Domácí hnojivo

Vše, kdo jak co

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 úno 2010, 13:53

To jsem přece já nepsal.Ptal jsem se jestli hnojíš organikou.A nebo jestli raději věříš propagačním letákům na anorganiku.
Jak píše Jarek taky používám kombinaci.A také si pamatuji rozdílnou reakci roslin.Je to spíš osobní cit kdy se rozhodnu co použít.Podle toho čeho bych chtěl v budoucnu dosáhnout.
(to že se hnůj musí nechat odstát to ví snad každý)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Milan Karpíšek » 05 úno 2010, 13:55

Martine jestli se pleteš to já nevím, ale hnojím všechno stejně akorát někde dám a nějaký ten bobek víc
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Jarek Servus » 05 úno 2010, 13:58

Martine s hnojením podle toho o jaký se jedná strom máš samozřejmě pravdu. Tahle debata mi připadá poněkud planá, každý máme své postupy a zkušenosti, tak je jen dejme do fóra ať si každý vybere a vyzkouší, co ho zaujalo a co ještě nezná. Jedná se přece o to, prospět svým, našim, stromům. Zapoměl jsem na to, že pokud nedám bobky do košíčků, tak mi je ukradnou kosáci a pokud je v košíčcích nechám na zemi i zapíchané do misek, tak mi je ukradnou psi na hraní. :lol: :x
Naposledy upravil Jarek Servus dne 05 úno 2010, 14:04, celkově upraveno 2
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 13:59

Já za největší výhody org. hnojení, kterou tu nikdo nezmínil, vidím přítomnost stimulačních látek, které se v těchto hnojivech vyskytují a podporu rozvoje půdní mikroflóry spojenou s lepším využitím živin. :jedna:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Martin Iša » 05 úno 2010, 14:02

Milan Karpíšek píše:Martine jestli se pleteš to já nevím, ale hnojím všechno stejně akorát někde dám a nějaký ten bobek víc
Myslel jsem to tak, že když třeba potřebuji zesílit tahoun.Viz:Buryho modřín.Tak ho potřebuji nahnojit, to znamená více dusíku.A to si právě nejsem jistý, že bobky v jakém koliv množství zvládnou.Osobně při takto zapěstovávaném stromě používám Osmocote, plus přihnojím hnojivem s větším podílem dusíku.Ale jak už tu bylo psáno, každý si musí vyzkoušet, co mu nejvíc vyhovuje.Do misek jedině bobky, nic víc nepoužívám. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 14:07

Honza Zatřepálek píše:To jsem přece já nepsal.Ptal jsem se jestli hnojíš organikou.A nebo jestli raději věříš propagačním letákům na anorganiku.
(to že se hnůj musí nechat odstát to ví snad každý)

No, když někdo napíše
Honza Zatřepálek píše:Opravdu Pavle? A hnojil jsi někdy něčím jiným než chemickými?
tak nevím co tím "opravdu" myslel. Já odpovídal na předchozí příspěvek (zvýrazněný červeně), že je "přírodní (dobře připravené přírodní hnojivo)je pro rosliny lépe a snadněji využitelné". A na moje hnojení organikou jsem už taky odpověděl. A žádný propagační leták na anorganiku jsem nikdy neviděl. :(
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Milan Karpíšek » 05 úno 2010, 14:13

Martine, antuka a sanza s bobky tahoun měl přez metr bohužel jsem ho nevyfotil s tahounem
Přílohy
habr.jpg
habr.jpg (91.46 KiB) Zobrazeno 2749 krát
Uživatelský avatar
Milan Karpíšek
 
Příspěvky: 700
Registrován: 04 úno 2009, 15:12
Bydliště: Ústí nad Orlicí, tel: 774985323
člen ČBA: ano

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Pavel Š. » 05 úno 2010, 14:24

Jarek Servus píše:Já to střídám, popř k bobkům přidávám zálivku z organického ponejvíce krystalonu, stromy jedou dobře a nestěžují si, že je snad zasoluji. Při dobře propustném substrátu a fungující drenáži jsem nikdy zasolení nepozoroval, jedině v začátcích, když jsem používal lecjakou "hlínu" ze záhonu. Jo a píšu si poznámky, kdy jsem hnojil na lístek ke stromům, to víte: "Já hlava stará, děravá, Nastěnku jsem neuhlídal". :( :lol:

Jarku, myslím, že ta kombinace bude asi to nejlepší řešení. :jedna:
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Seznamka dokecník

Příspěvekod Pepča » 05 úno 2010, 14:35

Pánové, všechny tyto diskuze mě připadají poněkud divné. Já jsem pouze odpovídal na dotaz a to jak ono hnojivo bude nebo nebude fungovat
sám nevím. Říct, že si jej raději koupím je snadné, divím se proč tu stejnou teorii nezastáváte u bonsají. Vláčíte se do lesa, vykopáváte jamadori a stejně nevíte jestli zakoření nebo ne. Když si ušetříte pár korun, můžete si koupit bonsaj dovezenou z Asie a je to bez práce.
Tolik jenom můj názor, jsem asi ze staré školy. My jsme byli zvyklí, co jsme mohli, jsme si udělali doma
Uživatelský avatar
Pepča
 
Příspěvky: 508
Registrován: 12 srp 2009, 13:25
Bydliště: Horažďovice
člen ČBA: ne

Re: Organické hnojení

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 úno 2010, 14:43

To je všechno hezké Pavle.Takže potřetí čím vlastně hnojíš teda jestli vůbec něco hnojíš :?: :lol:
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron