Přezimování na balkoně?

Vše, kdo jak co

Přezimování na balkoně?

Příspěvekod jose » 22 říj 2010, 20:20

Zdravím,
můžete mi prosím někdo napsat jaké zkušenosti a jaké postupy máte pro přezimování rostlin na balkóně (lodžii)? Jde o tis, habr, jalovce - všechno "malikatý" shohiny...
Děkuju moc, Pepa V.
Uživatelský avatar
jose
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 zář 2009, 09:22
Bydliště: Žatec a Kolínsko

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Compel Lubomír » 22 říj 2010, 20:37

jose, loni jsem zimoval na JV balkoně v papírový krabici. Znáš je, takový ze silnější lepenky. Chtěl jsm to ješt něčím přikrýt ale to jsem neudělal. Nad kytkama bylo ještě tak 15 cm místo. Nefoukalo na ně. Zimoval jsem lípu, hloh,javor, kaštan, mochnu a krom kaštanu jede všecho. Pak mám ještě jeden větší kaštan a tomu sem misku zabalil do molitanu, jede taky, tak to letos všechno zopakuji. Jo a pokud nemrzlo tak jsem to vše zkontroloval, podle potřeby zalil. Během zimy ale max. asi třikrát. Čaj Luboš
777 207 657
lcvcar@seznam.cz
Čaj Luboš
Uživatelský avatar
Compel Lubomír
 
Příspěvky: 1034
Registrován: 26 črc 2009, 16:13
Bydliště: Velemín

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod vopat » 22 říj 2010, 21:57

Zimování na lodžii jsem dřív také zkoušel a vždy záleželo, jak byl velký mráz koncem ledna a v únoru. Zkoušel jsem různé balení, přikrývání, zalévání atd., ale když byl holomráz a mrzlo dlouho, tak to byla vždycky loterie. Základem je to, aby na stromky nesvítilo sluníčko. Časem jsem přišel na to, že je jednodušší stromky k někomu odvézt na zahradu a zahrabat do záhonu - a celou zimu na ně nesáhneš. Dnes mám zahradu svojí a zimuju pořád stejně. Stromky zapouštím do záhonu a všechno je v pohodě.
Vláďa Vopat
Uživatelský avatar
vopat
 
Příspěvky: 371
Registrován: 08 zář 2009, 22:33
Bydliště: Ústí nad Labem
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod bonsai4 » 23 říj 2010, 07:47

skús to asi takto:
PB050002.JPG
zimovanie 2009-2010
PB050002.JPG (108.86 KiB) Zobrazeno 3581 krát

:D
Uživatelský avatar
bonsai4
 
Příspěvky: 169
Registrován: 06 úno 2009, 17:22
Bydliště: Detva

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Jan Adámek » 25 říj 2010, 09:49

No, limba naše i sibiřská, aristata, lesnice, starší Armandova, banksovka, smrček východní a naše jilmy na pražské západní lodžii vydrží bez ochrany přímo na zábradlí. Šeříček Meyerův a drobnokvětou borovici dávám raději na parapet k oknu, kde je přeci jen tepleji a nefučí tam. Přes zimu občas omlžuji, tak 1 - 2x týdně, když nemrzne, zaleju.

Kdysi jsem zkoušel buk - nepřežil, vejmutovku - nepřežila, habr - přežil. Rozhodně je klima na balkoně dost drsné.
Jan Adámek
 
Příspěvky: 437
Registrován: 10 zář 2009, 10:01

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod kuncarladislav » 28 říj 2010, 20:17

José jehličnany musí mít přístup světla.Takže jak píše Luboš klidně krabice ale bez deklu.
kuncarladislav
 
Příspěvky: 338
Registrován: 19 čer 2009, 15:05

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Vajs » 30 říj 2010, 13:53

vopat píše:Zimování na lodžii jsem dřív také zkoušel a vždy záleželo, jak byl velký mráz koncem ledna a v únoru. Zkoušel jsem různé balení, přikrývání, zalévání atd., ale když byl holomráz a mrzlo dlouho, tak to byla vždycky loterie. Základem je to, aby na stromky nesvítilo sluníčko. Časem jsem přišel na to, že je jednodušší stromky k někomu odvézt na zahradu a zahrabat do záhonu - a celou zimu na ně nesáhneš. Dnes mám zahradu svojí a zimuju pořád stejně. Stromky zapouštím do záhonu a všechno je v pohodě.


Můžu mít "hloupej" dotaz? Dáváte je do záhonu asi bez misky, že? Spíše do stínu nebo na sluné místo...mám zahradu kde je jižní svah.......
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Iša » 30 říj 2010, 19:13

Já už sice zimuji volně, v závětří a minimum slunce.Ale co jsem zimovával v záhonu, tak jsem stromky dával do záhonu v miskách , navlíknuté do dámských punčoch. ;) Výhoda-akadama byla na jaře čistá. ;) Misky musí být samozřejmě mrazuvzdorné.Na to slunce pozor, hlavně v předjaří.Radši zastínit. :jedna:
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Vajs » 31 říj 2010, 19:33

Myslíte, že by se dalo zazimovat v tomto boxu na balkóně? Mám pár "vykopávek" Yamadori Buk lesní, smrk ztepilý......měl bych ještě asi stromky něčím v tom boxu obehnat (zasypat)? Co se Vám nejvíce osvědčilo?
Uživatelský avatar
Martin Vajs
 
Příspěvky: 487
Registrován: 30 říj 2010, 12:25
člen ČBA: ano

Re: Přezimování na balkoně?

Příspěvekod Martin Iša » 31 říj 2010, 20:21

Jak jsem psal výše, měl jsi to dát do záhonu hned, pokud máš možnost.A buk a smrk nejni zrovna pro začátečníka nejvhodnější materiál. ;) To všechno přijde časem. ;) Když to dáš do té bedýnky, nic tím nezkazíš. :jedna: Zasypat sněhem. ;) Pokud bude. ;) Substrát udržovat mírně vlhký.
Nikdy nesoupeř s blbcem.
Stáhne Tě na svou úroveň a tam tě převálcuje svými zkušenostmi.




775 164 435 martin.isa@seznam.cz
Martin Iša
 
Příspěvky: 3778
Registrován: 03 bře 2009, 17:28
Bydliště: Kaplice
člen ČBA: ano

Další

Zpět na Jak to dělám já.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků