Borovice lesní -yamadori

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Jiří Svačina » 03 bře 2009, 00:25

Zajímavá rostlina a hezké - přirozené řešení. Také se domnívám že může jít o semenáč čarověníku . Jsem velice zvědavý na další růst a jestli po prosvětlení vyraší pupeny na starším dřevě uvnitř koruny.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Jarda Marek » 03 bře 2009, 06:56

Jsem rád :P , že los padl sem a děkuji Pavle.
Krásný materiál z příírody. Je zajímavé vytvořit takový rozložený vícekmen.
Jen otázku Pavle prosím Tě, první kmínek směřující do leva dokresluje tvar kompaktní koruny ale je hodně slabý trochu mi to narušuje celkový vzhled kříží mi další kmeny.
Je to záměr a proč ?
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 bře 2009, 08:18

Pavle, krásné,elegantní řešení, stromek si o to řekl sám. Jen si nedovedu představit hustotu obrostu, třeba i po zmenšení koruny,jak znám tvoje stromy, které máš vzdušné,čitelné, nějak mě tenhle stromek k tobě nesedí. Můžeš popsat, jakou cestou se budeš ubírat dál :?:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 bře 2009, 10:18

Pavle , pokud tvůj záměr je "natur", nemám připomínky,jak píšeš uměle tento tvar ,který dala příroda ,niíkdy neuděláš.Bude to zase něco jiného,než jsem od tebe zvyklý. Díky . :idea:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Dan Pánek » 03 bře 2009, 10:39

Skutečně nádherné, Pavle, klobouk dolů.
Dan Pánek
 
Příspěvky: 401
Registrován: 04 úno 2009, 15:04
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Ivet » 03 bře 2009, 10:52

Zdravim pan Slovak. Osobne ma tato borovicka dostala. Pri pohlade na nu mam skutocne dojem, ze mam pred sebou kus prirody. Strom sa na nic nehra, je sam sebou. Myslim, ze toto je skutocny obraz stromu v prirode. A ze takyto habitus maju zvacsa listnace? To vobec neriesim a nepovazujem to za dolezity argument, kedze si strom sam o to povedal a nebol k tomu "nasilu a neprirodzene nuteny". Prajem si viac takych stromov na bonsajovej scene. ;)
... a blahozelem k Vasej stranke, tesim sa na dalsie fotoreportaze .
Ivet
 
Příspěvky: 352
Registrován: 06 úno 2009, 21:35
Bydliště: SK, Banka, okr. Piešťany

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod mirecc » 03 bře 2009, 15:09

Tieš by som chel mat takého kamaráda ako p. škrabal ;) . Na prvý pohlad ma tieš napadlo že má habytus lystnáča ale má jedinečný pôvab. Jej dalši vývoj bude iste zaujimaví. A čo miska už je nejaka vybraná? Nech sa darí Miro
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod vláďadošek » 03 bře 2009, 15:16

zdá se že tady máme nový směr-spousta se nás snaží tvarovat listnáče jako jehličnany a Pavel to udělal obráceně s neskutečným výsledkem!Skvělé!
vláďadošek
 
Příspěvky: 247
Registrován: 03 úno 2009, 19:02

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Jarda Marek » 03 bře 2009, 15:54

re Pavel : Děkuji za vysvětlení ono to z té nasvícené fotky není moc vidět, ale je to tam tak mi nedalo než se zeptat, a jak
píšeš samozřejmě reál je reál. Jak píše Vláďa Došek neskutečný výsledek nový směr, prostě paráda. Jak si psal: skvostné dílo přírody, tak myslím, že se ti podařilo ho té přírodě vrátit, protože na světle bude s tímto stromkem světlo tmavnout a ve tmě bude zářit.
Ještě jednou Pavle dík.
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Borovice lesní -yamadori

Příspěvekod Mirek Halatin » 03 bře 2009, 17:48

Už jsem ten strom chválil myslím na IBC... je to opravdu autentický strom, což je pro mě jeho největší hodnota. Jsem zvědavý na jeho další vývoj. Hodně štěstí. Mirek
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19


Zpět na Borovice (Pinus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků