Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Přísně vzpřímený
0
Žádná hlasování
Volně vzpřímený
9
38%
Styl ve vichřici
2
8%
Kaskáda a polokaskáda
5
21%
Strom literátů nebo vědců
2
8%
Drak,koště
0
Žádná hlasování
Nakloněný strom
2
8%
Strom na kameni nebo v kameni
3
13%
Kořenový strom
1
4%
Saikei,bonkei
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů : 24

Re: Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Příspěvekod pavel.benes.123 » 08 říj 2009, 17:38

Jarda Marek píše:Nehlasuji též, jen přiložím obrázek (který jsem kdysi kdesi ztáhnul ) k Honzovému příspěvku a větě, a cituji:


Je to spíše takový katalog přírodních tvarů.Které v přírodě vznikají za určitých podmínek(sesuvy půdy,stálý silný vítr,řez člověka atd.
styly.jpg


Pěknej obrázek :jedna:
pavel.benes.123
 
Příspěvky: 53
Registrován: 28 čer 2009, 14:47
Bydliště: Varnsdorf

Re: Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Příspěvekod tomikzlesa » 08 říj 2009, 18:12

ladafai píše:
tomikzlesa píše:Za sebe zastávám myšlenku, že strom by měl vycházet z jeho pěstitele, a že nějaký asiati určili nějáké styly či pravidla mě nechává úplně chladným. Moje stromy sou prostě moje.. ;)
Všeobecně se dá ale říct že nemusím polo-kaskády...

No myslím,že ty styly jsou jen vodítkem.Vycházejí s dlouho dobého pozorování rostlin v přírodě!A ty Tomíku děláš moc hezké stromky a to vodítko tě tomu dosti pomáhá!Spíš si myslím,že jsi chtěl napsat něco v tom smyslu,že se ti líbí většina stromů.A plně s tebou suhlasím,že strom má vycházet z jeho pěstitele! :jedna:



jojo vodítko je hezký slovo :D a ty styly pro mě samozřejmě vodítkem jsou, ale někdo ty styly považuje za vzor a to je podle mě rozdíl :think:
Uživatelský avatar
tomikzlesa
 
Příspěvky: 1094
Registrován: 04 bře 2009, 09:45

Re: Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Příspěvekod Lada Fabián » 08 říj 2009, 19:01

tomikzlesa píše:
ladafai píše:
tomikzlesa píše:Za sebe zastávám myšlenku, že strom by měl vycházet z jeho pěstitele, a že nějaký asiati určili nějáké styly či pravidla mě nechává úplně chladným. Moje stromy sou prostě moje.. ;)
Všeobecně se dá ale říct že nemusím polo-kaskády...

No myslím,že ty styly jsou jen vodítkem.Vycházejí s dlouho dobého pozorování rostlin v přírodě!A ty Tomíku děláš moc hezké stromky a to vodítko tě tomu dosti pomáhá!Spíš si myslím,že jsi chtěl napsat něco v tom smyslu,že se ti líbí většina stromů.A plně s tebou suhlasím,že strom má vycházet z jeho pěstitele! :jedna:



jojo vodítko je hezký slovo :D a ty styly pro mě samozřejmě vodítkem jsou, ale někdo ty styly považuje za vzor a to je podle mě rozdíl :think:

Jasný tak nějak jsem to měl na mysli! :lol: :lol:Každá rostlina by měla mít svého ducha a kouzlo.
Lád'a Fabi
tel.607630363
Žij tak jako by dnešek byl tvým posledním dnem!
Uživatelský avatar
Lada Fabián
 
Příspěvky: 672
Registrován: 08 úno 2009, 14:19
Bydliště: Kousek od Klatov
člen ČBA: ne

Re: Jaký styl se vám nejvíce líbí???

Příspěvekod Jarda Marek » 08 říj 2009, 19:23

Pro ladafai: :clap:
Osvojte si základy své práce, jedině tak se můžete stát skutečnými mistry.
Ať nám rostou. Jarda.
bonsai-greenhorn@email.cz
Uživatelský avatar
Jarda Marek
 
Příspěvky: 4269
Registrován: 01 úno 2009, 10:35
Bydliště: okres Litoměřice
člen ČBA: ano

Předchozí

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků