Šlapáky do zahrady

Re: Břidlice - úprava

Příspěvekod Míra Z » 20 úno 2010, 01:45

Petře díky za pozvání.Do liberce by to byl kousek....Ty šlapáky tam budou spíš plnit estetický charakter než učelný.
Kdybych našel jiný kámen v okolí tak bych se taky nebránil :D ale to asi těžko :(
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Břidlice - úprava

Příspěvekod Petr Syrový » 20 úno 2010, 15:06

Na šlapáky bych se nebál použít opuku.Nevýhoda u ní je že většinou je moc světlá.Loni jsem z ní stavěl tarasy a už tolik v tý zahradě nesvítí.Ale jak jsem psal trvalo to rok.
Uživatelský avatar
Petr Syrový
 
Příspěvky: 551
Registrován: 04 úno 2009, 21:33
Bydliště: Praha 6 Liboc 16100

Šlapáky do zahrady

Příspěvekod Milena » 22 úno 2010, 12:14

Bury, ty dřevěné koláče máš naskládané do betonu nebo je to hlína? To se mi líbí ze všech nápadů nejvíc. Kdysi jsem chtěla chodníky a taras z pražců a než jsem je stačila sehnat, došlo mi, jakým sajrajtem jsou napuštěné, takže nenene. Pro břidlici jsem chtěla zajet do Břidličné u nás na Moravě (blízko Rýmařova, Bruntálu), ale zůstalo jen u přání. Zdá se mi pevná, sama od sebe se neloupe a podle toho, že se dává jako krytina na střechy, bych řekla, že je velmi trvanlivá - desítky let. Ale určitě je kluzká.
Milena
Milena
 
Příspěvky: 424
Registrován: 23 zář 2009, 16:39
Bydliště: Prostějov Domamyslice
člen ČBA: ano

Re: Břidlice - úprava

Příspěvekod Jakub Malcharek » 22 úno 2010, 13:25

Z vlastní zkušenosti musím napsat, že ty dřevěné koláče jsou docela dost kluzké. Máme je jako šlapáky ve voliérách u papoušků a klouže to hodně, a pořád, ne jen když zaprší.Ale možná bude taky problém v tom že je okolo tráva a více se tam drží vlhkost.
Jakub
Jakub Malcharek
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19 srp 2009, 16:15
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj
člen ČBA: ne

Re: Břidlice - úprava

Příspěvekod Bury76 » 22 úno 2010, 16:12

Mileno ty dřevěné koláče ukládám da štěrku aby dobře odtékala voda ,mezery jsou vysypané pískem co se používá na zámkovku ale asi jde použít jakýkoliv.Kubo kluzké nejsou, používám Dub, pokud zaprší tak klouže přece i tráva, běhaj mi tam za mokra děti a žádnemu to neklouže, jestli náhodou nemáž použity Buk,ten klouže a brzy trouchniví.
Uživatelský avatar
Bury76
 
Příspěvky: 358
Registrován: 01 říj 2009, 19:28
Bydliště: Děčín tel.739468413
člen ČBA: ano

Re: Břidlice - úprava

Příspěvekod Jakub Malcharek » 22 úno 2010, 22:03

Je to myslím třešeň. Když je trochu více vlhko tak to klouže pořádně. Ale asi to bude fakt tím, že je kolem tráva a chytá to vlhkost, ten povrch je často takový hladký, mazlavý.
Jakub
Jakub Malcharek
 
Příspěvky: 95
Registrován: 19 srp 2009, 16:15
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj
člen ČBA: ne

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron