Borovice kleč

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Lojza Sedlák » 10 črc 2010, 20:03

Petře děkuji za radu !Nedal jsem pod ní nic,protože počítám,že tam již zůstane napořád pokud doroste alespoň do výšky 1,5m,aby tam nezanikala a dělala mě ozdobu a ten potřebný stín.Což se u té kleče bojím,že nedokáže.jinak v té části zahrady kde chovám tu mojí drůbež je dost mělká zem v místě kam jsem ji dal to vypadá,že by mohlo být až tak 60cm,ale o 2m dál je skála až na povrch.To je ta naše Vysočina.Sice krásná,ale co se týká kvality bonity půdy tak nic moc.Díky tomu ale zase u nás jsou pole plná remízků na kterých jsou nádherné bludné kameny,na které se můžeš podívat na webu Jirky Svačiny.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Míra Z » 11 črc 2010, 00:16

Peter Petrik píše:Lojzo, neviem ci si dal alebo nie ale aj tak to napisem. ked si sadil tu borovicku tak si mohol dat pod nu nejaky placaty kamen aby korene rastly smerom do stran a nie dole. lebo ked budu rast dole tak sa ti bude tazsie davat do misky. tak ich budes mat pripravene aspon trosku na misku resp. pestovaciu nadobu.


To je určitě pravda,pokud se pod stromek nic nedá tak se třeba po dvou letech přesazuje a u toho se redukuje kořenová soustava.


Lojzo to okolí tam máte nádherný a ty kameny ani nemluvim,nechceš mi jich pár tun poslat? :D
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Honzagreen » 11 črc 2010, 13:48

Petře,
další dobrá rada, kterou jsem tady pochytil, jako začátečník, a při tom je to tak jednoduché a logické :clap: . Od dnešního dne dávám pod každý stromek zasazený do záhonu placatý kámen :D.
Uživatelský avatar
Honzagreen
 
Příspěvky: 134
Registrován: 10 črc 2010, 21:07
Bydliště: Uherský Ostroh

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Peter Petrik » 11 črc 2010, 19:16

Honzo len potom davaj pozor ked ho budes davat prec alebo korene ti obrastu ten kamen tak aby si ich potom neposkodil a to hlavne tie jemne biele cez ktore stromcek prijima vodu. drzim palce :jedna:
Kus tvrdej práce a za hrsť trpezlivosti je recept na úspech.
Uživatelský avatar
Peter Petrik
 
Příspěvky: 996
Registrován: 03 čer 2009, 15:55
Bydliště: Veľký Folkmár (Slovensko)

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Lojza Sedlák » 11 črc 2010, 19:50

Lojzo to okolí tam máte nádherný a ty kameny ani nemluvim,nechceš mi jich pár tun poslat? :D[/quote]

Míro,rád bych ti nějaký ten balvan poslal,ale nějak je nemohu unést abych je hodil na poštu.
Mám jich 7 vybraných pro dceru do zahrady,jsou na jedné hromadě,bohužel zatím marně scháním někoho kdy by byl ochoten si je nechat naložit a převézt ty 2 km k nám domů.Všichni se bojí o pomačkání korby.Jeřáb tady nemám tak jedině naložit čelním nakladačem,což může promačknout korbu a potom další problém při sklápění,to zase rádo vytrhne hevéry.tak nevím jak na ně.jedině snad přímo tím nakladačem je rovnou na několikrát dovézt.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Jarek Servus » 12 črc 2010, 08:16

Pokud byly za pár korun, no nekup to za ty peníze. Taky jich mám pár jen tak volně na záhonech, jednou za rok je osekám, jednou za dva roky přesadím, občas posypu granulovaným hnojivem a pokud se dočkám důchodu, tak zatím narostou a mám co dělat.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Lojza Sedlák » 12 črc 2010, 15:43

Nevím zda to je běžná cena těchto vyřazených stromků,ale mě nechali kus za cenu poplatku u lékaře.No a protože já mám dost náročnou milenku (v podobě jisté formy roztroušené sklérozy),která mě nedovolí nikam jít pěšky jen tam kam dojedu autem a navíc poslední dobou mě stále častějí nutí brát si sebou ještě další dvě kámošky(francouzské hole).Tak jsem to bral jako možnost dostat se snadno k cvičebnímu materiálu.Protože koupit již něco slušnějšího a na tom dělat ty mé pokusy je škoda stromku a také i peněz.to snad až později pokud se něco naučím.
Co se táká toho záhonu tak to je u mě také dost problém.Pozemek mám sice velký,ale jak jsem již říkal před 4 roky to bylo ještě pole a tak se tam nenajde jediné trochu zastíněné místo.No a tam kde je docela slušná zem tak to je až na druhém konci což je asi tak 250m a chodit tam něco zalévat to bych nezvládl obzvlášť pokud si musím brát ty kámošky.No a aby toho nebylo málo tak ten pozemek je vystrčený do prostřed polí,takže je to samý krtek a jakmile uděláme nějaký záhon ihned jsou tam nastěhováni a vše podvrtají.No a nějak je chytnout to je nerovný nekončící boj.
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Jarek Servus » 12 črc 2010, 17:28

Na krtky se mi osvědčily pouze ultrazvukové plašiče, jiné prostředky včetně dělobuchů byly téměř k ničemu. Borovice snesou i nezastíněný záhon. Já mám jeden záhonek na dvorku, duhý na zahradě vedle brambor, stačí kousek plochy. Pokudf není, i větší kontejner poslouží dobře. Jako cvičný materiál jsou dobré a koneckonců za pár let z nich můžou být docela zajímavé stromy. Nikde není psáno, že je zničíš. Např. za pár let může jedna vypadat třeba takto
DSCF0637.jpg
DSCF0637.jpg (89.86 KiB) Zobrazeno 1368 krát
Další varianty jsou na Tobě. To hledání je podle mě to nejlepší, co nás na tomhle KONI baví a drží.
Teď jsem se podíval na obrázek; ten hrb na kmeni tam samozřejmě nepatří.
Naposledy upravil Jarek Servus dne 13 črc 2010, 08:16, celkově upraveno 1
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Lojza Sedlák » 12 črc 2010, 23:52

Jarku já jsem se již těm dvěma prvním pomstil !Tu první jsem přesadil a "natvaroval na kaskádu",spíš využil toho přirozeného ohybu,ještě více ho ohnul tak aby padala pod kontejner.U druhé jsem ostříhal staré jehličí a pomocí drátu omotal,naohýbal a rozprostřel větve.Vydrátoval a natvaroval říci nemohu,protože přesnější je to omotal a naohýbal.Fotky svého díla raději nedávám,protože by jste se buď p..... smíchem :lol: nebo by vám vypadly oči údivem nad tím co se dá také vytvořit a jaké pomůcky použít. :o
Lojza Sedlák
 
Příspěvky: 370
Registrován: 26 kvě 2010, 00:16
Bydliště: Budišov

Re: Borovice kleč

Příspěvekod Jarek Servus » 13 črc 2010, 08:15

No na kaskádu se dá udělat taky. Jestli se stydíš, tak mi pošli fotky na mail, jsem docela zvědav. Smát se nebudu, pamatuji si ještě vlastní začátky ;).
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron