Sylvestriska - dlouhý jin

Re: Sylvestriska - dlouhý jin

Příspěvekod rasto » 15 lis 2013, 14:49

Ahojte greenhorni,
prikladám aj ja svoj virtuál. Mne sa strom páči s jinom aj s náklonom tak ako je, okrem spodnej vetvy - tu mám podobný názor ako Venca, že strom pôsobí v spodnej časti trošku placato, je bez hĺbky. Ohyb tej spodnej vetvy je možno prirodzený ku kmeňu, len troška strnulý. Jin som potiahol nižšie, ako je plánované. "Čapicu" som ešte jemne posunul v smere pohybu stromu doľava.
Vela zdaru,
Rasťo
Přílohy
silvvelkyjin16_2013-autumn edit small.jpg
rasto
 
Příspěvky: 31
Registrován: 17 dub 2009, 09:18

Re: Sylvestriska - dlouhý jin

Příspěvekod Petr Krásný » 26 lis 2013, 12:41

Ahoj všichni. Lukáši neprovedeš něco se kmenem těsně nad kořenovými náběhy? Jinak mi připadá borovička na současné fotce jakoby byly z ní před nedávnem sundány dráty, ona se zachovala jak chtěla a plánuješ dotvarování. Tak jsem zvědav.
Petr Krásný
Petr Krásný
 
Příspěvky: 264
Registrován: 26 pro 2009, 15:08
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska - dlouhý jin

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 04 pro 2013, 23:46

Díky za návrhy a čas vložený do virtuálů...
On je tady trochu problém v tom, že vy tu spodní KORUNKU vnímáte jako hlavní větev, což není a ani nechce být záměrem. Pořád se snažím, a v budoucnu to bude potřeba dále podpořit odstraněním některých z větví, vést strom do bunjinovějšího charakteru, proto není důvod ani nic provádět s kmenem - nemělo by to cenu, pro zkroucený strom si najdu mnohem lepší výchozí materiál. "Hloubka" doroste (respektive pro vrchní korunu už od minula dost znatelně dorostla). V podstatě jsem se směrem pěstování tohoto stromu spokojený (i když v prvních měsících/letech po založení tvaru - poprvé tvaroval taťka) jsem měl trochu problém borovici přijít na chut - původně jsem taky plánoval vystavění stromu směrem doprava - ale časem stále víc doceňuji a ještě budu doceňovat původní záměr. Čas zas ukáže další cestu, ještě toho spolu určitě zažijeme :D ...
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků