toto je stromcek 10m od tej prvej nafotenej a okolo ich tam bolo asi 30 podobnych tak si viete predstavit aka to bola spust.
BOROVICE 050.jpg
BOROVICE 050.jpg (159.18 KiB) Zobrazeno 956 krát
Uživatelský avatar
Boris
 
Příspěvky: 42
Registrován: 14 črc 2010, 12:08
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: BOROVICA ;D

Příspěvekod Míra Z » 25 úno 2011, 01:10

Boris,určitě tam něco zkus kopnout,už pro zkušenost...
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: BOROVICA ;D

Příspěvekod Robert Černý » 25 úno 2011, 13:03

Jo. Míra má pravdu, je to o zkušenosti s pěstováním, u dalších už si budeš víc jistej. Před 3 roky v mém bonsajovém začátku :oops: jsem si přines borovici :oops: , dost nesmyslnou, ale učím se na ní. Žije a dobře prosperuje. Navíc mistr Shimada jí dal první tvar a ejhe, možná z ní za pár let něco bude :mrgreen:
Tím jsem chtěl říct, pokuď máš možnost a místo, ber ji. Toliko za mě.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: BOROVICA ;D

Příspěvekod Míla Zítek » 25 úno 2011, 20:12

Tak chlapci, ke kopání , no jo, je to stejně nějaká louka. A taky bych to vzal z jedný vody na plot. Tedy hned.
Jinak to zřejmě byla dost velká borovice, ale vytloukal na ní jelen paroží, protože na srnce je to silný kmínek. Tak vyhodila tu boční větev a pak ztratila atraktivnost, či byl vytloukač střelen - kulí.
Ad láďovo " spasení" - A kdo spasí nás????? ne, nesměju se, ale ten tvar je fakt boží, neb jen Bůh může spasit. Aspoň tomu tak někteří věří. My lesníci používáme termín okus - koncové shluky pupenů a ohryz - holé větve a kmínky se stopani po zubech - což dělá vysoká - tedy jeleni.A co je zajímavé, učí se to mladé kusy od starých.
A k tomu natírání repelenty - jsou většinou bílé barvy a zvěř je tedy špatně vidí. U stromku v lese je důležitý právě ten jeden - terminální - pupen pro prodlužovací růst. Proto se natírá jen on. Kdo by patlal a platil všechno.
Míla Zítek
 
Příspěvky: 147
Registrován: 14 kvě 2010, 20:59

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků