Strom na kameni

Vše, kdo jak co

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Pavel Š. » 08 led 2010, 16:15

Nejlepší by bylo, kdyby se k těmto otázkám (jaký kámen, kotvení, atd.) s případnými vychytávkami vyjádřil Láďa jako majitel tohoto krasavce. :clap: Tímto ho o to prosím. Díky
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Ladislav Kotál » 08 led 2010, 16:34

Pavle, tento stromek je dovoz, a jak to ti soudruzi v NDR dělali, nevím. Já jsem to kdysi zkoušel z břízou, bohužel fotky ani strom už nemám. Vím jen, že jsem to zkoušel na běžném kameni z řeky a kořeny jsem vázal páskou na roubování- igelitovou. Pak se to celý zasadilo do vysokého květináče a postupně každý rok se odhrahovala vrchní část od kmene a nechalo se to být do další sezony. Tím si kořeny, které byly v zemi postupně zvykají na život venku. asi za tři sezony je hotovo (tedy kořeny drží na kameni) a pak už se pěstuje běžným způsobem. Pokud kořeny ještě nedrží, opět se stáhnou páskou. :jedna:
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Pavel Š. » 08 led 2010, 17:01

I přes to díky za bleskovou odpověď. ;)
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Milan Vohnout » 08 led 2010, 18:59

Dík Pavle, já jsem si myslel, že by to, mohlo jít. No uvidíme, letos jdu do toho, až najdu vhodný Jilm. Ještě jen dodám, z řeky jsou kameny moc hladké, a jak teď prohlížím knížky tak kameny mají nějakou hrubou strukturu.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Martin Iša » 08 led 2010, 19:05

Myslím si, že se bude muset kámen stejně upravit.Diamantovou frézou, kotoučem udělat drážky podle kořenů dané rostliny.Ne úplně , jen drobet to vedení. ;)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Strom na kameni

Příspěvekod bonsai4 » 08 led 2010, 19:46

...niečo o tom si môžete prečítať na : http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATRootoverrock.htm ....alebo : http://www.bonsai4me.com/AdvTech/ATrootoverrock2.htm... ..preložiť si to musíte sami :lol:
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Jiří Svačina » 08 led 2010, 23:13

Najít zajímavý, samostatně stojící, časem se nedrolící, dost velký ale ne moc těžký kámen je u nás obtížné, ale ne nemožné. Jen to chce se po nich dívat. Domnívám se, že některé říční kameny - nebo členitější valouny z pískoven jsou dostatečně trvanlivé a dobře použitelné. Měkký materiál, ostrohranné tufy nebo kusy lávy bych spíš nedoporučoval . Láďa Kotál výše, už to vytvoření dobře popsal ,tak jen snad, že je dobré začínat od mladších rostlin se slabými a dlouhými kořeny, které se na kámen lépe namontují a jak časem zesílí kámen pevně obepnou, a druhá poznámečka - alespoň u mě to bohužel nejde tak rychle...
Pro úplnost informace - v klasickém provedení je několik stylů s kameny - rostlina rostoucí někde " v hnízdě "- na kameni , a rostlina obepínající kámen nebo rostoucí z boku, v provrtaném naříznutém nebo z dílů složeném kameni, s kořeny v misce, + některé modernější s použitím keramiky místo kamene, kamenů skládaných do ležatých či stojících vrstev, nebo i zcela nově vytvořených sochaři - kameníky - třeba z pískovce udělané malé "Prachovské skály u Jardy Pišla" - a budou asi ještě i další možnosti...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Compel Lubomír » 09 led 2010, 20:39

Chlapci mám trochu zkušeností s kameny opískovanými. Mám jich pár doma . Mamka si je dala dokonce do stěny a nikdo ji je nesmí ochmatávat.
Kdysi jsem pískoval a tak jsem je opravdu dělal osobně. Čaj Luboš
Přílohy
DSC00525.JPG
DSC00525.JPG (75.48 KiB) Zobrazeno 2491 krát
DSC00527.JPG
DSC00527.JPG (79.24 KiB) Zobrazeno 2495 krát
DSC00526.JPG
DSC00526.JPG (70.06 KiB) Zobrazeno 2499 krát
kámen.jpg
šipky označují vypískované misky do kterých se dá i cokoli zasadit
kámen.jpg (65.39 KiB) Zobrazeno 2486 krát
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Martin Iša » 09 led 2010, 21:41

To je zajímavý nápad. :jedna: A jaké druhy kamene si zkoušel pískovat?
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Strom na kameni

Příspěvekod Jiří Svačina » 10 led 2010, 00:45

Jó tak k tomu kdyby měl někdo přístup, a uměl , tak může vyrobit na co si vzpomenete. Kdysi dávno když ještě nebyly k dostání keramické misky jeden pán v Brně vyráběl pískované,a i všelijaké děravé kameny...Tehdy tvrdil, že nejlépe se mu pracuje s žulou. Pro osazování by se hodily tmavé a dostatečně tvrdé - dlouhodobě odolné kameny - nahrubo z lomu a dokončené pískováním...Dělají je asiati, ale dovozy jsou dost drahé a navíc oni si občas pomáhají lepidly - i betonem, nebo opracovávají umělý kámen, dejte si při nákupu pozor...
A jemným pískováním lze někdy krásně opracovat i mrtvé dřevo stromů...
Jiří Svačina - www.bonsai.cz
Uživatelský avatar
Jiří Svačina
 
Příspěvky: 679
Registrován: 06 úno 2009, 19:44
Bydliště: Zastávka u Brna

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků