sylvestriska uf

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Martin Iša » 04 srp 2010, 20:00

To nejzajímavější by tam Jarku zůstalo. :) ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Martin Iša » 04 srp 2010, 20:02

Malinko jsem se seknul s tou větví-vrcholovou. :oops: To je tím, že se držím jen jedný fotky. :roll:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Ladislav Kotál » 04 srp 2010, 20:06

Jestli jsem to dobře pochopil, je to solitéra do zahrady, a pak není co řešit. Zjemnit obrost, tím zmenšit korunu a je vykydáno. :P , Úhly nasazení bych neřešil, tam stačí eventuálně šponovací drát..........
Mě se to zase dost líbí, vzdušná koruna, pohyb,kondice, a nejvíc Olda s Milanem :lol: :lol: :lol: :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Jarek Servus » 04 srp 2010, 20:06

No já bych ubral spíš v střední části a nesnižoval výšku, ale jen podle fotek se u tohoto stromu špatně vybírá. Možností je samozřejmě víc, počkáme za rok, co s ní provedou.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Martin Iša » 04 srp 2010, 20:10

Solitéra?Tak nevím o čem tady debatujem.Milane, to bylo tajný ?Nebo nás zas zkoušíš? :) :P
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Ivet » 04 srp 2010, 20:12

Ahoj kluci, sice v borovicami mam skusenosti skoro ziadne, ale cisto s pragmatickeho hladiska sa mi koruna tiez javi dost tazka. A tie do oci bijuce prave uhly sa mozno daju trochu zmiernit pootocenim :think: . Ale ked tak pozeram na spodne vetvy a pomer ku kmenu, myslim, ze slusna a uveritelnejsia koruna by isla vystavat len zo spodnych dvoch vetvi a ostatne odstranit . Ziadalo by sa mi nieco menej klasicke, skor taky literatik drsnejsieho vzhladu, i ked viem, ze Milan ich uz ma dost, ale co uz, ked vyhladava taky material :D No a niekolkymi oblackami potom opticky rozbit alebo zamaskovat tie rovne useky.
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Martin Iša » 05 srp 2010, 21:01

Ty Milane!!!Nedělej Zagorku, a koukej se k tomu vyjádřit. :twisted: Jinak tě zařídím společný tvarování s Lukášem, a to bude teprv čoromoro. :mrgreen:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Dan Pánek » 06 srp 2010, 09:58

Je to netypický strom, a to je hezké. Pravé úhly na fotce, jak už Milan psal, nejsou pravé úhly naživ, takže bych neřešil co není. Pokud bych chtěl přidat pohyb, nebo snižovat, šel bych do lámání. Dobrých verzí, co se stromem dál je jistě víc, třeba ta solitera :-)))
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Milan Karpíšek » 06 srp 2010, 17:34

Tak jo uvedu to na pravou míru 8-)
Tento strom je hezký tím jakým způsobem narost, je na něm hezky vidět co dokáže příroda. Nejlépe to odhadl Láďa a Dan, bude to prostě solitera, která bude zasazena v misce v Oldově bonsajové zahradě. Do budoucna se bude pouze zkvalitňovat struktůra částečně taky odlehčovat ale vše postupně během několika let. Důložité je si uvědomit že by z tohoto stromu nikdy kvalitní výstavní strom nebyl. Druhá věc je ta že Olda má na zahradě o mnoho lepší yamadori borovice, které jsou vhodnější na kvalitnější bonsai. Z tohoto důvodu se nebude strom nijak výrazně předělávat. Je pěkný takový jaký je a je to STROM!!! Borovice se mi líbí hlavně tou nedokonalostí a tím že jde proti určitým pravidlům. Nic méně dnes tu byl Lukáš Sirotný a strom viděl naživo takže určitě napíše svůj názor.
Jsem rád že jsem rozpoutal zajímavé komentáře, dík ;)
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: sylvestriska uf

Příspěvekod Jirka Novák » 06 srp 2010, 18:41

Milane, tentokrát musím uznale říct, že se mi tvé zpracování a výhled do budoucna hodně líbí :clap:
Je dobré ne všechno za každou cenu cpát do bonsajových rozměrů a tahle celá výška stromu (z mého pohledu) sluší, navíc když píšeš že má Olda kvalitních bonsajových yamadori dost.
Tahle solitéra by slušela téměř každé bonsajové zahradě... :?
Jirka Novák
 
Příspěvky: 275
Registrován: 23 úno 2009, 12:39

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků