Bonsajová školka

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Míra Z » 04 říj 2009, 22:12

Slušný plantáže :shock:
Miroslav Znamenáček
Uživatelský avatar
Míra Z
 
Příspěvky: 1840
Registrován: 03 úno 2009, 22:55
Bydliště: u Brandýsa nad Labem
člen ČBA: ne

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Robert Černý » 05 říj 2009, 00:01

petradelt píše:Myslím při troše snahy že by se z toho šuntu něco vybrat dalo,
jenom kdyby mě tam na odpoledne pustily, a nechtěli nic platit :lol:
Petr z New Bubu


Moje řeč.
Robert Černý

skype: robert.cer
bobo.c@seznam.cz
Uživatelský avatar
Robert Černý
 
Příspěvky: 1835
Registrován: 02 úno 2009, 21:33
Bydliště: Plzeň
člen ČBA: ano

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 říj 2009, 15:58

To už je lepší najít místo kde někdo ruší starý živý plot. ;)
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Pavel Šimsa » 05 říj 2009, 16:42

Já bych to tedy tak neodsuzoval. K tomu aby sis mohl vybrat jednu podle tebe pěknou kytku jich potřebuješ mít deset. To, že to dělají "masově" je naprosto logické a myslím, že i vpořádku. Chceš mít pokojovku? U nás ji většinou nevypěstuješ. Takže dovoz. A v tom množství se NUTNĚ musí objevit něco "šuntového". A že to je obchod je taky vpořádku. Přece i ty naše semináře (Pavel Slovák, Libochovice,....) jsou obchod. Protože ty lidi to dělají naplno a živí se tím. Kdyby to nedělali, neměl bys z čeho čerpat. Navíc např ty kytky z prvního obrázku mi připadají jako rozhodně lepší kusy než co se mi vyskytuje na dvorku ;) . Může někomu vadit konkrétní strom, školka, dovozce, ale ten princip je podle mě vpořádku. A máme z něj užitek všichni. Tolik za mě.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Milan Vohnout » 05 říj 2009, 17:58

K Pavlovi se taky přidám, protože naprosto stým souhlasím. :jedna: A ještě jen dodám, kdy by měl možnost takhle se živit tak to hned dělám. ;)
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Honza Zatřepálek » 05 říj 2009, 20:56

Kluci při tomhle počtu se to prostě stříhá plotosřihem.Někde i sekačkou na kladkách atd.(je to průmysl)Takže pokud najdeš dobrý kmen tak korunu musíš dopěstovat(postavit znova).Rozhodně to neni zadarmo. ;) Bohužel si hodně lidí myslí že takhle vypadá bonsai. :(
Tvoje bonsai-to jsi ty.
Uživatelský avatar
Honza Zatřepálek
 
Příspěvky: 1433
Registrován: 02 úno 2009, 13:40
Bydliště: Neratovice
člen ČBA: ano

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Jarek Servus » 06 říj 2009, 07:32

Honza Zatřepálek píše:Kluci při tomhle počtu se to prostě stříhá plotosřihem.Někde i sekačkou na kladkách atd.(je to průmysl)Takže pokud najdeš dobrý kmen tak korunu musíš dopěstovat(postavit znova).Rozhodně to neni zadarmo. ;) Bohužel si hodně lidí myslí že takhle vypadá bonsai. :(

Souhlasím s Honzou. Už jsem slyšel na vlastní uši:"Podívejte jak je to tady pokroucené, tak je to bonsai!" :o Byl to jilm a mimo jakž takž dobrého kmene by se musel postavit obrost nový. Vzpoměl jsem si na p.Pišla, jak v reportáži z Tchajwanu píše přesně o tom, že "producenty bonsaí" nezajímá smysl, filosofie ..., ale jenom ten obchod. Podobně k tomu přistupuje velká část těch, co je kupují jen jako dekoraci, když to schne, pořídí nová.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Pavel Šimsa » 06 říj 2009, 09:46

Chlapci drazí - Honzo, Jarku, já přeci nepopírám to co píšete. Jen říkám, že je to jakási nutnost, daň za to, že si můžeš koupit za tři stovky pěknou pokojovku, protože ten maník v číně jich vypěstuje (ustřihne sekačkou,...) tisíce. Prodá je lidem s různým stupněm znalostí a schopností. Někdo je rád za uříznutý špalek za pár korun (levnější a trvanlivější než řezaná kytka), někdo požaduje jen vysokou kvalitu. Když neprodá ty tisíce "ošklivých kytek bez filozofie", tak si tu samou kytku ty koupíš ne za tři stovky, ale za tři tisíce. Nebo vůbec. Je to podle mě stejné jako v každé jiné činnosti. Sport, umění,... Je potřeba to široké "laické" (neznalé, nedokonalé, povrchní?, ...) podhoubí, aby z toho mohla občas vykouknout vysoká kvalita. To nemluvím o zkušenostech s pěstováním, které na jednom kusu nezískáš. Navíc osobně nejsem přesvědčený, že by se k nim ten velkopěstitel choval hůř než třeba lecky já. Byť v dobré víře :lol: a s nejlepším přesvědčením.
jen houšť
Uživatelský avatar
Pavel Šimsa
 
Příspěvky: 822
Registrován: 16 bře 2009, 12:27
Bydliště: Slaný
člen ČBA: ano

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Jarek Servus » 06 říj 2009, 13:06

Pavle určitě máš taky pravdu. Jen mě s přibývajícími lety stále více vadí, když se k živým organismům, a to ty masové produkty jsou, přistupuje tímto způsobem - když to nepřežije, tak se vyhodí a koupí nový.
Jarek
Nemusí pršet, stačí když leje
jpms@volny.cz
http://www.bkhana.cz/.
Uživatelský avatar
Jarek Servus
 
Příspěvky: 2640
Registrován: 19 čer 2009, 21:23
Bydliště: Drahanská vysočina
člen ČBA: ne

Re: Bonsajová školka

Příspěvekod Milan Vohnout » 06 říj 2009, 17:35

Pánové, naprosto souhlasím s vámi o tom, co tu píšete. A je naprostá pravda, že tito pokojovky jsou dost nekvalitní a hodně člověk stráví času s výběrem finální rostliny. Mě, kterému nezbývá nic jiného, než pěstovat pokojovky, jsem velice rád, že se aspoň dováží k nám. Jinak bych musel jen čubrnět na fotky. Jarku už jsem se taky setkal s lidmi, jak říkaly, že to je pěkná rostlina a ta rostlina neměla vůbec cenu koupit, protože to byl doslova hnus, ale jeto hold obchod který v dnešní době je normální. Mě se to taky nějak dvakrát nezamlouvá ale co mě může doslova vytočit, když zamířím do těchto marketů a vidím, jak se o ně perfektně starají. Tak bych dlouho nevydržel a bez velkých výčitek bych je máznul laťkou po jejich šikovných ručkách.
ミラノ
milan.vohnout@gmail.com
Uživatelský avatar
Milan Vohnout
 
Příspěvky: 1787
Registrován: 02 úno 2009, 17:34
Bydliště: Chomutov
člen ČBA: ne

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků