Letnění pokojovek

Letnění pokojovek

Příspěvekod Luděk Rohovský » 02 bře 2009, 20:59

Zajímaly by mě, vaše zkušenosti s letněním pokojovek. Loni jsem s úspěchem letnil ulmusy, pokojový jalovec a klasické benjamíny. Zkoušeli jste někdo Carmonu (čaj fuki), Serrisu, Ilex (cesmínu) nebo Sagerécii čajovou?
Luděk Rohovský
 
Příspěvky: 321
Registrován: 23 úno 2009, 17:52
Bydliště: Brno

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Milan Vohnout » 02 bře 2009, 21:22

Jestli se dá nazvat i letnění na venkovním okenním parapetu. Sagerécie na plném slunci ano a doporučuji, aby během dne prošla stínem. Jinak paráda, nové výhonky jsou pěkně červené a nové listy o něco tvrdší než v bytě. Jen spotřebuje hodně a hodně vody a denně rosit na večer. Ostatní nevlastním tak nevím. :cry:
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Jarda Marek » 02 bře 2009, 21:50

Takže Luďku měl sem Serrisu, letnění na slunci, zhruba od půl dvanácté do dvou byla za zástěnou z rákosu, kvetla a jela dobře ráno zalít večer opět v září sem jí dal do bytu a snížil zálivku začala schnout a už sem ji nezachránil. Nevím co se stalo, ale už ji nechci naštěstí sem ji dostal a byla to taková ta průmyslovka ze super hyper. Tam odsut už nechci opravdu nic co se týká bonsají. Tolik moje zkušenost :cry: :roll:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Milan Vohnout » 02 bře 2009, 22:08

Jardo, sice jsem ji nikdy nepěstoval ale co vím od druhých, není zrovna lehké ji pěstovat přes zimu. Tím myšleno provádění zálivky.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Mirek Halatin » 02 bře 2009, 22:24

Na serrisu přez zimu dávám igelitový pytlík pro zvýšení vzdušné vlhkosti. Očividně jí to svědčí, ale léto je pro ni léto...
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod mirecc » 02 bře 2009, 22:33

Pardon ten mekčen som odoslal omilom. No mne tiež serrisa v zime odyšla. škoda že s tým sáčkom niekto neprišiel skor.
Miro Malych
mirecc
 
Příspěvky: 78
Registrován: 07 úno 2009, 00:35
Bydliště: okr.Trenčín, SR

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Milan Vohnout » 03 bře 2009, 18:29

Mirku fakt dobrý nápad a řekl bych klidně, že nejen pro serrisu. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Mirek Halatin » 03 bře 2009, 19:19

No k serrise jsem se tady už myslím někde zmiňoval. Když je přes zimu v málo propustném substrátu tak se strašně špatně hlídá zálivka. Já to vyřešil antukou s dílem substrátu a plně automatizovanou zálivkou v podobě péče mé maminky :) .
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Ladislav Kotál » 03 bře 2009, 19:29

Serrisu jsem úspěšně zabil mou kvalitní péčí v začátcích. Jednalo se o komerční stromeček za 190.-.Nikdy už jsem žádnou podobnou malou rostlinu nekoupil,protože si myslím, že čím menší, tím větší péči stromek vyžaduje.Proto jsem si pořídil Fikus retusu,buxus,fikus panda,vše hruba 50-80 cm velké a je po problémech.Jediný malý stromek asi 25 cm vysoký je kamenný tis,který jsem po několikaletém pěstování dokázal přinutit,že dělá co chci :D ,ale stejně si chci pořídit zase velký. :P Obdivuji vás pokojovkáře,že vám to roste :shock: :o
„Věnuj se věcem, které můžeš změnit. Co změnit nemůžeš, na to neplýtvej časem ani energií.“
Uživatelský avatar
Ladislav Kotál
 
Příspěvky: 4195
Registrován: 02 úno 2009, 08:14
Bydliště: Útušice u Plzně
člen ČBA: ano

Re: Letnění pokojovek

Příspěvekod Mirek Halatin » 03 bře 2009, 19:38

Nesmíš jim dát na výběr Láďo :lol: ;) .... ne vážně, zrovna ta zmiňovaná serrisa mi už jednou prakticky totálně chcípla a znovu nasadila. Prostě se nevzdát. :) Fotka před chcípnutím.
Přílohy
Kopie - HPIM3971.JPG
:-)
Kopie - HPIM3971.JPG (134.14 KiB) Zobrazeno 3852 krát
Mirek Halatin
 
Příspěvky: 220
Registrován: 13 úno 2009, 12:19

Další

Zpět na Co ? Jak ? Kdy ? Proč? (pokojovky)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron