Sylvestriska ze skály

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Kozel » 22 črc 2011, 08:00

Tak ako piše Lukáš ta spodná vetva je príliš silná tiež by som ju dal preč. Trošku pokrútiť kmeň a šiel by som na literáta z 1 pohľadu. Tiež mam podobnú vyhliadnutu akurát že ma len vrchol tak nebude potrebné žiadne rozhodovanie. ;)
Kozel
 
Příspěvky: 30
Registrován: 21 čer 2011, 10:57

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Ladislav Kotál » 22 črc 2011, 08:10

Můj názor je takový, že borovice je teď dobře živena, proto má dlouhé jehličí a celková mohunost koruny je v nesouladu se sílou kmene. Pokud se pamatuji, bylo tam hodně malých pupenů na starším dřevě a tak nebude problém korunky zmenšit a rozpatrovat.Pokud bude hodně pupenů, bude malé -krátké jehličí a bude to vypadat elegantně a vzdušně. Jsem za zachování obou :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Jarek Servus » 22 črc 2011, 13:25

Posílám Ti možnou inspiraci z národní výstavyTaikan Ten v kjótu 2010. Ten druhý se mi líbí víc. Taky je zde poněkud nepoměr mezi hmotou větví a kmenu.
Přílohy
01.JPG
01.JPG (96.26 KiB) Zobrazeno 811 krát
02.JPG
02.JPG (68.83 KiB) Zobrazeno 811 krát
Japonsko 2010 11.-28.11 1632.JPG
Japonsko 2010 11.-28.11 1632.JPG (121.22 KiB) Zobrazeno 785 krát
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 22 črc 2011, 19:09

Vy jste se zaměřili primárně na ten problém optické přetíženosti koruny, dobře to by se tedy dalo napravit větší redukci zeleně hlavně ve spodní koruně. Co je ale větší problém, je ta nekonicita ("hadicovitost") spodní větve a její nasazení, které se jen tak ničím nezakryje - takže by to chtělo zapracovat na výrazném zostření toho nepěkného oblouku a nějakém rozpohybování větve. No a pokud se to neosvědčí, tak s větví pryč. Však uvidíš, kam tě strom zavede, myslím si, že ale obě koruny dlouhodobě nevydrží... ;)
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Míra Z » 23 črc 2011, 01:09

Jak jsem psal,na živo to vypadá líp.Zatím určitě ponechám tak jak je,postavit to jen z té horní se mi moc nechce.Ale jak píše Lukáš,čas ukáže ;)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Sylvestriska ze skály

Příspěvekod Jarda Marek » 23 črc 2011, 20:20

Míro myslím že čas ukáže ji tam nechat, protože materiálu na literáta budeš mít dost no a takovýto kousek jen jeden :P
Jsem pro obě a vůbec mi nevadí momentální nevyváženost obrostu, ba naopak si myslím že za pár let to bude slušný materiál :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron