Borovička z N.B. 2

Re: Borovička z N.B. 2

Příspěvekod Ladislav Kotál » 10 srp 2010, 08:48

Míro, ten jin je jen oloupaná kůra z druhé větve, nechává se zaschnout a pak se bude opracovávat. Bude menší a jemnější. :jedna: Prosím uvědomte si, že je to první tvarování a na detailování a zjemňování bude ještě času dost.Detaily nejdou všude při prvním tvarování udělat, rovněž utvořit kompaktní korunu bez toho, aby se větve nepřirozeně pokroutily a tím zkrátily a obrost se dostal blíž ke kmeni.Já jsem zastáncem při prvním tvarování rozprostřít větve do jednotlivých poloh tak aby všude mohlo slunce, větve šly přirozeně od kmene jen mírně zvlněné v obou směrech a přímo nenávidím ty "prasečí osásky" z větví, jen aby byla koruna kompaktnější. Pokud někdo "nemá čas" a strom chce hned, ať si koupí hotovou bonsaj. Ale o tom to myslím není. :oops:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borovička z N.B. 2

Příspěvekod Jarda Marek » 10 srp 2010, 14:24

:P vzpoměl jsem si na Lorcu :oops: :P :lol: a nemlaťte mě už budu hodnej :mrgreen:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Borovička z N.B. 2

Příspěvekod petradelt » 10 srp 2010, 20:59

Láďa to napsal dobře, k tomu není co dodat, teď nechat strom zregenerovat, aby se srovnal s tím zásahem,
vždyť bylo odstraněno polovička obrostu, a pokračování příště. Co bych dělal příští rok, kdybych všechno udělal teď. ;)
A nebo jak říká Láďa: Co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří, a máš dva dni volno. To je správný přístup. :)
Petr z New Bubu
Petr z New Bubu
Uživatelský avatar
petradelt
 
Příspěvky: 951
Registrován: 04 čer 2009, 19:24
Bydliště: Nové Strašecí Okr. Rakovník
člen ČBA: ano

Re: Borovička z N.B. 2

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 10 srp 2010, 21:53

To máš Péťo pravdu.Když všechno uděláš teď tak si příští rok budeš muset koupit novou! :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Borovička z N.B. 2

Příspěvekod Robert Černý » 10 srp 2010, 23:25

Ber to z druhé stránky, u té druhé už Péťa bude vědět jak na to.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků