Domácí hnojivo

Vše, kdo jak co

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Milan.Hupak » 15 bře 2011, 22:55

Já používám na osmokot víčka od petek a také bobky.Samozřejmě mám je provrtané milimetrovým vrtáčkem. Na podzim sesipu do kelínku a na jeře nahážu do sbstrátu na presazování. Takhle využiju všechno bezezbytku a nemám s tím žádný problém.
Přílohy
Foto 015.jpg
Foto 015.jpg (127.34 KiB) Zobrazeno 4625 krát
Uživatelský avatar
Milan.Hupak
 
Příspěvky: 639
Registrován: 13 dub 2010, 21:15
Bydliště: Blížejov u Domažlic
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Míra Z » 16 bře 2011, 02:16

A jaká byla smaženice? :jedna:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Martin Iša » 16 bře 2011, 12:17

Milane, mám pocit, že obzvlášť u toho Osmocote je to k ničemu.Z vlastní zkušenosti vím, že po sezoně jsou kuličky prázdné, zbyde jen voskový obal. :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Jiří Svačina » 17 bře 2011, 02:52

Osmocote a další granulovaná , časovaná profi hnojiva tohoto typu byla výrobci dost dlouho a pracně vyvíjena aby po ZAPRAVENÍ DO SUBSTRÁTU pozvolna uvolňovala svůj obsah - kořínky si jej při k růstu v přiměřených teplotách a vlhkosti vysávaly - ta funkce /osmotický tlak /se kterou se tu "pracuje" je i v jejich názvu . Proto jsou obaly - membrány z voskových vrstev atd. Hnojivo se neuvolňuje /nebo jen nepatrně/ při namočení do vody, ale na slunci - při zvýšených teplotách se granule rychle rozpadne - tedy uvolní svůj obsah... K položení do krabiček na povrch substrátu tyto granule vůbec nejsou určeny, na to jsou nevhodné, nefunkčí, a tyto české "zlepšováky" jsou diplomaticky řečeno zcela mimo jejich užitečné využití vytvářeny člobrdíky kteří snad vůbec nikdy nečetli návod k jejich použití... :blednu:
Naposledy upravil Jiří Svačina dne 17 bře 2011, 18:39, celkově upraveno 4
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Jiří Svačina » 17 bře 2011, 02:53

Ještě doplnění - Tato hnojiva jsou však při správném použití velmi účinná a v posledním desetiletí používána snad všemi významnějšími školkami které pěstují v nádobách okrasné dřeviny.
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod Jiří Vysloužil » 14 bře 2014, 13:14

Chtěl jsem znovu trochu rozvířit diskuzi o domácí výrobě "bobků".
Přečetl jsem si některá vlákna na internetu a napadlo mě, že si taky vyzkouším jejich výrobu. Chtěl bych k tomu využít co nejvíce surovin, které mám na zahradě k dispozici a tak se vás chci zeptat, jak myslíte že dané suroviny můžou v mixu fungovat.
Mám k dispozici celkem neomezenou zásobu slepičinců, kravinců, i koňského trusu, to by byl hlavní zdroj dusíku. Do toho bych chtěl zamíchat sojovou mouku, kostní moučku.
Napadlo mě přidat také dřevěný popel (zdroj draslíku). Nevíte jak je to s uvolňováním živin z popela při zálivce přes bobky?
Pan Kolacia zmínil, že používá jako základ levné psí granule. Co nahrazují granule v původním receptu? Je to jenom jako pojivo, hmota, nebo suroviny v granulích také fungují částečně jako hnojivo?
Jiří Vysloužil
Uživatelský avatar
Jiří Vysloužil
 
Příspěvky: 39
Registrován: 06 bře 2014, 13:36
Bydliště: Brno

Re: Domácí hnojivo

Příspěvekod koca1 » 17 úno 2016, 13:25

Ahoj.
Já si bobky udělal sám. Rybí moučka (sladkovodní ryby),rýžové otruby,řepkové pokrutiny. poměr 1:1:4 .Nedával jsem kostní moučku ani vápenné granule.Stromy rostou jak blázen :)
Ale strašně to smrdí :)
Přílohy
bobky.JPG
bobky.JPG (60.73 KiB) Zobrazeno 2795 krát
Robert :)
Uživatelský avatar
koca1
 
Příspěvky: 118
Registrován: 13 led 2011, 23:12
Bydliště: Humpolec

Předchozí

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků