Zesílení kmene

Vše, kdo jak co

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod bonsai4 » 15 zář 2009, 13:58

....pri podrobnejšom preskúmaní svojho pokusu som usúdil že pokus sa nepodaril :(
....hrab sa rozpadol na jednotlivé rastlinky :(
....javory zrástli iba v časti priškrtenia drôtom kde sa vytvorila poriadna jazva :shock:
P9150005.JPG
hrab
P9150005.JPG (133.57 KiB) Zobrazeno 2406 krát
P9150014.JPG
javor 1
P9150014.JPG (119.09 KiB) Zobrazeno 2409 krát
P9150017.JPG
javor2


na budúce budem múdrejší (možno) :)
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod vopat » 15 zář 2009, 21:38

Ahoj, to svázání kmínků je asi lepší roubovací páskou, která se postupně roztahuje a hlavně to chce kontrolovat častěji. Ty habry chtěli ještě asi trochu více času. Jo, chybama se učíme všichni, ale jak už jsem tu četl - času dost. Tak experimentovat dále :jedna: .
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Pavel Šimsa » 16 zář 2009, 09:06

Říká se tomu z nouze ctnost, ale z těch javorů by mohl být zajímavý trsík. Určitě by na jaře zakořenil z toho zaškrcení. Když mu pomůžeš, ono je to skoro nahřížené už teď.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Pavel Š. » 16 zář 2009, 10:10

Přesně jak píše vopat, roubovací páska, juta, mikroten, zkrátka co nejširší proužek, aby byl tlak na kůru co nejmenší a stáhnout to na delším úseku (třeba 5cm a víc) ne na jednom místě. Promiň, ale stáhnout to jedním drátem by mě asi nenapadlo, tam se tenhle výsledek dal čekat. Dělal jsem stejný pokus s fíkusem a i přes častou kontrolu a stažení roubovací páskou se mi to trošku zařízlo. Až bude v nějaké lepší misce dodám foto.
Pavel Š.
 
Příspěvky: 642
Registrován: 20 črc 2009, 11:26
člen ČBA: ne

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod bonsai4 » 17 zář 2009, 12:31

.....priznávam (bez mučenia) :lol: ....tento pokus som odflákol na 100 percent :cry: ....kmienky boli obviazané páskou a ten drôt tam mal ostať iba na krátky čas, ale čo sa nestalo....začali zteplovať barák....tak som musel všetko vysťahovať do záhrady (ale nie mojej) a tu je pes zakopaný....nemohol som robiť nič iba to najnutnejšie .....v podstate celý rok žiadna starostlivosť....ale teraz už dúfam bude lepšie ;).....javory som zasadil do črepníkov a budem čakať čo z toho vznikne.........
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Milena » 24 zář 2009, 09:50

Ahojte, pánové (nebo kluci?), mám jaksi volnou chvilku, tak procházím vše od začátku, abych věděla, co tady vše mohu očekávat. A hned při prvních příspěvcích jsem se s chutí zasmála, neboť píchat lipku šídlem, to je síla. Pominu jakýsi dvojsmysl-připodobnění... Ne, vážně, tento odborný zásah má nápomoci ztloustnutí kmene?
Dále mohu dodat mou zkušenost: Lipky mi po celkovém, ani částečném odlistění znovu nikdy neobrazily. Od jara mají stále jen naběhlé pupeny - tedy žíjí, či živoří, ale lupen nevyrašil ani jediný.Omluvte, že nepoužívám cizí slova, to "defoliace" bych mohla poplést s "deflorací" a jsme zase v jiné oblasti činnosti. ALe to jen pro zasmání, jak si vaše slova může "překládat" žena (i když v letech).
:roll:
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Martin Iša » 24 zář 2009, 10:00

Vítám vás na foru, vypadá to , že se tu utvoří dámská buňka. :jedna: Samozřejmě kluci, jak jinak. ;) Co se týká toho píchání, mělo by to opravdu pomoct, protože zjednodušeně řečeno při zavalování ran se utvoří kalus a tím by dané místo mělo zesílit.Ale dělal jsem to letos prvně na zkoušku - uvidíme. :) A co se týče té defoliace, někde bude problém, páč Lípa obráží po ostřihání dobře.Ovšem, musí být v kondici a defoliovat ve vhodnou dobu. :)
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 24 zář 2009, 10:29

Musím říci Mileno máš opravdu zajímavé myšlenky(přiznávám musel jsem si zjistit tu defloraci) :lol: .
Opravdu odlehčují situaci. :clap:
Jinak s tvojí lipkou je to jednoduché nahnojit a na plné slunce.
Pokud stromek byl zdravý a správně zakořeněný před odlistěním tak nemá důvod neprorašit.
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Jarda Marek » 24 zář 2009, 19:59

Též Tě vítám na fóru Mileno no a jen bych dodal střihal jsem všechny dvě lipky co mám letos dvakrát a bez problému prorašily, na plném slunci a nechat řapíky. :jedna: Omlouvám se za tykání, ale je to takové domáčtější. :oops:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Zesílení kmene

Příspěvekod Petr Syrový » 04 říj 2009, 21:49

Honza Zatřepálek píše:Musím říci Mileno máš opravdu zajímavé myšlenky(přiznávám musel jsem si zjistit tu defloraci) :lol: .
Opravdu odlehčují situaci. :clap:
Jinak s tvojí lipkou je to jednoduché nahnojit a na plné slunce.
Pokud stromek byl zdravý a správně zakořeněný před odlistěním tak nemá důvod neprorašit.

No ale až na jaře ted už je trošku pozdě!
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků