borovice z paseky

Re: borovice z paseky

Příspěvekod kuncarladislav » 02 čer 2010, 18:36

Jak jsem již psal v úvodu,tak tuto borovici beru jako "cvičný matroš".To znamená že nepůjde na žádnou výstavu ale snaha bude udělat z ní stromek alespoň pro mne trochu koukatelnej a přitom se poučit a naučit.Takže včera jsem dal na radu Ládi a ostříhal ji na dva koncové výhony s pokud možno třemi pupeny.Souhlasím s Lukášem,že krom spodních větví je zbytek stromu k ničemu.Takže co poradíte sesadit ji ještě teď,nebo s tím počkat na pozdějc.Jinak všem dik za rady
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: borovice z paseky

Příspěvekod kuncarladislav » 03 zář 2011, 21:07

Takže takto jsme na tom zhruba po roce.Má za sebou první tvarování,které bylo provedeno loni na podzim při návštěvě u Milana Karpíška.Letos na jaře byla přesazena do směsi antuka + trocha rašeliny.Jelikož byl v balu ještě původní substrát z lesa,tak jsem se ho při přesazení snažil vyplavit hadicí,což se povedlo,i když borovice zareagovala částečným zhnědnutím jehlic.No měl jsem strach,že je s ní amen.Pak to ale rozdejchala.Teď jsem protrhal staré jehlice a chtěl bych provést řez na dva ale nejsem si jist,jestli to nebude na ni moc zákroků najednou.A ještě dotaz,zda při řezu na dva mám vybrat výhony stejné tlouštky nebo spíše se řídit jejich postavením?
Přílohy
borovice moje 08-11.JPG
borovice moje 08-11.JPG (93.37 KiB) Zobrazeno 925 krát
borovice moje m3.jpg
borovice moje m3.jpg (144.51 KiB) Zobrazeno 926 krát
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: borovice z paseky

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 zář 2011, 22:18

Výhony vyber zhruba stejné tloušťky :jedna: , do pozic je můžeš dostat při dalším tvarování pomocí drátu. Pokud jede a daří se jí, nevidím důvod proč čekat. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: borovice z paseky

Příspěvekod Míra Z » 04 zář 2011, 01:13

Vypadá celkem líp než před rokem ;) jen
-nevím,jestli bych pro borovici míchal antuku s rašelinou.Antuka je celkem "dost jemná" a rašelinou se zabetonuje.Také dost drží vodu,raději bych použil nějaký štěrk nebo třeba ekogrit.
-u borovice bych za každou cenu nepropíral bal "dočista"
(jen mé postřehy,někdo jiný to může vidět jinak)
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: borovice z paseky

Příspěvekod Jarda Marek » 04 zář 2011, 11:04

Míro jestli jsem četl dobře, tak trocha rašeliny pokud je přesátá a jemná do antuky nemusí vadit , navíc borovici jak je vidět to svědčí ;)
no a probrání balu do čista si dobře pamatuji dělal Juraj v srpnu na Tvém trojkmenu a Honzové a oběma se pokud vím daří skvěle :P , nebo je to jinak ? :P
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: borovice z paseky

Příspěvekod Míra Z » 04 zář 2011, 23:29

Ano,je to jinak.Na mém stromku nic nebral do čista ale zanechal část balu pohromadě a jen to propláchl vodou. ;) O foto jsem asi přišel :(
Rašelinu do antuky pro borovice jsem nezkoušel a asi ani nebudu.
Jinak antuka se mi velice osvědčila s ekogritem na listnáče,do něčeho jsem přidával i křemelinu a jede to jak o život!
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: borovice z paseky

Příspěvekod kuncarladislav » 07 zář 2011, 22:10

No ono té rašeliny jsem tam moc nedal cca 4:1 a zatím si nestěžuje.Uvidím co na to kořeny při přesazování.Ale asi až za rok,teď ji nechám být.Jinak jsem střihl na dva.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Předchozí

Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron