Igelit ?

Vše, kdo jak co

Igelit ?

Příspěvekod vjačo » 21 dub 2019, 16:59

Zdar všem,
tak mě napadlo v souvislosti s čerstvě kopnutými yamadori jestli by nebylo dobré po zasazení do pěstební nádoby převléknout přes celou rostlinu včetně misky např. průhledný igelitový pytel. Do něj udělat hodně dírek (větrání). Zvýšil bych tím vzdušnou vlhkost kolem rostliny což by bylo asi prospěšné.
Co vy na to ?
vjačo
vjačo
 
Příspěvky: 154
Registrován: 25 čer 2011, 19:15
Bydliště: Kunčice pod Ondřejníkem

Re: Igelit ?

Příspěvekod Martin Cigánik » 24 dub 2019, 11:21

Dělá se to relativně běžně. Akorát se používá černý pytel a nedělají se vůbec žádné díry. Taky to používám. Celkem to funguje...
Martin Cigánik
 
Příspěvky: 286
Registrován: 03 črc 2009, 22:08
Bydliště: Vsetín

Re: Igelit ?

Příspěvekod Vladimír Touš » 26 dub 2019, 14:04

Pokud má již rostlina listy - použiji průhledný vak/pytel. Nádobu s rostlinou pokryju mechem a vnitřek pravidelně rosím dle potřeby - pořád mám vnitřek obalu lehce orosený.
Větrání /otvory pomohou odvést přílišnou teplotu. Já je sice nemám, ale nevidím v tom problém, pokud udržíš vlhkost.

Rostlina bez listí- cíl: podpora prorašení spících pupenů - černý pytel a umístit na plné slunce. I v tomto případě je nutné rosit. V Anglii nazývají tuto metodu sweating - pocení...
V obalu rostlinu ponechám po určitou dobu i po prorašení nových lístků. Nemám přesnější návod 8-) Následně rostlinu umístím na stanoviště kryté stínovkou s možností pravidelného rosení - udržování vyšší vzdušné vlhkosti. Na plné slunce ji dám opravdu až po postupném přivyknutí.

PS.
Je docela možné, že to dělám uplně blbě 8-)
Vláďa
Vladimír Touš
 
Příspěvky: 284
Registrován: 16 zář 2015, 08:41
Bydliště: Praha-západ

Re: Igelit ?

Příspěvekod David Kolis » 28 dub 2019, 07:57

Při kopání jsem to ještě nepoužil,ale používám to někdy po přesazení (do průhledného pytle) a to v případě když na rostlině vidím že jí to přesazení moc nechutná.
David Kolis
 
Příspěvky: 757
Registrován: 17 bře 2016, 14:13


Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron