silvestriska

silvestriska

Příspěvekod vláďadošek » 19 bře 2009, 21:23

Dávám k diskusi běžnou silvestrisku kterých mám podobných několik.Základní tvarování jsem udělal předloni během letní výstavy BKLibochovice,dnes jsem se k ní dostal podruhé.zatím to není žádný zázrak,ale jednou mi určitě bude dělat radost.Obě spodní větve rostly hodně nahoru,takže jsem je musel trochu natrhnout.Džin nechávám zatímtak jak je-možná ho ještě použiju k přitažení vrcholu.Uvidí se jak dopadnu s připomínkami kamarádů.starší foto bohužel nemám.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: silvestriska

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 21:42

Vláďo, pěknej matroš, jak jinak. Chtělo by to víc fotek, z jedné se špatně orientuji. Vadí mi tam ty dvě spodní větve-z obr.splývají a není vidět kam jdou. Ten jin tam nech,použij ho opravdu jako oporu k vytvarování-narovnání vrcholu.Z této fotky bych druhou pravou větev více narovnal,aby přesáhla obrysem tu třetí od spodu. A tu první pravou spodní natáhl dozadu na hloubku pohledu. Ale z jiných pohledů to může být vše jinak. :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: silvestriska

Příspěvekod vláďadošek » 19 bře 2009, 21:55

Láďo víš sám jak je to s jamadori,nic není ideální..nějaké foto přidám.
Přílohy
19.03.09 007.jpg
19.03.09 007.jpg (59.84 KiB) Zobrazeno 1873 krát
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: silvestriska

Příspěvekod vláďadošek » 19 bře 2009, 21:56

a ještě jednu
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: silvestriska

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 22:24

No vidíš Vláďo, že to jde :lol: :lol: Víc obrázků a je to úplně jinak. Teď už jsem zticha, ani nemukám. Myslel jsem si to, že to máš vymyšlený a dobře natvarovaný,ale jen jedna fotka nestačí :lol: . Pěkný strom, teď už jenom obrost a ladit formu :clap: :clap: :clap:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: silvestriska

Příspěvekod Jarda Marek » 19 bře 2009, 22:29

Vláďo krásný kousek a jak znám Tvoji práci...... :clap: :clap: :clap: Má krásné vyhlídky a opravdu bude pěkná. :jedna:

Můžu vědět která fotka je pohledovka?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: silvestriska

Příspěvekod vláďadošek » 19 bře 2009, 22:40

Zhruba ta první,už jenom kvůli náběhům.Kořeny vepředu chybí,ještě teď na jaře zkusím něco přikájet.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: silvestriska

Příspěvekod Ladislav Kotál » 19 bře 2009, 22:43

Vláďo, píšeš, že jsi spodní větve natrhl, můžeš popsat jak :?:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: silvestriska

Příspěvekod Jarda Marek » 19 bře 2009, 22:44

Trochu sem si to myslel a stěmi kořeny držím palce :jedna: když budeš mít čas tak něco nafoť ať se taky poučíme :P . Díky
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: silvestriska

Příspěvekod vláďadošek » 20 bře 2009, 15:56

Je to celkem jednoduché,když roste větev nahoru a ty ji potřebuješ dostat dolů aniž bys tam měl nehezký oblouk,tak v místě rozvětvení naštípneš kleštěma nebo se dá použít dláto.Kmen i větev obtočíš drátem abys to zafixoval a třeba neutrhl celou věteva pak opatrně natlačíč do požadovaného tvaru.Ránu samozrějmě zamačkáš tmelem.dneska jsem stříhal jabloně,tak jsem to předvedl na odstřižené větvi.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Další

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků