Jabloň Sieboldova

Jabloň Sieboldova

Příspěvekod Stenly » 02 kvě 2020, 06:42

Zdravím všechny ve spolek. Mám již 7 let tuto jabloň, ale ještě ani nekvetla. Máte někdo zkušenosti jak s ní pracovat? Minulé roky jsem ji stříhal a letos jsem si řekl, že ji nechám obrůst. Nevím co je pro ni lepší. :think:
Přílohy
Jabloň Sieboldova.JPG
Jabloň Sieboldova.JPG (159.86 KiB) Zobrazeno 1435 krát
Úspěch si žádá mnoho obětí, ale kde je vzít???
Uživatelský avatar
Stenly
 
Příspěvky: 60
Registrován: 27 kvě 2014, 18:49
Bydliště: Nivnice

Re: Jabloň Sieboldova

Příspěvekod Jan Kalivoda » 03 kvě 2020, 12:58

Dobrý den, pravděpodobně je to asi semenáč a ty tvetou až od +- 9 roku, jinak roubovance nebo řízkovance kvetou nejpozději 3 rokem. Jinak se mi zdá podle fotky, že je ta levá půlka kmene jakási divná ošetřit celý strom fungy i insekta . Trochu bych ji mimo terminálu zkrátil, je dost vysoukaná. A hlavně řádně hnojit NPK + stopové prvky.
Zdraví Jan K.
Uživatelský avatar
Jan Kalivoda
 
Příspěvky: 309
Registrován: 01 bře 2009, 15:30
Bydliště: Želatovice 125, okr. Přerov
člen ČBA: ne

Re: Jabloň Sieboldova

Příspěvekod Stenly » 03 kvě 2020, 17:22

Děkuji za radu. Kmen je z části bez kůry. Už jsem ho v minulosti ošetřil bělidlem, ale budu to muset zopakovat. Jinak proti fungám a potvůrkám stříkám. Letos možná omrzla. :think: Tak budu ještě čekat. Třeba zakvete. A zakrátím ji.
Úspěch si žádá mnoho obětí, ale kde je vzít???
Uživatelský avatar
Stenly
 
Příspěvky: 60
Registrován: 27 kvě 2014, 18:49
Bydliště: Nivnice

Re: Jabloň Sieboldova

Příspěvekod mjansto@centrum.cz » 07 kvě 2020, 08:22

Ahoj, asi nemohu moc radit, neboť jsem jen greenhorn, ale mohu napsat, jak by jsem postupoval já v případě tohoto stromku. Myslím, že květy v této fázi vývoje nejsou žádoucí, neboť strom značně vysiluji. Tento strom dle mého potřebuje investovat energii do obroštu a vytvoření jemného větvení. A květy časem také přijdou, jako odměna za tvou péči.
mjansto@centrum.cz
 
Příspěvky: 14
Registrován: 11 kvě 2011, 13:26
Bydliště: Litoměřice


Zpět na Jabloň (Malus)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron