Pavoučci a jiná havěť, macro

Naše inspirativní fota z přírody

Pavoučci a jiná havěť, macro

Příspěvekod Martin Drábek » 19 úno 2012, 17:37

Ahojte,

je to trošku mimo kategorii stromů, ale i na těch se někdy vyskytnou tihle tvorové a fotky to jsou fakt super. Přikládám tedy odkaz pro zpestření nedělního odpoledne. Jinak hodně těch pavoučků má např. jen 2mm a ten člověk jim fotí "ksichty". Kdo umí, ten umí.

http://thomasshahan.com/photos
Přílohy
spiderman.JPG
spiderman.JPG (69.81 KiB) Zobrazeno 7493 krát
Naposledy upravil Martin Drábek dne 05 črc 2012, 22:36, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Robert Černý » 19 úno 2012, 22:09

Fotky krásný, ale věř, že je to z velké části o tom mít prostředky na nákup techniky.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Martin Drábek » 19 úno 2012, 22:18

Roberte, asi tě zklamu, ale hlavní je fotograf. Tento člověk používá reverzně otočenou pevnou padesátku, možná jiné ohnisko a ručně upravený blesk na makro. Tedy minimální náklady a maximální výsledek. Je to opravdu o schopnostech člověka a dobrý fotograf i se špatným strojem udělá super výsledek a samozřejmě to platí i naopak. Hlavní je fotit a fotit a třeba jedna fotka z 1000 bude mít takovou úroveň. Mrkni třeba na tohle video:

http://www.youtube.com/watch?v=wqRn3at0H60

Tak dobré světlo ;) .
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 úno 2012, 18:47

Moc pěkné ale borci makro fotografové nebo jak se dají nazvat, jsou i jiný, jako tento můj učitel ale pssst ještě to neví. :lol: http://www.macrophotography.cz/
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Robert Černý » 20 úno 2012, 19:36

Martine musím s tebou souhlasit, že je to kvalitách a zkušeností fotografa. Ale ty náklady nejsou zas tak minimální. Pentax má stejnej jako já, takže vím co stojí. Ona je padesátka za 2,- a za 20,- (a je známo, že dobrou fotku nedělá aparát, ale objektiv) blesk taky něco stojí, difuzor jsem vyřešil stejně jako on - podomácku. Dále sada makrokroužků a redukce na obrácení skla. Celkově to vyjde taky na slušnej grejcar. Ale jak jsem ti již dal za pravdu je to o fotografovi, kdyby ne dělal bych taky takový fotky :lol:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Martin Vajs » 20 úno 2012, 20:42

Milane, jestli tím pánem myslíš Pavla Krásenského, tak toho velice dobře osobně znám. Když jsem ještě cca před 8-10 lety dělal do sklípkanů....měl jsem od něj i pár raritních kousků co si přivezl ze svých cest. I když to byl a a si je více zapálený "broukař"....už jsem ho sice dlouho osbně neviděl, ale občas si písnem smsku....tak ho ode mě pozdravuj......
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Robert Černý » 20 úno 2012, 21:22

Martine tys dělal sklípkany? Já cca 8 let :clap: sklípkany, štíry, kudlanky, strašilky, zlatohlávky, mnohonožky, stonožky atd. a sem tam nějakej had :jedna:
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Martin Drábek » 20 úno 2012, 23:01

:) blázinec.. ty skládané makra jsou fakt super, ale už to bude asi hodně poctivé práce.. moc pěkný!
Uživatelský avatar
Martin Drábek
 
Příspěvky: 438
Registrován: 10 bře 2009, 21:52
Bydliště: Olomouc - Velký Týnec

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Lukáš Sirotný » 20 úno 2012, 23:15

Oba dva fotoodkazy jsou supr pokoukáníčko :shock: . Jak ta ostrost, tak ta sytost barev a pestrost potvůrek, paráda, díky za zveřejnění :jedna: .
Uživatelský avatar
Lukáš Sirotný
 
Příspěvky: 1044
Registrován: 09 úno 2009, 10:15
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
člen ČBA: ano

Re: Pavoučci a jiná havěť

Příspěvekod Milan Vohnout » 20 úno 2012, 23:15

Ano Martine, mám na mysli Pavla Krásenského, ale já ho ještě nějak neznám ale letos se chystám. :oops: Pravidelně pořádá semináře v Bezručovo údolí, u nás v Chomutově. A vše to začalo při návštěvě Chomutovského lesoparku kde do konce února má výstavu. :jedna: A jejda teď asi amin mi dá reklama, na obhajobu, jeto příroda co asi všichni můžeme. :roll:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Další

Zpět na Inspirace přírodou

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron