Borovice jamadori z Isabelie

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Milan Svobodný » 21 říj 2010, 16:11

Nene právě že by se koruna posunula dopředu více nad hlavní kmen. Bohužel na mém neumělém nákresu jsem to přesně nevystihl. Vycházel jsem z fotky kde je strom vyfocený zhora.Větev by se přetočila směrem dopředu nad hlavní kmen.Strom by tím získal hloubku a šmrnc. Neumím to přesně nakreslit.
Milan
Milan Svobodný
 
Příspěvky: 64
Registrován: 11 úno 2009, 17:20
Bydliště: Kamenný Újezd u Českých Budějovic, 725787054

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Jarek Servus » 21 říj 2010, 19:19

Zkusím nad tím pouvažovat, takový materiál rozhodně nechci uspěchat, díky za doplnění představy.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Ivet » 21 říj 2010, 19:40

Nazdar Jarku, borovicku si si vybral peknu, ma krasnu borku aj kmen. Myslim ze obrastu ma dost, ale male preriedenie ihlicia by pomohlo lepsie vidiet na rozlozenie vetviciek. Kazdopadne tiez som za to ako spomenul aj Lada ( vychadzam z 1), nalykovat, stocit tu hlavnu vetvu a vrchol smerovat doprava- vid virtual... :think: korunu som spravila tazsiu ako som chcela, ale je snad zrejme, co som myslela. Tak sa zatial drzte :jedna:
Přílohy
Jarkova borovica.JPG
Jarkova borovica.JPG (96.32 KiB) Zobrazeno 3339 krát
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Jarek Servus » 21 říj 2010, 20:31

Posílám jeden neumělý návrh, pokusím se vymyslet další.
Přílohy
1ba.JPG
1ba.JPG (70.26 KiB) Zobrazeno 3316 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod vláďadošek » 21 říj 2010, 20:55

super materiál,hlavně nic neuspěchat,než s ní něco začneš dělat,tak se podívej že je skutečně perfektně zakořeněná.
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Jarek Servus » 22 říj 2010, 10:04

Když se podívám na letošní program do konce roku, tak to stejně letos nestihnu. Mám na ni tak 14 dní čas, pak budu zazimovávat a potom budu 3 týdny pryč. Zapěstovaná je výborně, v kondici, druhým rokem přesazená. Chtěl jsem se hlavně pochlubit. a těšit se na jaro. Časně na jaře plánuju začít s tvarováním, do podzimu by mohla mít zhruba základní podobu k dalšímu zjemňování a dopěstovávání koruny. Současně potom budu přemýšlet o přesazení a misce. (Tohle píšu hlavně pro začátečníky, aby nespěchali, naučili se trpělivosti při pěstování.)
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod pájaombre » 22 říj 2010, 10:52

Čauky Jarku,borovička moc pěkná :clap: pokud,ale uskutečníš tvarovačku podle tvého (neumělého návrhu) :D bude to opravdová krasavice :jedna: přesně tohle se mi líbí..........pája.
pájaombre
 
Příspěvky: 611
Registrován: 29 črc 2010, 10:13

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Jarek Servus » 22 říj 2010, 16:12

Hele Pájo, já se hrdě hlásím, že jsem měl z kreslení trojku. Za svoje návrhy se nestydím, a dělám co můžu. Lepším se, ale pokroky jsou tam nepatrné, že je vidím jenom já. :lol: :lol: :lol: Raději pošli svůj návrh. Ostatně v jednom vlákně jsem navrhoval, aby se udělala soutěž těch greenů, kterí umí kreslit.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 25 říj 2010, 08:08, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Milan Karpíšek » 24 říj 2010, 11:17

arku jestli ti můžu poradit, tak strom v prvé řadě přesaď aby si se podíval pořádně na nebari. Vím jak kluci tyto yamadori sázi, tak aby se zabránilo co nejvíce pohybu stromu, opřou ho takto třeba o hranu. Takže pravděpodobně to nebari bude uplně jiné. Už se mi to taky stalo a strom je pak na předělání. Navíc je vidět že na povrchu jsou zbytky nhoje od hnojení takže s největší pravděpodobností bude substrát zbytky zaneřáděn a nebude tak propustný jak by měl. Znám to protože hnojím hnojem taky a pak nastávají problémi hlavně v zimě jedna borovice mi téměř zhnila celá, naštěstí se nám ji podařilo zachránit. Pokud to nebari bude takto dobré tak bych šel osobně touto cestou! viz virt
a pokud to nebari bude tak jak si myslím že strom rostl tak by to mohla být moc pěkná kaskáda.
Přílohy
jarematsu.jpg
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Borovice jamadori z Isabelie

Příspěvekod Jarek Servus » 24 říj 2010, 20:34

Díky za pěkný návrh. :clap: :clap: Ohrabával jsem před focením substrát hlavně z míst pod kmenem, nepřipadal málo propustný. Ale strom je v kontejneru nejméně dva roky soudě podle jehlic, tak se na to opatrně znovu podívám. O kaskádě, nebo spíše polokaskádě jsem už taky jako o variantě taky uvažoval proto, protože právě po náhledu pod kmen jsem pořád neviděl další kořeny a připadá mi, že asi kmen moc postavit nepůjde, snad spíše posunout pohledovku mezi strany . a 4. a změní se výrazně poloha kmene.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 25 říj 2010, 08:09, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron