Použití glukózy

Vše, kdo jak co

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Martin Iša » 12 bře 2011, 12:59

Kdysi mi vyprávěla jedna zahradnice, že zalévali šeříky vodou s cukrem, aby rozkvetly 9.května na oslavy :think:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Petr Čaněk » 12 bře 2011, 20:58

Jarek Servus píše:Děkuju za obrázek, ale kanji ani hiragamu nepřečtu, a údaje na boku nerozeznám.

Tak jsem si procvičil Japonštinu a překvapivě :D tam je napsáno Glukóza - Hroznový cukr :D :D :D
Přílohy
IMG_0540 (2).jpg
Petr
Petr Čaněk
 
Příspěvky: 27
Registrován: 31 pro 2010, 09:19
Bydliště: Drahelčice, okr. Praha-západ

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jarek Servus » 13 bře 2011, 20:31

Koncentrace by tam někde nebyla? No spíš asi na boku, kde se nedá rozeznat, nebo snad v tom červeném pruhu, kde je napravo 500g.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jan Kalivoda » 13 bře 2011, 21:30

Dobrý večer,
myslím, že není problém, ale pokud to chcete zkusit vemte pár zkušebních rostlin, ne kvalitních bonsají, (dobrá kontrolní rostlina je hlávkový salát) a začněte s koncentrací kolem 0.5 % a po 14 dnech zvyšujte koncentraci a uvidíte, takhle podobně se to provádí i ve světě v labácích, kde se testují i jiné "věci" a nemyslím jen přípravky na ochranu rostlin. Nevím co to Jarek, jaké koncentrace jsou dostupné, možná že jsem něco přehlédl, ale já bych začal od té, jak piši výše, od té nejnižší.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Petr Čaněk » 13 bře 2011, 22:42

Jarek Servus píše:Koncentrace by tam někde nebyla? No spíš asi na boku, kde se nedá rozeznat, nebo snad v tom červeném pruhu, kde je napravo 500g.

Chtělo by to detail toho červanýho pruhu (teda jen těch kandži znaků) můžu to pak zkusit.
Petr
Petr Čaněk
 
Příspěvky: 27
Registrován: 31 pro 2010, 09:19
Bydliště: Drahelčice, okr. Praha-západ

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Josef Malimánek » 14 bře 2011, 01:53

Tak jsem ještě přifotil ten červený pruh. Lepší to už neudělám.
Ale asi skutečně nejlepší je, jak píše Honza, postupně vyzkoušet koncentrace od nejnižších hodnot a postupně přidávat.
Přílohy
IMG_0545.jpg
IMG_0545.jpg (131.92 KiB) Zobrazeno 3162 krát
Zdraví Josef
Uživatelský avatar
Josef Malimánek
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 úno 2009, 01:25
Bydliště: 39161 Opařany

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jarek Servus » 14 bře 2011, 17:42

Jan Kalivoda píše:Dobrý večer,
myslím, že není problém, ale pokud to chcete zkusit vemte pár zkušebních rostlin, ne kvalitních bonsají, (dobrá kontrolní rostlina je hlávkový salát) a začněte s koncentrací kolem 0.5 % a po 14 dnech zvyšujte koncentraci a uvidíte, takhle podobně se to provádí i ve světě v labácích, kde se testují i jiné "věci" a nemyslím jen přípravky na ochranu rostlin. Nevím co to Jarek, jaké koncentrace jsou dostupné, možná že jsem něco přehlédl, ale já bych začal od té, jak piši výše, od té nejnižší.
Zdraví Jan K.

Doistupné jako volně prodejné roztoky u nás nejsou, stejně by byly zbytečně drahé, na co taky sterilní roztok, když příjde do substrátu. Vezměte glukopur 250g balení za 24 Kč, z toho uděláte 50 litrů 0,5%ního roztoku (5g na 1 litr). Co nespotřebujete na stromy, to si můžete dát do čaje nebo do kafe.
Honzo děkuji za informace
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Petr Čaněk » 14 bře 2011, 20:50

Josef Malimánek píše:Tak jsem ještě přifotil ten červený pruh. Lepší to už neudělám.
Ale asi skutečně nejlepší je, jak píše Honza, postupně vyzkoušet koncentrace od nejnižších hodnot a postupně přidávat.

První dva znaky před jedničkou znamenají "domácí produkt", ten poslední jsem nerozluštil. :(

Ještě na tom prvním obrázku je písmeno D a za ním v závorce znak +, což je číslovka deset. :) Ale co to znamená, toť otázka :D :D
Petr
Petr Čaněk
 
Příspěvky: 27
Registrován: 31 pro 2010, 09:19
Bydliště: Drahelčice, okr. Praha-západ

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Josef Malimánek » 15 bře 2011, 02:08

Jarek Servus píše:
Jan Kalivoda píše:Dobrý večer,
myslím, že není problém, ale pokud to chcete zkusit vemte pár zkušebních rostlin, ne kvalitních bonsají, (dobrá kontrolní rostlina je hlávkový salát) a začněte s koncentrací kolem 0.5 % a po 14 dnech zvyšujte koncentraci a uvidíte, takhle podobně se to provádí i ve světě v labácích, kde se testují i jiné "věci" a nemyslím jen přípravky na ochranu rostlin. Nevím co to Jarek, jaké koncentrace jsou dostupné, možná že jsem něco přehlédl, ale já bych začal od té, jak piši výše, od té nejnižší.
Zdraví Jan K.

Doistupné jako volně prodejné roztoky u nás nejsou, stejně by byly zbytečně drahé, na co taky sterilní roztok, když příjde do substrátu. Vezměte glukopur 250g balení za 24 Kč, z toho uděláte 50 litrů 0,5%ního roztoku (5g na 1 litr). Co nespotřebujete na stromy, to si můžete dát do čaje nebo do kafe.
Honzo děkuji za informace


Souhlasím, Glukopur jsem si koupil hned po přečtení článku. Jen jsem si myslel, když budu znát příslušnou koncentraci, nebudu muset laborovat s jejím určením (alespoň přibližně) a vyhnu se případnému ohrožení rostlin. Jarku i ostatní, dík za snahu.
Zdraví Josef
Uživatelský avatar
Josef Malimánek
 
Příspěvky: 51
Registrován: 19 úno 2009, 01:25
Bydliště: 39161 Opařany

Re: Použití glukózy

Příspěvekod Jaro MAŇÁK » 28 bře 2011, 21:09

Ahojte
dnes som bol u známeho a aha čo som zohnal, je to síce na predpis, ale po záruke, aj tak by to vyliali, tak som si to vyprosil.
Nemá to síce označenie D glukóza ale na SK sa to označuje G glukóza. Má 250 ml a označenie G5. Vyrábajú ešte G10, G20 a G40. Ak by som mohol poprosiť Jarka, aby skúsil vypočítať pomer riedenia. Myslím, že by to nemal byť problém zohnať, ak poprosíte dákeho záchranára alebo lekárnika čo to majú po záruke. ( Za opýtanie nič nedáte).
Přílohy
Infuzia4.jpg
G5 glukózová infúzia 250 ml
Infuzia4.jpg (124.78 KiB) Zobrazeno 2932 krát
S pozdravom Jaro Maňák
Jaro MAŇÁK
 
Příspěvky: 30
Registrován: 08 bře 2009, 14:59
Bydliště: Zvolen
člen ČBA: nie

PředchozíDalší

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron